TOP 5 aplikací, které vám ušetří stres i čas při cestě a pobytu na dovolené

Cestování a poznávání na dosah.

„Odvážnému štěstí přeje”, ale zrovna tak se říká „Štěstí přeje připraveným”. Jaké variantě budete nakloněni vy? Máme pro vás pár osvědčených tipů, které se ve vašem mobilním telefonu budou hodit v obou případech. Znáte je všechny? A víte, co vše vlastně dokážou?

Přečtěte si také

Stavební materiál stále prudce zdražuje: Co je příčinou a kdy je šance na zlepšení?
Stavební materiál stále prudce zdražuje: Co je příčinou a kdy je šance na zlepšení?

1. Naše elektronické peněženky

Internet banking, PayPal, Apple pay

Začněme praktickým základem. Taková aplikace internetového bankovnictví nám často může zachránit kůži. Kartu banka zablokuje, protože jste předem nesjednali podmínky anebo dojde k jinému důvodu pro blokaci. V takových případech se každý z nás modlí, abychom peníze dostali na správné místo a mohli pokračovat bez problému dál. Pokud internetové bankovnictví nepoužíváte, tak vám doporučuji začít! Dá se s ním zaplatit třeba letenka, jízdenka nebo dobít kredit či si přeposlat peníze z jednoho účtu na druhý. Podobně funguje i PayPal. Ten např. ušetří vaši peněženku v situaci zasílání eur po Evropské unii. Pracuje totiž na stejném principu, zasílá a přijímá peníze a v některých případech dokonce zdarma.

Apple Pay aplikace už nějaký pátek není výsadou jen vlastníků iPhonu či Apple Watch. Užívají ji i ti, kteří se rozhodli přejít k bance, která tuto platbu podporuje (např. Air Bank, mBank nebo i Komerční banka či Česká spořitelna). Aplikace přímo nahradí vaši kartu, protože místo ní stačí přiložit váš mobilní telefon. Zní to jako sen? Ale pozor, ne každý terminál tuto platbu podporuje.

Platba mobilním telefonem je pohodlná!

TIP: Když jedu do zahraničí, ráda se připravím na situaci „co by kdyby” a vezmu si s sebou pro jistotu 2 platební karty a taky power banku. Také doporučuji se informovat před odjezdem u banky, jestli v dané zemi podporuje platbu kartou a jak postupovat při zablokování. 

2. Google překladač

„Do you speak english?” – tuhle větu obvykle neuslyšíme ani nevyřkneme pouze jednou za život. Věděli jste, že google překladač funguje i v offline režimu? A co vlastně vše dokáže? Většina z nás v telefonu už má tohoto populárního pomocníka, takže ho nemusíme velice představovat. Pokud ho nemáte, určitě si jej stáhněte. Doporučuji tuto „apku” v pohodlí domova věrně prozkoumat. Klidně se poraďte i s někým z rodiny, jestli ví, jak se vlastně používá a co všechno aplikace umí. Díky tomu se také příjemně sblížíte a uděláte jeden druhému radost.

Společně se učit novým věcem, objevovat aplikace, může být zábava.

TIP, co užít v aplikaci:

  1. offline režim s více než 55 jazyky - Angličtina je univerzální, domluvíte se s ní dnes skoro kdekoliv, ale někde s ní pořídit zkrátka nemusíte. Stáhněte si je před odjezdem.
  2. ofocení textu - Jde využít např. pro překlad etikety a složení výrobků, ale i pro dokumenty. Výborně ušetří čas!
  3. hlasová asistence - Zkrátka když to nemůžete ani za mák rozlousknout, necháte telefon ať vám přetlumočí vás nebo toho, kdo na vás mluví.

3. Mapy Google

Ztratili jste se, chcete použít navigaci nebo jen najít docela slušnou restauraci? Mapy Google nabízí mnoho možností a zrovna tohle vám zaručeně splní! Tahle oblíbená aplikace vám dokonce může najít i spoje, ale také pracovat v offline režimu. Prozkoumejte ji.

4. TripAdvisor nebo Booking.com

Všimli jste si někdy takové zelené cedulky, která se stejně jako Pohlreichovy hvězdičky objevuje v každé dobré restauraci? Je to výsledek aplikace TripAdvisor, kterou používají lidé na celém světě, a právě nám uživatelům umožňuje sdílet recenze a informace nejen o restauracích, ale i o ubytováních. Dále nabízí ještě výběr z aktivit, které vám doporučuje včetně obrázkové ukázky a také můžete vyhledávat lety. Booking.com řeší hlavně ubytování, a to jediné mají s Trip Advisor společné, poté nabízí pronájem aut. Obě jsou ale velice užitečné, pokud místo, kde se nacházíte, neznáte anebo chcete rychle a bez starostí někde složit hlavu.

Pohodové, levné nebo luxusní ubytování vám pomůže vyřešit mobilní aplikace.

5. Cestujeme levněji s:

Uber, BlaBlaCar, Nextbike

Jedno mají společné, přemístíme se díky nim z bodu A do bodu B, ať už v rámci krátkých vzdáleností nebo z jedné země do druhé. Uber je náhradou taxi služby s nižší cenou. BlaBlaCar je v podstatě domluvená spolujízda. No a do třetice všeho dobrého je tu Nextbike, který jako jediný využívá vaše tělo a jako jediný umožňuje jízdu zdarma (do určité doby). Jedná se totiž o aplikaci, která umožňuje půjčování kol. Funguje téměř všude po světě, u nás pouze v Prostějově a Ostravě. Takže zajezdit si nejen po městě v Indii, USA, Rumunsku či Anglii nebude problém. A jestli máte unavené nohy, jsou tu i elektro-kola.

Vše výše zmíněné mám osobně vyzkoušené a fungovalo to vždy bez problémů. Tak přeji hodně štěstí i vám!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz