Rossmann má jako první drogerie samoobslužné pokladny, vyzkoušet je mohou zákazníci v Praze

Samoosblužné pokladny jsou bezhotovostní a bezkontaktní Rossmann

Pro někoho rychlejší, pro druhého komfortnější. Přesně takové pocity vyvolávají samoobslužné pokladny, které nevyžadují přítomnost prodavače při placení. Tyto pokladny v pilotním programu zavedla drogerie Rossmann a patří mezi první, kteří jimi v tomto segmentu disponují.

Přečtěte si také

Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické
Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické

Ještě lepší nákupní zážitky, rychlejší odbavení zákazníků a inovace směrem k pohodlí. Přesně to mají přinášet samoobslužné pokladny, které nově najdete v síti drogerií Rossmann – prozatím jimi disponují dvě prodejny v Praze. I u těchto typů pokladen navíc mohou zákazníci využít všechny výhody, které jim nabízí Rossmann Club.

Pilotní projekt prozatím sídlí v Praze

Jako zkušební byly vybrány dvě prodejny v hlavním městě. Samoobslužné poklady si mohou vyzkoušet zákazníci v drogerii Rosmann v OC Arkády a OD Máj. Kromě zkvalitnění služeb byla jednou z příčin startu tohoto projektu také pandemie koronaviru – pokladny jsou bezhotovostní a umožňují bezkontaktní nákup. „Je důležité odpovědět na trend, který vyžaduje současná situace. Platba na samoobslužné pokladně celý nákupní proces urychlí, nabízí zákazníkům zcela odlišný nákupní zážitek na našich prodejnách a také pocit nezávislosti při placení,“ uvedla manažerka komunikace sítě Rossmann Olga Stanley.

Intuitivní a snadné ovládání

Nové pokladny u klientů drogerie bodují přátelským a intuitivním ovládáním. Jednoduchá obsluha vede k rychlým nákupům, aniž by zákazníci drogerie přišli o sbírané body nebo o uplatnění slev a výhod, které jim přináší členství ve věrnostním programu Rossmann Club. V rámci testování moderních samoobslužných pokladních systémů na dvou pražských pobočkách nebylo vyloučeno jejich postupné možné rozšiřování. Pokladny pro společnost byly vytvořeny a inspirovány řešením u jednoho z akcionářů, společnosti A.S. Watson. Vedení je totiž s provozem samoobslužných pokladen spokojeno, což ostatně dokazuje jejich používání ve více než 5 000 pobočkách po celém světě.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz