Se změnou teploty je třeba změnit i péči o pleť. Co musíte oproti létu udělat jinak?

Péče o pleť v zimě je odlišná.

Péče o pleť bývá problematická v každém ročním období. Na jejím stavu se podepisuje počasí, duševní rozpoložení, jídelníček nebo hormony. Přesto existují pravidla, kterými byste se měli řídit. Co musíte s nastupujícími chladnými měsíci udělat jinak oproti parnému létu?

Přečtěte si také

Nedostatek hořčíku vás může pěkně potrápit. Víte, že jej nejvíc krade alkohol?
Nedostatek hořčíku vás může pěkně potrápit. Víte, že jej nejvíc krade alkohol?

Počasí to komplikuje

V podzimních měsících je péče o pleť nejkomplikovanější. Jeden den máme teplo a slunečno, druhý den vlezlo a mrazivo. Potíž nastává v tom, že každý den bychom správně měli použít jiný produkt.

Slunce může za mastnou pleť

Jakmile vysvitne sluníčko, zejména mastné typy pleti reagují pozitivně. Póry se rozšiřují, zpotí se a rázem jsou plné nečistot. Podobný problém mohou řešit i lidé se suchou, smíšenou nebo normální pletí.

Znáte svůj typ pleti?

Abyste mohli vhodně pečovat o pleť v kterémkoli ročním období, musíte znát svůj typ. Špatně zvolené přípravky totiž vedou k přemaštění či přesušení pokožky, případně k pupínkům a rudým skvrnám. Existují čtyři základní druhy – normální, mastná, suchá a smíšená.

Během sychravého podzimu dopřejte své pleti kvalitní péči.

Pravidelně čistěte, ale jemně!

Součástí zimní péče o obličej je každodenní čištění. To zahrnuje používání pleťové vody, tonika a občasně peelingu. Rozhodně to však nepřehánějte, protože kůže je v mrazu mnohem náchylnější na podráždění. Každé čištění zakončete kvalitní hydratací.

Jak správně hydratovat?

V létě a ve slunečných dnech jsou ideální přírodní pleťové oleje. Snadno se vsakují a pokožka je po nich krásně rozzářená. Zároveň nejsou těžké a hutné, póry tedy mohou volně dýchat a nezanášejí se. V zimních měsících a mrazivých dnech se naopak nebojte sáhnout po krému. Rozhodně však nepoužívejte jakýkoli celotělový výrobek! Přípravky na obličej jsou speciálně vyrobené, aby pleť přílišně nezatěžovaly a neucpávaly póry.

Tip: Doporučujeme pleťový krém Alverde s bio avokádovým olejem. Krásně voní a je ideální pro mrazivé dny. Alternativou může být pleťový olej Q10 Alverde. Oba výrobky nyní koupíte za akční ceny v drogeriích dm až do středy 23. 10.

Noste šálu

Venku je sychravo a mráz vás řeže do tváří? Noste teplý měkký šál, do kterého se můžete v případě potřeby zabalit. Omotejte si ho přes ústa a klidně i nos. Čím více kůže ochráníte, tím lépe.

Přírodní olejíčky jsou ideální pro letní počasí.

Olej v zimě ano, ale…

Pokud vám krémy nedělají dobře a cítíte, že vaší pleti zkrátka nesedí, nepoužívejte je. Můžete si po celý rok vystačit s olejíčkem. Ale pozor! Olej vás nemusí dostatečně ochránit během mrazů a ostrých větrů. Krém vytvoří ochrannou vrstvu, a ta pleť chrání, olej však nikoli. Po aplikaci se totiž vstřebá a pleť tak zůstává takřka nechráněná. Myslete na to, než vyrazíte ven.

Dejte své pleti něco navíc

Pleť během podzimu potřebuje nadstandardní péči. Proto neváhejte a dopřejte si saunování, kosmetiku nebo speciální pleťovou masku. 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!