Objevte nástroje, které vám při nakupování ulehčí život

Nakupování nejen na internetu vám ulehčí nástroj Hlidač shopů, Heureka nebo Kupi.cz. Photo by rupixen.com on Unsplash

Snažíte se hledat, kde je zboží, které si chcete koupit, nejlevnější? Stává se vám, že denně monitorujete cenu konkrétního výrobku a najednou mu přibude označení, že je v akci nebo ve slevě, ale cena je vyšší, než byla původně? V tomto článku se dočtete, které nástroje vám pomohou nakoupit vždy na tom správném místě.

Přečtěte si také

Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí
Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí

Hlídač shopů odhalí nekalé praktiky největších českých e-shopů

Start-upy Apify, Keboola a TopMonks od roku 2017 vyvíjejí nástroj Hlídač shopů. Ten vám potvrdí, zdali je zboží opravdu ve slevě, kterou e-shop uvádí. S Hlídačem shopů spolupracuje například česká internetová jednička Alza.cz, která chce být k zákazníkům transparentní. V případě, že Hlídač shopů narazí na nesrovnalost, Alza řeší, proč k ní došlo, a snaží se ji v budoucnu eliminovat.

„Umělé navyšování původní ceny a tím umělé navyšování komunikované slevy je v rozporu s našimi etickými pravidly. Pečlivě si toto hlídáme a případné pochybení okamžitě řešíme. V přímé spolupráci s Hlídačem shopů vidíme příležitost pro odstranění individuálních pochybení,“ komentuje spolupráci Petr Bena, obchodní ředitel Alza.cz.

Ověřte si, jestli skutečně nakupujete tam, kde chcete (Foto: Andrew Neel on Unsplash)

Akční letáky elektronicky díky Kupi.cz

Pokud vám přijde zbytečné, aby listonoši týden co týden házeli letáky supermarketů, hypermarketů a dalších obchodů do schránek, není nic lehčího, než na schránku nalepit samolepku Kupi.cz „Nevhazovat letáky!“. Kupi.cz je největší portál na online distribuci letáků a katalogů v České republice. Stačí zadat, co byste chtěli koupit, a vyjede vám, kolik korun a v jakém obchodu to stojí. Pokud víte, že půjdete nakupovat například do Kauflandu, můžete si jednoduše otevřít leták, kde uvidíte kompletní akční nabídku, a vytvořit si svůj vlastní nákupní seznam.

Od začátku roku 2019 navíc najdete obdobu Kupi.cz i v zahraničí (Polsko, Slovensko, Rakousko). Vystupuje tam pod názvem Kupino. Novinkou, která běží na Kupi.cz, je i možnost listovat zahraničními letáky přímo v českém prohlížeči, což je uživatelsky přívětivější pro ty, kteří se neradi brouzdají zahraničními weby v cizím jazyce. 

Heureka vám ukáže ceny napříč e-shopy

Spousta Čechů má zažité, že v případě online nákupu porovnává cenu na portálu Heureka. Na tomto největším cenovém srovnávači v Evropě zadáte zboží, které chcete pořídit, a vyjede vám seznam obchodů, kde můžete daný artikl nakoupit, včetně jejich cen. Díky tomu přesně vidíte cenové rozdíly mezi renomovanými dodavateli a firmami, které nabízejí zboží za nejnižší možnou cenu.

Heureka má tu nevýhodu, že na ní nenajdete všechny obchody, kde se dá dané zboží koupit. Příkladem může být již zmíněná Alza. Ta odtud odešla roku 2016, když se Heureka stala součástí skupiny Mall Group, ve které se nacházejí právě konkurenti e-shopu Alza.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz