Trendy zahradní nábytek 2020 je inspirovaný přírodou, designový a pohodlný

Dřevěnou klasiku vylepší příjemné polštáře a podsedáky Unsplash

Jaro je v plném proudu a příjemné teploty lákají k posezení na zahradě či balkóně. To znamená, že nastává čas podívat se po novém zahradním nábytku. Letošní trendy jsou opravdu pestré, zaujmou všechny milovníky zeleně, světlých barev, pohodlí a designu. S nábytkem z kolekcí 2020 se budete cítit jako doma v obýváku a přitom budete na čerstvém vzduchu.

Přečtěte si také

9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku
9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku

Kvalitní, nadčasové a ekologické materiály

Nejvíce se v poslední době prosazuje umělý ratan, který vydrží víc než ten přírodní. Na výsluní se ale stále drží i nestárnoucí dřevo a nezničitelný kov. Všechny tyto materiály spojuje dlouhá životnost a s tím spojená udržitelnost. Jen o dřevo je potřeba se starat více, při dešti nebo přes noc by mělo být pod střechou a musí se ošetřovat speciálními přípravky. Kvalitní plast také vydrží dlouho a je levný, ale přírodě zrovna nesvědčí. Když už se pro něj rozhodnete, volte ten recyklovaný.

Bílá barva a světlé tóny

Tmavým tónům v zahradním nábytku odzvonilo, minimálně pro letošní rok. Vsaďte raději na bílou nebo praktičtější odstíny béžové a šedé. Skvěle vypadá třeba kombinace šedivých křesel z umělého ratanu nebo hliníku s polštáři ve smetanových barvách. Celek pak bude působit elegantně, svěže a vzdušně.

Tip: Nezapomeňte ani na designovou venkovní lampu se světlým stínidlem, která bude pěkně ladit s nábytkem.

Příjemné venkovní posezení pod pergolou přímo láká k dlouhým hovorům u sklenky něčeho dobrého Unsplash

Go Green

Zahradničení je ve městech oblíbené už nějakou dobu, až teď se z něj ale stává opravdová móda. Oblíbenému city gardeningu snadno podlehnete i vy. Je totiž alespoň částečným návratem k přírodě, od které se poslední dobou obyvatelé měst začali hodně vzdalovat. Cestu zpět vám otevřou velké květináče a několikapatrové truhlíky, vyvýšené záhony nebo dokonce stěny plné zeleně i barevných květin. Takhle si můžete ozdobit nejen terasu u domu, ale i malý balkon uprostřed velkoměsta. K oáze rostlin se bude nejlépe hodit nábytek z umělého nebo přírodního ratanu.

Tip: Vyvýšené záhony na terasu či balkon pořídíte v e-shopu Lidl od 799 Kč, v hobby marketech Obi značky Floraworld od 1 299 Kč, případně v Hornbachu od 845 Kč, vždy záleží na velikosti a materiálu.

Truhllíky se spoustou zeleně dejte klidně i na stůl Pexels

À la luxusní obývák

Dokonalý relax v krásném a příjemném prostředí, taková byla představa designérů exkluzivního nábytku pro aktuální sezónu. A my musíme při pohledu na novinky uznat, že se jim to povedlo. Prostorné sedačky doplňují sladěné polštáře a deky. Pro ještě větší komfort můžete na zem umístit venkovní koberec, který prostor zútulní a zároveň snese déšť, sluneční žár i výkyvy teplot. Exkluzivní zahradní soupravy seženete například v hobby marketech UNI HOBBY, Hornbach či Obi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz