Hackeři zaútočili na výrobce chytrých hodinek: Garmin Connect a další služby nefungují

Hackeři zaútočili na výrobce chytrých hodinek: Garmin Connect a další služby nefungují Facebook / Garmin

Máte na ruce sportovní hodinky Garmin a byli jste si včera zaběhat nebo jste vyrazili na kolo? Pak vás nejspíš čekalo nemilé překvapení, když jste se chtěli podívat na svou aktivitu. Z celého světa hlásí uživatelé nefunkčnost služby Garmin Connect, na kterou je na napárovaná i oblíbená aplikace Strava. Přestože se Garmin svým zákazníkům omluvil, že na odstranění problému pracuje, své dvě prodejny v Praze před zákazníky raději uzavřel. Spekuluje se o hackerském útoku.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Společnost Garmin má problém: Mnoho jejich produktů a služeb přestalo během včerejšího dne fungovat. I přesto, že výrobce na svých oficiálních stránkách situaci vysvětluje jako technický problém, na jehož odstranění pracuje, internetem se šíří informace, že byl Garmin napaden hackery, kteří odstavili i výrobní linky v Asii. Spekulacím nahrává i fakt, že Garmin odmítá komunikovat, odstavená jsou také call centra a v Praze uzavřeli dočasně i své dvě značkové prodejny. 

Ještě než Garmin vydal oficiální prohlášení, stihli jeho zaměstnanci na sociální sítě umístit příspěvky, ze kterých vyplývá, že se jedná o kybernetický útok: Přesněji řečeno ransomware.

Co je to ransomware? 

V podstatě se jedná o škodlivý kód, kterým hackeři zablokují přístup k systému a požadují vysoké výkupné.

Tchajwanský portál iThome, který se odkazuje na výpovědi zaměstnanců továren Garmin na Tchaj-wanu, informuje, že výpadek by měl mít za následek nefunkčnost služeb až do soboty, stejně tak dlouho budou stát i výrobní linky.

Není to tak dávno, kdy stejným virem kyberzločinci napadli 18 000 počítačů argentinského mobilního operátora a požadovali astronomické výkupné ve výši  7,5 milionu dolarů. 

Společnost Garmin jsme požádali o vyjádření, až se nám jej podaří získat, budeme vás o aktuální informaci dále informovat.

Jak nahrát manuálně data z hodinek Garmin do zařízení Strava? Facebook / Garmin

Jak nahrát manuálně data z hodinek Garmin do zařízení Strava?

  1. Připojte hodinky k počítači prostřednictvím USB kabelu
  2. V adresářích vyhledejte složku s aktivitami
  3. Zkopírujte soubor s příponou .fit
  4. Manuálně importujte soubor na webové stránky Strava nebo do jiných služeb, které používáte
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz