Sháníte originální tenisky? Vsaďte na boty vyrobené z bublinkové fólie

Teniska vyrobená z bublinkové fólie společností „nat-2“ nat-2

Nebojíte se vykročit z davu a rádi byste doplnili svůj outfit o originální kousek? Pokud navíc podporujete udržitelnou módu a není vám lhostejný osud naší planety, o této novince byste měli minimálně uvažovat.

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Od tenisek z kávy k obuvi z bublinkové fólie

Milovníkům designové obuvi jistě není neznámá německá značka nat-2. Ta na sebe nedávno upozornila teniskami vyrobenými z recyklované kávy a kávových zrn. Dokonce po kávě i voněly! Teď v tomto trendu pokračuje.

Designéři se při vývoji nové tenisky inspirovali na první pohled obyčejnou bublinkovou fólií. Ta pokrývá celý svršek boty a má i jednu praktickou vlastnost: při chůzi v dešti veškerá voda z tenisky steče a neprosákne dovnitř. Zajímavé jsou i její ostatní části. Podrážka je vyrobena z korku a gumy, tkaničky pocházejí z použitých PET lahví. Na podšívku byl použit bio-keramický povrch.

Obuv se vyrábí za spravedlivých podmínek v malé rodinné dílně v Itálii. Je stoprocentně veganská a hlavně „přátelská” k životnímu prostředí. Bublinková fólie totiž pochází z nerecyklovatelného materiálu, který by jinak zůstal ležet na skládce. I u ostatních použitých materiálů kladli výrobci důraz na ekologii.

Pokud vás zajímá cena tenisek, ta činí 299 eur. U nás na tento extravagantní model nejspíš nenarazíte, ale není problém si jej objednat v e-shopu. Zboží zasílají i do ČR a nabízejí i další unikát – kožené tenisky z rybí kůže z lososa a vlkouše obecného vyráběné na Islandu.

Adidas a Lego – to jsou tenisky a stavebnice v jednom

Konkurenční Adidas už na jaře představil tenisky, na nichž spolupracoval s dánským výrobcem kultovní stavebnice Lego. Ikonické tři pruhy po stranách jsou opatřeny drážkami, do kterých lze „zacvaknout” libovolné kostky Lega. Pokaždé tak můžete mít tenisky v úplně jiném barevném provedení, tak, aby vám například ladily s oblečením.

Špatnou zprávou je, že model Ultraboost s vyměnitelnými pruhy momentálně není k dostání ani v českém, ani v oficiálním německém e-shopu Adidas. Dá se sehnat u některých zahraničních internetových prodejců v ceně od 160 do 300 euro. Pokud ale nepotřebujete nutně „lego-tenisky”, podívejte se i na další kousky z této kolekce. Kromě bohatého výběru obuvi v ní najdete i batohy, teplákové soupravy a spoustu dalšího oblečení.

Spolupráce Adidasu a Lega ale přinesla ještě jedno velké překvapení, které jistě potěší nejen děti. Jde o ikonickou tenisku Superstar v podobě stavebnice, která se začala prodávat teprve před pár dny. K dostání je v typické modré krabici Adidas se třemi pruhy. Místo jednoho páru obuvi v ní najdete jen jednu tenisku, navíc rozloženou na 731 kostek.

Kultovní tenisky Superstar složené z kostek Lego Lego

Bota ve velikosti 44 je po složení 12 centimetrů vysoká, 27 centimetrů dlouhá a 9 centimetrů široká. Poskládat si můžete jak levou, tak i pravou tenisku. V krabici nechybí dokonce ani tkaničky. Tuto původně basketbalovou obuv ze 70. let minulého století seženete na oficiálním českém e-shopu Lega za 2 399 korun.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz