Rossmann má jako první drogerie samoobslužné pokladny, vyzkoušet je mohou zákazníci v Praze

Samoosblužné pokladny jsou bezhotovostní a bezkontaktní Rossmann

Pro někoho rychlejší, pro druhého komfortnější. Přesně takové pocity vyvolávají samoobslužné pokladny, které nevyžadují přítomnost prodavače při placení. Tyto pokladny v pilotním programu zavedla drogerie Rossmann a patří mezi první, kteří jimi v tomto segmentu disponují.

Přečtěte si také

Nedostatek hořčíku vás může pěkně potrápit. Víte, že jej nejvíc krade alkohol?
Nedostatek hořčíku vás může pěkně potrápit. Víte, že jej nejvíc krade alkohol?

Ještě lepší nákupní zážitky, rychlejší odbavení zákazníků a inovace směrem k pohodlí. Přesně to mají přinášet samoobslužné pokladny, které nově najdete v síti drogerií Rossmann – prozatím jimi disponují dvě prodejny v Praze. I u těchto typů pokladen navíc mohou zákazníci využít všechny výhody, které jim nabízí Rossmann Club.

Pilotní projekt prozatím sídlí v Praze

Jako zkušební byly vybrány dvě prodejny v hlavním městě. Samoobslužné poklady si mohou vyzkoušet zákazníci v drogerii Rosmann v OC Arkády a OD Máj. Kromě zkvalitnění služeb byla jednou z příčin startu tohoto projektu také pandemie koronaviru – pokladny jsou bezhotovostní a umožňují bezkontaktní nákup. „Je důležité odpovědět na trend, který vyžaduje současná situace. Platba na samoobslužné pokladně celý nákupní proces urychlí, nabízí zákazníkům zcela odlišný nákupní zážitek na našich prodejnách a také pocit nezávislosti při placení,“ uvedla manažerka komunikace sítě Rossmann Olga Stanley.

Intuitivní a snadné ovládání

Nové pokladny u klientů drogerie bodují přátelským a intuitivním ovládáním. Jednoduchá obsluha vede k rychlým nákupům, aniž by zákazníci drogerie přišli o sbírané body nebo o uplatnění slev a výhod, které jim přináší členství ve věrnostním programu Rossmann Club. V rámci testování moderních samoobslužných pokladních systémů na dvou pražských pobočkách nebylo vyloučeno jejich postupné možné rozšiřování. Pokladny pro společnost byly vytvořeny a inspirovány řešením u jednoho z akcionářů, společnosti A.S. Watson. Vedení je totiž s provozem samoobslužných pokladen spokojeno, což ostatně dokazuje jejich používání ve více než 5 000 pobočkách po celém světě.

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!