Čisté kosmetické štětce a houbičky? Vystačíte si s obyčejným mýdlem

Štětec nebo houbička? Obojí musí být čisté!

Neustále bojujete se špinavými houbičkami a štětečky? Nezoufejte! Máme pro vás pár triků, jak situaci vyřešit a poradíme vám, jak kosmetické potřeby co nejlépe vyčistit!

Přečtěte si také

Zažeňte podzimní nachlazení s echinaceou! Je skvělá na imunitu, rýmu a kašel i opary
Zažeňte podzimní nachlazení s echinaceou! Je skvělá na imunitu, rýmu a kašel i opary

Nejhorší, co se nám může stát, je situace, kdy spěcháme, potřebujeme se nalíčit, ale všechny kosmetické štětečky i houbičky jsou špinavé a umaštěné. To je pak k vzteku. Co s tím? Pak nezbývá, než líčení odbýt nebo zcela vynechat. Oba případy jsou dosti špatné, zejména v případě, kdy se chystáme na důležitou schůzku.

Sežeňte si kvalitní čistící prostředky

Prvním tipem jsou správné čistící prostředky. Například pro štětce se hodí antibakteriální tekuté mýdlo. Nejen, že štětce získají příjemnou vůni, ale také zamezíte množení bakterií, které se ve štětci usazují. Navíc, pokud se rozhodnete pro veganské mýdlo, jeho použitím budete navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Pro houbičky je naopak vhodnější tuhé mýdlo. Manipulace s ním je velice snadná a houbičky se při mytí méně opotřebovávají. Tím, že mýdlem jezdíme přímo po houbičce, dochází k procesu čištění. Naopak u tekutého mýdla bychom museli houbičku mnout v dlani, čímž by se rychleji zničila. 

Kosmetické štětce se snáze vymývají tekutým mýdlem.

Dbejte na pravidelnost

Dejte si za úkol vymývat své kosmetické pomůcky pravidelně. Nemůže se vám tak stát, že byste zrovna ve středu neměla čisté štětce! Vymezte si například neděli, kdy vezmete všechny své pomůcky a pečlivě se o ně postaráte. Rozhodně nenechávejte čištění na náhodný den podle nálady. Takový by nemusel přijít nikdy. Navíc bychom se opět dostaly do úzkých v podobě nedostatku čistých pomůcek.

Pořiďte si správný počet houbiček!

Pokud jste fanynkami houbiček a používáte je častěji, mám pro vás skvělý tip. Pořiďte si přesně sedm houbiček. Budete mít vždy jednu na každý den v týdnu. Tím se vám nemůže stát, že byste se neměla čím nalíčit. Až nastane poslední den, houbičky vezmete a všechny je vyperete najednou. Houbičky se vyrábějí v různých barvách i tvarech. Doporučujeme výhodné balení více kusů, které jsou běžně k dostání v drogeriích a vyplatí se je koupit ve slevových akcích, které se tu a tam objevují. 

Kosmetické houbičky déle vydrží při správném zacházení.

Vymývejte své náčiní okamžitě

Dalším způsobem, jak můžete udržovat svoje pomůcky čisté, je okamžité vymývání. Vyhraďte si pět minut po nalíčení a vymyjte své potřeby ihned. Nejen, že ušetříte peníze za koupi dalších štětců a houbiček do zásoby, ale také vám potřeby zaberou méně místa. Zároveň bude snazší mít přehled o tom, kolik čeho vlastně máte. V drogeriích existují i speciální čističe na štětce a nebo vlhčené jednorázové ubrousky, ty jsou však finančně náročnější (25 ks ubrousků v balení vyjde na 200 Kč). Mezi novinkami je stále více oblíbená i silikonová houbička na make-up, kterou třeba v dm drogerii koupíte za 79 Kč. Ta neabsorbuje make-up a navíc ji po použití stačí jednoduše omýt antibakteriálním mýdlem. 

Proč udržovat náčiní čisté?

  • kvalitní nanesení make-upu
  • zamezení množení bakterií
  • vyhnete se nežádoucím pupínkům
  • máte lepší pocit
  • špinavé pomůcky znečistí kosmetickou taštičku
Dokonalý make-up docílíte pouze s kvalitními a čistými pomůckami.

Rada na závěr

Pokud se vám příčí pravidelná péče o houbičky a štětečky, některé druhy make-upu můžete nanášet rukama. Například u očních stínů či tekutého make-upu to jde velice snadno. Ušetříte tak peníze za koupi pomůcek, čas za jejich vymývání a získáte dovednost nalíčit se kdykoli, protože nebudete závislá na houbičkách a štětečkách

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz