O povánoční výprodeje nepřijdeme, přesunuly se na internet a budou ve více vlnách

O povánoční výprodeje nepřijdeme, přesunuly se na internet Pexels

Od 27. prosince musí mít všechny obchody, které neprodávají základní zboží, opět zavřeno. Přijdou tak o jednu z nejdůležitějších částí roku – povánoční výprodeje. Lidé, kteří čekali s nákupem elektroniky nebo oblečení po Vánocích na slevy, ovšem nebudou litovat. Do internetových výprodejů se totiž v některých případech dostane letos více zboží, než je obvyklé. Prodejci plánují akce v několika vlnách s vyššími slevami. Důvod je prostý – potřebují se zbavit zboží, které neprodali.

Přečtěte si také

Britové vynalezli nový typ alkoholu, po kterém se opijete, ale bez ranní kocoviny
Britové vynalezli nový typ alkoholu, po kterém se opijete, ale bez ranní kocoviny

S novým nařízením vlády, kdy musí zůstat většina obchodů minimálně do 10. ledna zavřená, většinu lidí napadá ta samá otázka: „Přijdeme o povánoční výprodeje?“ Ne! Obchody totiž už před Vánoci vymýšlely řešení, výprodeje přesunuly na internet a zařadily do nich mnohem více položek než v minulých letech. 

Datart

Elektro prodejce Datart přesunul výprodeje na e-shop s možností dopravy zdarma nebo vyzvednutí na svých prodejnách. „Slevy jsme zahájili v celé naší prodejní síti hned po Vánocích, bez ohledu na zavření prodejen. Tak, jako se stalo letos už v několika vlnách, nákupy přes internet nám velmi dobře fungovaly v kombinaci s našimi výdejnami zboží,“ uvedla k plánům Datartu mluvčí Eva Kočicová. Prohlédnout si akční leták MAXI výprodej Datartu můžete na Kupi.cz

Datart leták - Maxi výprodej, platný do 3. 1. Kupi.cz / Datart

Electro world

Další velký hráč na trhu s elektronikou, Electro World, své povánoční výprodeje odstartoval už 25. prosince. Ve svém letáku láká na slevy až 56 % s možností doručení zboží zdarma domů nebo s vyzvednutím v jedné z 19 prodejen. 

Electro World leták – Výprodej platný do 3. 1. Kupi.cz / Electro world

Planeo

Právě teď probíhá také v Planeo Elektro povánoční výprodej, a při nákupu na splátky v něm navíc získáte dodatečnou slevu 20 %. Od 27. 12. fungují prodejny řetězce jako výdejny pro e-shopové objednávky

Sportisimo

Zdeněk Morávek za Sportisimo se již před Vánoci netajil tím, že ani jejich zákazníci o výprodeje nepřijdou. „Povánoční výprodeje jsou samozřejmě silnou prodejní sezonou, i když i v tomto období v našem sortimentu ovlivňuje poptávku jako v celém roce počasí a to, v jakém rozsahu je možné provozovat sezonní sporty. Výprodej určitě přesouvat na pozdější čas nebudeme. Jako každý rok jsme povánoční výprodeje odstartovali již 25. prosince na našem e-shopu,“ řekl Morávek.

Intersport 

Na slevy láká také Intersport. Levněji lze nakoupit lyže, oblečení na sjezdovku, ale také dětské zimní oblečení. Vybrané zboží, včetně kol a lyží, lze na prodejnách vyzvednout pouze po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě se zástupcem dané pobočky, využít však můžete i zaslání zboží poštou k vám domů. 

Leták intersport Kupi.cz / Intersport

Povánoční výprodej na nábytek 

I přesto, že velké obchody s nábytkem a doplňky musí zůstat minimálně do 10. ledna 2021 zavřené, o povánoční slevy v nich nepřijdete. Na stránkách Kupi.cz si můžete online prolistovat akční výprodejové letáky obchodů s nábytkem a objednat si svou novou postel, skříň nebo rovnou celý obývák přes e-shop prodejce. 

Lidé se těší na výprodeje po znovuotevření prodejen

Je velmi pravděpodobné, že letošní výprodeje budou hned v několika vlnách. Tu první, na internetu, spustila většina obchodů už po Štědrém dni. Podle námi provedeného rychlého průzkumu však lidé budou s největší pravděpodobností vyčkávat na znovuotevření, kdy by výprodeje mohly být podle nich ve větší míře, a s ještě většími slevami. Zhruba 70 % dotázaných zákazníků, které jsme oslovili před jedním z pražských supermarketů, se svěřilo, že spoléhají na velké slevy po otevření kamenných prodejen po 10. lednu

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz