Budoucnost lokálních potravin: Salát vypěstovaný přímo v obchodě

Regály supermarketu v nichž rostou saláty xoio

Donedávna bylo možné nakupovat lokální zeleninu pouze na farmách nebo na farmářských trzích a v supermarketech jsme se ani u čerstvé zeleniny z ekologického zemědělství nevyhnuli plastovým obalům. Tento problém řeší nový start-up Infarm, který vymyslel revoluční projekt – pěstování salátů přímo v obchodě. A už ho úspěšně provozuje nejen v domovském Německu, ale i v zahraničí. Snad se brzy dostane také k nám. Jak celý systém vznikl a jak funguje?

Přečtěte si také

Popraskaná dužina ve vodním melounu může způsobit rakovinu! Co je na tom pravdy?
Popraskaná dužina ve vodním melounu může způsobit rakovinu! Co je na tom pravdy?

100% čerstvost a šetrnost

Berlínský start-up přišel na to, jak zaručit nejen bio kvalitu zeleniny, ale i její maximální čerstvost. Místo klasických regálů totiž do vybraných supermarketů v Evropě i v Americe umisťuje svoje vertikální minifarmy.

Samotné prodejny mají o spolupráci velký zájem, protože takto vypěstované bylinky, saláty i další produkty nevytvářejí téměř žádnou uhlíkovou stopu a jejich nároky na vodu jsou oproti klasickému pěstování nižší o celých 95 %. Nadšeni jsou také zákazníci, kteří oceňují lepší chuť i možnost zeleninu okamžitě konzumovat.

Za poslední století bylo jídlo pěstováno daleko od míst, kde se reálně konzumuje (nakupuje), což způsobovalo environmentální neudržitelnost dodavatelského řetězce,popisuje spoluzakladatel start-upu Osnat Michaeli.

Kde seženete salát v akci?

Inovativní technologie

Aby bylo pěstování co nejdokonalejší, využívá firma moderní technologie. Data o růstu rostlin jsou neustále aktualizovaná a pokud vznikne nějaký problém, řeší se okamžitě. Díky high-tech systému se také dá všechno řídit z jedné centrální farmy, kterou má start-up v Berlíně. Pravidelně je tak kontrolována kvalita půdy nebo správná teplota a vlhkost v boxech.

Z cloudu dokážeme získávat minutové informace o tom, jak naše rostliny rostou, a to včetně specifických metrik jako teplota, pH a nutriční koncentrace. Dokážeme i reagovat na jejich adaptaci v nových prostředích,“ doplňuje Michaeli pro magazín Fast Company.

Indoorové farmy od Infarm xoio

Jednoduchost a efektivita

Pěstování rostlin není nijak náročné ani pro zaměstnance prodejen – dvakrát týdně minifarmy zkontrolují, připraví výpěstky k prodeji, a přitom rovnou zasadí nová semínka. I díky této nenáročnosti se koncept rychle rozšiřuje do dalších zemí.

Dalším důvodem je efektivita produkce – na pouhých dvou metrech čtverečních se tímto způsobem dá za rok vypěstovat až osm tisíc rostlin. I přes počáteční vyšší investici jde tedy o úsporné a efektivní řešení, díky kterému prodejny ušetří za konvenční pěstování nebo odběr od nasmlouvaných dodavatelů.

Albert je prvním maloobchodníkem s potravinami, který využívá v prodejnách vlastní kompostéry Albert

Kompostéry v Albertu 

Albert je prvním maloobchodníkem s potravinami, který využívá v prodejnách vlastní kompostéry. Snižuje tak emise spojené s přepravou a ekologickým způsobem přeměňuje organický odpad v úrodný substrát. Letos přibydou inovované kompostéry druhé generace v deseti obchodech Albert a celkově tak budou využívány ve dvou desítkách velkých prodejen.

Projekt byl představen a úspěšně otestován již v roce 2014 v čestlickém hypermarketu. Prodejny Albert pracují aktivně na snižování neprodaných potravin, jejichž objem se pohybuje pouze v jednotkách procent. Neprodané a stále konzumovatelné potraviny daruje Albert potřebným či pro zvířata.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz