Hackeři zaútočili na výrobce chytrých hodinek: Garmin Connect a další služby nefungují

Hackeři zaútočili na výrobce chytrých hodinek: Garmin Connect a další služby nefungují Facebook / Garmin

Máte na ruce sportovní hodinky Garmin a byli jste si včera zaběhat nebo jste vyrazili na kolo? Pak vás nejspíš čekalo nemilé překvapení, když jste se chtěli podívat na svou aktivitu. Z celého světa hlásí uživatelé nefunkčnost služby Garmin Connect, na kterou je na napárovaná i oblíbená aplikace Strava. Přestože se Garmin svým zákazníkům omluvil, že na odstranění problému pracuje, své dvě prodejny v Praze před zákazníky raději uzavřel. Spekuluje se o hackerském útoku.

Přečtěte si také

Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?
Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?

Společnost Garmin má problém: Mnoho jejich produktů a služeb přestalo během včerejšího dne fungovat. I přesto, že výrobce na svých oficiálních stránkách situaci vysvětluje jako technický problém, na jehož odstranění pracuje, internetem se šíří informace, že byl Garmin napaden hackery, kteří odstavili i výrobní linky v Asii. Spekulacím nahrává i fakt, že Garmin odmítá komunikovat, odstavená jsou také call centra a v Praze uzavřeli dočasně i své dvě značkové prodejny. 

Ještě než Garmin vydal oficiální prohlášení, stihli jeho zaměstnanci na sociální sítě umístit příspěvky, ze kterých vyplývá, že se jedná o kybernetický útok: Přesněji řečeno ransomware.

Co je to ransomware? 

V podstatě se jedná o škodlivý kód, kterým hackeři zablokují přístup k systému a požadují vysoké výkupné.

Tchajwanský portál iThome, který se odkazuje na výpovědi zaměstnanců továren Garmin na Tchaj-wanu, informuje, že výpadek by měl mít za následek nefunkčnost služeb až do soboty, stejně tak dlouho budou stát i výrobní linky.

Není to tak dávno, kdy stejným virem kyberzločinci napadli 18 000 počítačů argentinského mobilního operátora a požadovali astronomické výkupné ve výši  7,5 milionu dolarů. 

Společnost Garmin jsme požádali o vyjádření, až se nám jej podaří získat, budeme vás o aktuální informaci dále informovat.

Jak nahrát manuálně data z hodinek Garmin do zařízení Strava? Facebook / Garmin

Jak nahrát manuálně data z hodinek Garmin do zařízení Strava?

  1. Připojte hodinky k počítači prostřednictvím USB kabelu
  2. V adresářích vyhledejte složku s aktivitami
  3. Zkopírujte soubor s příponou .fit
  4. Manuálně importujte soubor na webové stránky Strava nebo do jiných služeb, které používáte
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz