Vysokoškolákům v menzách poteče nealko pivo. Vaří ho sama Univerzita Karlova

Obsluha v menze natáčí pivo Slušné číslo MFF UK

Univerzita Karlova představila nealkoholické pivo Slušné číslo, na jehož výrobě pracovali odborníci z Matematicko-fyzikální fakulty UK ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským. K výrobě přitom využívali vinařské kvasinky, díky nimž byl celý proces mnohem jednodušší. Slušné číslo navazuje na dříve uvedené alkoholické pivo Pěkný číslo, které pro UK také vyrábí pivovar Ferdinand.

Přečtěte si také

PENNY má nejvíc prodejen v Česku. BILLA oznámila expanzi a spuštění e-shopu
PENNY má nejvíc prodejen v Česku. BILLA oznámila expanzi a spuštění e-shopu

Slušné číslo míří do škol

Po prvotním úspěchu piva Pěkný číslo začali představitelé Univerzity Karlovy uvažovat o vývoji nápoje, který by mohli studenti vysoké školy konzumovat přímo na půdě univerzity.

„Tak jsme ve spolupráci s panem kolegou Martinem Vlachem a dalšími kolegy z Matematicko-fyzikální fakulty začali uvažovat o tom, že by bylo dobré vytvořit produkt speciálně pro menzy. To znamená pro studenty, kteří si mohou přes den dát něco dobrého k obědu. A dohodli jsme se na nealkoholickém pivu,“ uvedl kvestor UK Tomáš Horáček. Pivo pro UK vyrábí pivovar Ferdinand, stejně jako původní „čtrnáctku“ Pěkný číslo.

Lahvová piva Pěkný číslo, podtácky a pivní sklenka na nožičce MFF UK

Culina Carolina, menza budoucnosti

Nealko pivo je součástí dlouhodobé snahy univerzity o jakýsi přerod univerzitního stravování. Pod značkou Culina Carolina nabízí škola v menzách kromě piva i čepovanou limonádu, bagety a některé sladkosti. Idea receptury piva využívá čísla pí, jehož zaokrouhlená hodnota je 3,14. Zástupci univerzity uvedli, že nápoj kvasí 2 pí dní a prochází teplotou pí stupňů Celsia. K tomu přidejte slovní hříčku slova pí a názvu nápoje a vyjde vám PíVO, jak UK svůj nápoj interně označuje. Slušné číslo by se mělo během příštího roku objevit i ve vybraných obchodech.

Akademický pracovník ÚTP AF Mendelu vaří pivo v kádi ÚTP, AF MENDELU

Brněnští vědci vaří pivo z pečiva

Univerzita Karlova ale není jedinou vysokou školou, která vaří vlastní pivo. Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vaří pivo ze starého pečiva, které se v obchodech neprodalo a jinak by skončilo v odpadcích. Cíl tohoto projektu je jasný. „Ukázat veřejnosti, naší společnosti, že i odpad je surovina. I něco nespotřebovaného a nechtěného můžeme využít,“ uvedl Milan Geršl, akademický pracovník ÚTP, AF Mendelu.

Jedna várka piva, v níž je zhruba třetina sladu nahrazena pečivem, má cca 100 litrů a uvařit ji trvá 8 až 10 hodin. Dvě nejlepší z bezmála 30 receptur, které v Brně vyzkoušeli, by se mohly v příštím roce vařit v českých pivovarech. Jak uvedl Tomáš Gregor, akademický pracovník ÚTP, AF Mendelu, uchytily se spíše ty várky, v nichž bylo pečiva méně, a které tudíž zakryly jeho slaný „ocásek“.

Je libo nealko?

Speciály jsou na vzestupu

Borůvkové, višňové, mátové, banánové či kopřivové. Výrobci pivních speciálů jsou čím dál tím odvážnější, o čemž svědčí i výsledky posledního ročníku soutěže Cerevisia Specialis, do níž se letos přihlásily i některé velké pivovary. Ve výsledcích zazářil například pivovar Proud se svým pepřovým Saisonem, který se umístil na prvním místě.

„Malým pivovarům se nedá upřít to, že díky nim je nyní rozmanitější svět piva i u těch velkých kolegů. Důkazem správné cesty je i nový pivovar Proud. Chuť jeho pepřového piva mě opravdu mile překvapila,“ uvedla Jana Olšovská z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. V soutěži se dále umístila piva Primátor APA a IPA, nealkoholický Bernard Višeň a Švestka, Svijanský Vozka s Yuzu nebo Kozel Mistrův ležák s čokoládovými slady.