Konec obav o děti: GPS hodinky jsou stylový doplněk, ale i nedocenitelný pomocník

Dvojice dětí s chytrými GPS hodinkami Shutterstock

Děti školou povinné se vrátily zpátky do tříd. Zpátky mezi kamarády, papírové učebnice a tabule popsané křídou. Zpátky do světa, kde je nebudete mít ustavičně na očích. Před pandemií naprostá samozřejmost, nyní pro mnohé rodiče hotová noční můra. Svědčí o tom i rostoucí popularita dětských GPS hodinek, lokátorů a sledovacích aplikací. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Přečtěte si také

Lidé vykupují kapalinu AdBlue: hrozí akutní nedostatek a kolaps dopravy
Lidé vykupují kapalinu AdBlue: hrozí akutní nedostatek a kolaps dopravy

Hodinky pro váš klidnější spánek

Dnes má mobil v aktovce prakticky každý prvňák. Technologie zvládá levou zadní a nedělá mu problém vám kdykoliv zavolat. Školy to ale často vidí nerady, mobily odvádí pozornost od výuky a o přestávkách na nich děti věčně hrají hry nebo fandí oblíbeným youtuberům.

Speciální GPS zařízení proto představují mnohem elegantnější řešení, jak si ušetřit šediny. Mohou mít podobu nenápadných hodinek, přívěsku na krk nebo třeba spony na batoh. Na jedno nabití vydrží až týden a vy tak budete mít neustále přehled, co váš nezbeda zrovna dělá.

Chlapec v košili s motýlkem a s chytrými GPS hodinkami Shutterstock

Nebudou je chtít dát z ruky

Množství funkcí se samozřejmě liší podle ceny. Naprosté minimum je přesná poloha zařízení a vestavěné SOS tlačítko, kterým vás dítě může zalarmovat, když se bude cítit v nebezpečí. Dražší modely pak nabízejí například i možnost audiohovoru.

Česká společnost LAMAX prodává dětské GPS hodinky pod názvem WatchY2 a vyjdou vás na 2 000 Kč. Mají barevný dotykový displej, vodotěsné pouzdro a lze na nich nastavit až dvacet telefonních čísel, které se dítěti smí dovolat. Praktická je i funkce takzvaných „bezpečných zón,“ kdy vás hodinky na dálku upozorní, že děti dorazily tam, kam měly. Ve spolupráci s operátorem T-Mobile je navíc v balení SIM karta zdarma.

Dítě s chytrými GPS hodinkami prochází brankou domu LAMAX

Už chybí jen vodotrysk

Velmi podobné vychytávky nabízí i hodinky Gator od firmy Clever Store. Vybírat můžete hned ze tří variant, v cenovém rozpětí od 1 500 do 3 500 Kč. Nejpokročilejší model Gator 3 slibuje rodičům například senzor sundání hodinek z ruky, možnost posílat hlasové i textové zprávy nebo funkci buzení.

Pokud by se vám paleta funkcí stále zdála jako nedostatečná, tak kupříkladu značka Helmer prodává dětské GPS hodinky s fotoaparátem, svítilnou a možností odposlechu. Je ovšem potřeba dokoupit SIM kartu s mobilními daty. Bohatě si vystačíte s nejlevnějšími tarify, například SAZKAmobil nabízí 500 MB za 99 Kč měsíčně.

Pomůže i telefon

Pokud jste ale přece jen fanoušek telefonů, nebo máte jednoduše elektronických zařízení doma už víc než dost, existuje i řada bezplatných aplikací, které GPS hodinky v mnohém zastanou.

Jedna ze světově nejpopulárnějších je aplikace Find My Kids, která vás kromě přesné polohy zařízení umí informovat i o tom, jak často hraje dítě na telefonu hry, jaké weby si prohlíží nebo jaký má zrovna stav baterie.

Stránka nastavení služby Google Family Link Google

Podobně pracuje i služba Google Family Link, jež pomáhá stanovit pravidla pro pohyb v digitálním světě. Ať už nastavením času, který může dítě na telefonu strávit, nebo vyhodnocením potenciálně rizikových služeb a webů.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz