Češi v restauracích platí za oběd výrazně víc, než byli zvyklí před koronavirovou krizí

Žena si vybírá z jídelního lístku v restauraci za pomocí obsluhujícího číšníka Canva

Zatímco dříve si Češi pravidelně zašli na oběd do restaurace, aktuálně přibývá těch, kteří si do práce nosí vlastní pokrm. Důvodem je zdražení nabídky restaurací, příčinou nárůstu cen je pandemie. Ve srovnání s průměrnou částkou za oběd v červenci roku 2019, tedy ještě před koronakrizí, stouply ceny o 9 Kč. Jak ušetřit nejen za obědy v práci?

Přečtěte si také

Jak se změnilo složení játrových paštik za posledních 40 let? Česká klasika si v něčem pohoršila
Jak se změnilo složení játrových paštik za posledních 40 let? Česká klasika si v něčem pohoršila

Průměr sestavený z plateb zhruba čtvrt milionu zaměstnanců, kteří platí stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card od společnosti Edenred, odhalil změnu v jejich chování. Oběd na pracovišti namísto návštěvy restaurace volí stále více z nich.

Během pandemie si rodiny zvykly vařit doma, pro členy domácnosti je tedy snadné vzít si oběd z domova přímo do práce. Dalším důvodem je nicméně i cena – restaurace upravily ceny, zdražení se týká nejen jídla, ale třeba také piva.

Ceny rostou i o desítky procent

Příčin, proč restaurace po výpadku svých příjmů zdražují, je však více. Jednou z nich je rovněž nárůst cen surovin. „Třeba cena loupaných brambor se zvýšila během týdne o téměř sto procent. Pivo mi už před covidem pivovar zdražil dvakrát a já zůstal na původní ceně. Jenže dál to tak už táhnout nešlo,“ vysvětlil provozovatel restaurace U Berňáku v Olomouci Tomáš Korčák. Podle svých slov ovšem zdražil jen mírně.

Dle předpokladů odborníků dál porostou náklady nejen v gastronomii. Porovnání s loňským létem, kdy byla uvolněna část restrikcí, odhalilo zvýšení útraty za polední menu o 3 procenta.

„Tříprocentní meziroční růst odráží vývoj inflace v ČR. Očekáváme, že ceny obědů i výše útrat nadále porostou, restaurace totiž čelí rostoucím nákladům. Zdražují jim ceny surovin, budou muset finančně motivovat zaměstnance k návratu do sektoru pohostinství a v neposlední řadě stále nepracují na plný výkon. Češi totiž zatím chodí na jídlo mnohem méně často než před pandemií,“ uvedl Nicolas Eich, generální ředitel již zmíněné společnosti Edenred.

Žena připravující v kuchyni oběd – špagety – do krabičky Pexels

Jak ušetřit za obědy v práci?

Mírný nárůst cen oběda v restauraci neznamená, že si v ní nemůžete pochutnat – třeba i pravidelně. Posezení v oblíbeném podniku však můžete chytře kombinovat s vlastními obědy. Když nakoupíte suroviny na vaření dopředu a v akci, ušetříte finanční rozpočet. Vařte denně a nejlépe sezónně – uvařte větší množství obědových pokrmů, které si odnesete do práce. Některá jídla je dokonce možné zmrazit – a pochutnat si nebo je využít až tehdy, když na ně dostanete zálusk.

Tip: Obědový box, do kterého je radost připravovat nejen oběd, ale třeba i jídlo do práce na celý den. Takový najdete v akci v Bille či v Tescu za 89,90 Kč, a to až do začátku září. Oblíbené obědové boxy a přenosné nádobí najdete také v prodejnách Orion a Tescoma.

Jak vařit levně a chutně?

Chcete-li si vařit více obědů nejen do práce, nezapomeňte nakupovat ingredience v akci. Kromě toho je vhodné nakupovat sezonní potraviny a vyhnout se těm průmyslově zpracovaným. Důvodem je zdraví, na které má vliv to, co jíte.

Jak docílit skutečné úspory? Plánujte. Kdo je připraven, není překvapen – naplánujte s rodinou chutný jídelníček na celý týden. Tak budete mít jistotu, že můžete mít předem nakoupeno. Vaření bude radostí a nákupy budou bez zbytečných starostí.

Tip: Ať už dostanete chuť na cokoli, podívejte se na Kupi.cz a vyhledejte akční ceny. Jedině tak poznáte, do kterého obchodu zamířit ještě před tím, než uvaříte dobrý oběd pro celou rodinu.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz