Tamagoči čeká letos velký comeback v podobě chytrých hodinek

Dítě se kouká na stavebnici LEGO ve vitríně tamagotchi.com

Populární hra Tamagoči původem z Japonska slaví 25 let od svého vzniku. Společnost Bandai k výročí překvapila novinkou – hodinkami, na kterých bude hra znovu dostupná. Děti budou moci krmit elektronického mazlíčka, hodinky budou reagovat na hlas i dotek.

Přečtěte si také

Černý čaj a jeho účinky na zdraví. Snižuje cholesterol a zlepšuje soustředění
Černý čaj a jeho účinky na zdraví. Snižuje cholesterol a zlepšuje soustředění

Hra, kterou si zamiloval celý svět. Tamagoči v podobě umělohmotného vajíčka s displejem a elektronickým zvířátkem, o které je potřeba pečovat, zná snad každý. Nově hra opět ožije, jen dostane nový kabát – bude k mání v podobě hodinek, které vydrží až 30 hodin na jedno nabití.

Tip: Hledáte hry, které zabaví děti při cestě na dovolenou? Prohlédněte si letáky Sparkys, Pompo a Dráčik na Kupi.cz. Tematické hračky a hry v akci zde můžete vybírat spolu s dětmi.

Americká verze s barevným displejem

Nejde o první variaci na původní hru. Novinku před rokem předvedli i v Severní Americe, kde došlo k představení barevné verze Tamagotchi On – Wonder Garden. Vajíčko obsahovalo hru s barevnou obrazovkou a možností propojení s telefonem. Kromě toho už zvířátko mohlo vycházet z domu nebo třeba uzavírat sňatek, a dokonce i vychovávat potomky.

Firma Bandai hračku uvedla na trh v roce 1996. Obliba je logicky nejvyšší především v samotném Japonsku, přesto dokázala rozzářit oči dětí po celém světě. Na úspěch předchozích variant hračky navážou moderní hodinky v různých barvách. K hodinkám budou k dostání čipy, které umožní dětem odemykat nové funkce a možnosti hry.

Konkurencí a zajímavou alternativou Tamagotchi je další populární interaktivní hračka, o kterou se děti mohou starat, aby rostla a prospívala – jde o Hatchimals, zvířátka, která se líhnou z vajíčka. I v případě této značky mohou rodiče pro své ratolesti dokoupit bohaté příslušenství, samozřejmostí je i propojení s chytrým telefonem. Výhodou Hatchimals je možnost sbírání kolekcí.