O povánoční výprodeje nepřijdeme, přesunuly se na internet a budou ve více vlnách

O povánoční výprodeje nepřijdeme, přesunuly se na internet Pexels

Od 27. prosince musí mít všechny obchody, které neprodávají základní zboží, opět zavřeno. Přijdou tak o jednu z nejdůležitějších částí roku – povánoční výprodeje. Lidé, kteří čekali s nákupem elektroniky nebo oblečení po Vánocích na slevy, ovšem nebudou litovat. Do internetových výprodejů se totiž v některých případech dostane letos více zboží, než je obvyklé. Prodejci plánují akce v několika vlnách s vyššími slevami. Důvod je prostý – potřebují se zbavit zboží, které neprodali.

Přečtěte si také

Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem
Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem

S novým nařízením vlády, kdy musí zůstat většina obchodů minimálně do 10. ledna zavřená, většinu lidí napadá ta samá otázka: „Přijdeme o povánoční výprodeje?“ Ne! Obchody totiž už před Vánoci vymýšlely řešení, výprodeje přesunuly na internet a zařadily do nich mnohem více položek než v minulých letech. 

Datart

Elektro prodejce Datart přesunul výprodeje na e-shop s možností dopravy zdarma nebo vyzvednutí na svých prodejnách. „Slevy jsme zahájili v celé naší prodejní síti hned po Vánocích, bez ohledu na zavření prodejen. Tak, jako se stalo letos už v několika vlnách, nákupy přes internet nám velmi dobře fungovaly v kombinaci s našimi výdejnami zboží,“ uvedla k plánům Datartu mluvčí Eva Kočicová. Prohlédnout si akční leták MAXI výprodej Datartu můžete na Kupi.cz

Datart leták - Maxi výprodej, platný do 3. 1. Kupi.cz / Datart

Electro world

Další velký hráč na trhu s elektronikou, Electro World, své povánoční výprodeje odstartoval už 25. prosince. Ve svém letáku láká na slevy až 56 % s možností doručení zboží zdarma domů nebo s vyzvednutím v jedné z 19 prodejen. 

Electro World leták – Výprodej platný do 3. 1. Kupi.cz / Electro world

Planeo

Právě teď probíhá také v Planeo Elektro povánoční výprodej, a při nákupu na splátky v něm navíc získáte dodatečnou slevu 20 %. Od 27. 12. fungují prodejny řetězce jako výdejny pro e-shopové objednávky

Sportisimo

Zdeněk Morávek za Sportisimo se již před Vánoci netajil tím, že ani jejich zákazníci o výprodeje nepřijdou. „Povánoční výprodeje jsou samozřejmě silnou prodejní sezonou, i když i v tomto období v našem sortimentu ovlivňuje poptávku jako v celém roce počasí a to, v jakém rozsahu je možné provozovat sezonní sporty. Výprodej určitě přesouvat na pozdější čas nebudeme. Jako každý rok jsme povánoční výprodeje odstartovali již 25. prosince na našem e-shopu,“ řekl Morávek.

Intersport 

Na slevy láká také Intersport. Levněji lze nakoupit lyže, oblečení na sjezdovku, ale také dětské zimní oblečení. Vybrané zboží, včetně kol a lyží, lze na prodejnách vyzvednout pouze po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě se zástupcem dané pobočky, využít však můžete i zaslání zboží poštou k vám domů. 

Leták intersport Kupi.cz / Intersport

Povánoční výprodej na nábytek 

I přesto, že velké obchody s nábytkem a doplňky musí zůstat minimálně do 10. ledna 2021 zavřené, o povánoční slevy v nich nepřijdete. Na stránkách Kupi.cz si můžete online prolistovat akční výprodejové letáky obchodů s nábytkem a objednat si svou novou postel, skříň nebo rovnou celý obývák přes e-shop prodejce. 

Lidé se těší na výprodeje po znovuotevření prodejen

Je velmi pravděpodobné, že letošní výprodeje budou hned v několika vlnách. Tu první, na internetu, spustila většina obchodů už po Štědrém dni. Podle námi provedeného rychlého průzkumu však lidé budou s největší pravděpodobností vyčkávat na znovuotevření, kdy by výprodeje mohly být podle nich ve větší míře, a s ještě většími slevami. Zhruba 70 % dotázaných zákazníků, které jsme oslovili před jedním z pražských supermarketů, se svěřilo, že spoléhají na velké slevy po otevření kamenných prodejen po 10. lednu

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz