Se změnou teploty je třeba změnit i péči o pleť. Co musíte oproti létu udělat jinak?

Péče o pleť v zimě je odlišná.

Péče o pleť bývá problematická v každém ročním období. Na jejím stavu se podepisuje počasí, duševní rozpoložení, jídelníček nebo hormony. Přesto existují pravidla, kterými byste se měli řídit. Co musíte s nastupujícími chladnými měsíci udělat jinak oproti parnému létu?

Přečtěte si také

Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy
Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy

Počasí to komplikuje

V podzimních měsících je péče o pleť nejkomplikovanější. Jeden den máme teplo a slunečno, druhý den vlezlo a mrazivo. Potíž nastává v tom, že každý den bychom správně měli použít jiný produkt.

Slunce může za mastnou pleť

Jakmile vysvitne sluníčko, zejména mastné typy pleti reagují pozitivně. Póry se rozšiřují, zpotí se a rázem jsou plné nečistot. Podobný problém mohou řešit i lidé se suchou, smíšenou nebo normální pletí.

Znáte svůj typ pleti?

Abyste mohli vhodně pečovat o pleť v kterémkoli ročním období, musíte znát svůj typ. Špatně zvolené přípravky totiž vedou k přemaštění či přesušení pokožky, případně k pupínkům a rudým skvrnám. Existují čtyři základní druhy – normální, mastná, suchá a smíšená.

Během sychravého podzimu dopřejte své pleti kvalitní péči.

Pravidelně čistěte, ale jemně!

Součástí zimní péče o obličej je každodenní čištění. To zahrnuje používání pleťové vody, tonika a občasně peelingu. Rozhodně to však nepřehánějte, protože kůže je v mrazu mnohem náchylnější na podráždění. Každé čištění zakončete kvalitní hydratací.

Jak správně hydratovat?

V létě a ve slunečných dnech jsou ideální přírodní pleťové oleje. Snadno se vsakují a pokožka je po nich krásně rozzářená. Zároveň nejsou těžké a hutné, póry tedy mohou volně dýchat a nezanášejí se. V zimních měsících a mrazivých dnech se naopak nebojte sáhnout po krému. Rozhodně však nepoužívejte jakýkoli celotělový výrobek! Přípravky na obličej jsou speciálně vyrobené, aby pleť přílišně nezatěžovaly a neucpávaly póry.

Tip: Doporučujeme pleťový krém Alverde s bio avokádovým olejem. Krásně voní a je ideální pro mrazivé dny. Alternativou může být pleťový olej Q10 Alverde. Oba výrobky nyní koupíte za akční ceny v drogeriích dm až do středy 23. 10.

Noste šálu

Venku je sychravo a mráz vás řeže do tváří? Noste teplý měkký šál, do kterého se můžete v případě potřeby zabalit. Omotejte si ho přes ústa a klidně i nos. Čím více kůže ochráníte, tím lépe.

Přírodní olejíčky jsou ideální pro letní počasí.

Olej v zimě ano, ale…

Pokud vám krémy nedělají dobře a cítíte, že vaší pleti zkrátka nesedí, nepoužívejte je. Můžete si po celý rok vystačit s olejíčkem. Ale pozor! Olej vás nemusí dostatečně ochránit během mrazů a ostrých větrů. Krém vytvoří ochrannou vrstvu, a ta pleť chrání, olej však nikoli. Po aplikaci se totiž vstřebá a pleť tak zůstává takřka nechráněná. Myslete na to, než vyrazíte ven.

Dejte své pleti něco navíc

Pleť během podzimu potřebuje nadstandardní péči. Proto neváhejte a dopřejte si saunování, kosmetiku nebo speciální pleťovou masku. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz