V obchodech se objevil chléb s hlohem peřenoklaným: Je super zdravý, bez mouky, droždí a éček

Chléb s hlohem je novinkou od Penny Penny

Slyšeli jste už o hlohu peřenoklaném? Že ne? Tak to je velká škoda! Plody této rostliny jsou totiž velmi zdravé, a dokonce se přidávají i do chleba. To z něj činí ideální potravinu pro každého, kdo se chce zdravě stravovat. Koupit se nově dá v jednom z našich obchodních řetězců.

Přečtěte si také

Sladkovodní řasy plné zdraví. Čím se liší a proč je při nákupu důležitá země původu?
Sladkovodní řasy plné zdraví. Čím se liší a proč je při nákupu důležitá země původu?

Hloh peřenoklaný je lahodné ovoce

Hloh čínský peřenoklaný, kterému se také říká Big Mao-Mao (latinsky Crataegus pinnatifida), plodí drobnější plody připomínající miniaturní jablíčka křížená se šípky, která jsou přibližně tři centimetry velká. Jejich chuť je lahodná, nicméně charakteristicky nakyslá a jejich dužina je šťavnatá.

Hloh je možné konzumovat zasyrova, připravovat z něj džemy a marmelády, odšťavnit či konzervovat. Využívá se také při výrobě vín a nejrůznějších sladkých pokrmů.

Plody hlohu peřenoklaného Canva

V tradiční čínské medicíně se hloh využívá jako lék

Hloh je považován nejen za velmi chutné ovoce, ale v tradiční čínské medicíně se využívá především jako lék na různé zdravotní neduhy. Má totiž silné antibakteriální a antioxidační účinky, napomáhá snižování cholesterolu v krvi, krevního tlaku, posiluje činnost srdce, uvolňuje cévy a umožňuje snazší trávení tučných jídel či masa.

Je údajně také prospěšný při odbourávání nervového napětí způsobeného stresem či při rozpouštění ledvinových kamenů. Některé čínské zdroje dokonce uvádí, že jeho plody mají také protinádorové účinky či že působí proti jaterním lézím a zánětům.

Vyzkoušejte hloh pro vaše zdraví

Hloh je plný vitamínu C

Hloh peřenoklaný je tedy bezesporu velmi zdravým ovocem a lze jej zařadit do kategorie „superpotravin“. Nejen v současné době bychom se o něj měli zajímat především pro jeho vysoký obsah vitamínu C.

Oproti jiným druhům ovoce ho totiž obsahuje mnohonásobně více – zdroje uvádí až 773,4 mg/kg. Jen pro srovnání, jablka obsahují vitamínu C jen 48 mg/kg a hrušky 25 mg/kg. Kromě toho také obsahuje nezanedbatelný podíl draslíku, a to 4743 mg/kg.

Na trhu existuje značné množství produktů s obsahem hlohu peřenoklaného, ať už jde o hloh v sušeném stavu, konzervovaný jako džem, čaj, tinktury či doplňky stravy.

Z hlohu se dělá i báječný džem nebo čaj Canva

Hloh peřenoklaný přidává Penny do chleba

Nově na něj ovšem vsadil i řetězec Penny, a to v zajímavé formě. Po svém chlebu ze cvrčků se Penny rozhodlo pro další odvážný experiment, který žádný jiný obchodní řetězec ještě nezkusil. Tentokrát jde opět o chléb – a jak vás jistě napadlo, je s obsahem hlohu peřenoklaného.

„Chtěli jsme vytvořit něco unikátního, něco, co nikde jinde nedostanete, a co především v dnešní době může výrazně přispět ke zdraví a posilování imunity. Přitom jsme si dali za cíl vyrobit něco na první pohled obyčejného. Chléb je běžnou každodenní potravinou, ovšem v kombinaci s touto ojedinělou rostlinou se stává neobyčejným“ vyjádřil se k novince Radek Mlích, vedoucí oblasti čerstvých potravin PENNY.

Chléb přitom neobsahuje mouku, droždí ani éčka, což z něj činí ideální potravinu pro vyznavače zdravého stravování. Chléb s hlohem peřenoklaným si můžete koupit v Penny za 49,90 Kč za 10 plátků.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz