Alza plánuje prodávat domácí test na koronavirus

Alza domácí test na koronavirus Canva

Nechat se otestovat doma na koronavir? Tak to bude možná už za pár dní zcela běžná věc. Ne že by za vámi lékaři vyslali laboratoř nebo si pro vzorky přijel kurýr, ambulantní test na koronavirus (COVID-19) bude možné zakoupit snad již brzy online na Alza.cz.

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Největší český internetový obchod usiluje o to, aby se mezi lidi dostal co nejdříve rychlejší a snadnější test, který funguje na základě detekce protilátek a je srovnatelný s ověřenými testy, které mohou provádět jen schválená pracoviště. 

Z tiskové zprávy, kterou Alza.cz poslala novinářům, vyplývá, že aktivně pracují na možnosti zpřístupnit zákazníkům produkt pro rychlé otestování na virus v pohodlí domova. ,,V tuto chvíli je test v procesu certifikace IVD se snahou o udělení výjimky pro zrychlené uvedení na trh, které může udělit Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím SZÚ nebo SÚKL. Test na bázi detekce protilátek v těle testovaného funguje velmi jednoduše, podobně jako testování diabetu. Jakmile bude tento výrobek schválen pro prodej v ČR, Alza.cz okamžitě spustí systém předobjednávek a zahájí prodej,“ stojí v aktuální tiskové zprávě. 

Domácí ambulantní test na koronavirus Alza

Pravděpodobnost, že testy ukážou pozitivní nález u člověka, který ve skutečnosti nakažen není, je sice nízká, i přesto tady jakési riziko „falešného poplachu“ je, proto je vhodné v případě pozitivního výsledku provést ještě standardní test. 

Jak okamžitě a levně získat vybavení na práci z domova?

Aby mohli z domova pracovat i ti, kteří nemají potřebné vybavení, nabízí Alza.cz krátkodobé pronájmy notebooků, monitorů a dalších produktů, stejně jako výhodné způsoby financování. Díky nim budete mít vše důležité ještě v den objednání.

Vybavení na práci z domova s pronájmem na 4 měsíce 

Alza NEO: Krátkodobý pronájem notebooků a dalšího vybavení funguje již nějaký ten rok. Díky tomuto programu si můžete vybrané produkty pronajmout za měsíční poplatek a každý druhý rok dostanete nový model. Minimální doba pronájmu je 18 měsíců, a protože Alza reaguje na okolnosti posledních dnů, zkrátila dobu minimálního pronájmu na pouhé 4 měsíce, což může značně ulehčit práci z domova v karanténě mnohým lidem. Nejlevnější notebook lze pronajmout už od 549 Kč měsíčně. Všechny notebooky jsou navíc vybaveny MS Office 365 a MS Teams.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz