6 kroků, jak se přestěhovat a nezešílet u toho

6 kroků, jak se přestěhovat a nezešílet u toho

Čeká vás v blízké době stěhování? Už samotná představa toho, že musíte zabalit vše, co vlastníte, je stresující. A to ani nemluvíme o samotném přesunu a vybalování. Dá se vůbec stěhování přežít se zdravým rozumem? Jasně, že ano! Vyzbrojte se našimi radami a vychytávkami - vše proběhne hladce a bez stresu. 

Přečtěte si také

Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit
Zajímá vás, jaké produkty se prodávají nejlépe online? Možná se budete divit

Rozvrhněte si čas

Čím dřív začnete stěhování plánovat, tím lépe na něj budete připraveni. Opouštíte nájemní byt, který musíte majiteli vrátit v původním stavu? Počítejte s tím, že opravy a malování je třeba domluvit dopředu. Pokud jste šikovní a zvládnete vymalovat sami, stačí vám koupit si interiérovou barvu, ochranou plachtu a váleček. V opačném případě ale budete muset objednat malíře, kteří mají ve větších městech i několikaměsíční čekací doby. 

Kdy je nejlepší čas malovat byt?

V létě se sice malování interiéru nabízí a máme zažito, že je to nejvhodnější doba, protože "to schne" rychleji. Není však pravdou, že se po malování musí dlouho větrat a že kvůli nízkým teplotám budou zdi pomalu schnout a časem plesnivět. Naopak výhodou malování v zimě je výrazně nižší cena v případě, že se rozhodnete si na malování objednat odborníky. Také již neplatí, že pokud malujete v zimě, musíte hodně topit a zároveň větrat, moderní barvy již nezapáchají a nejsou zdraví škodlivé a rychle schnou. 

Kontaktujte dopředu několik stěhovacích firem a srovnejte jejich cenové nabídky.

Zbavte se starého nábytku

Určete si dopředu, který nábytek se s vámi stěhuje do nového a ten, který už nebudete potřebovat. Díky různým mobilním aplikacím jej stačí vyfotit a můžete ho nabídnout lidem ve svém okolí! Ušetříte tak nejen na odvozu, ale možná si i vyděláte pár korun navíc. Ty se vám budou hodit na stěhovací služby nebo na vybavení v novém bytě.

Třídění šatníku

Jestli má stěhování jednu velkou výhodu, je to fakt, že vás donutí protřídit své oblečení. Buďte na sebe opravdu přísní. Nenosili jste danou věc už víc jak rok? Vyhoďte ji! Oblečení, které v nové skříni nemá místo, věnujte rodině, známým nebo jej odvezte do textilního kontejneru. Uvidíte, že budete mít hned lepší pocit a zároveň méně krabic.

Balíme kufry!

Pokud nejste ryze praktický muž, kterému se všechno oblečení vejde do jednoho kufru, budou se vám hodit pevné pytle na odpadky. Nezaberou mnoho místa a oblečení se v nich dobře převáží. Těžké věci jako jsou knihy a nádobí je dobré dát do pevných krabic. Ty zalepte a fixou označte, do jaké části domu jejich obsah patří. Kartony seženete např. v nejbližším obchodu. Využíváte-li profesionální stěhovací služby, krabice si můžete i zapůjčit. Jejich služby byste měli poptat přibližně dva týdny dopředu a srovnat několik cenových nabídek. Při finálním výběru dejte i na svůj instinkt a domluvte se s tou firmou, která na vás působí věrohodně.

Stěhujete s partou dobrých přátel? Odměňte jejich služby dobrým obědem!

Den D

A je to tady. Dnes vás čeká akce kulový blesk. Ať už stěhujete jen osobní věci nebo celý dům, hodí se vám každá pomoc. Pokud stěhujete s profesionály, ověřte si dopředu, že jejich auto může parkovat před vaším stávajícím i novým domem. Uložte si dopředu jejich telefonní číslo a nejlépe den předem ověřte, že se stěhováním počítají. Stěhujete-li sami s partou přátel, nezapomeňte je odměnit. Pivo a pizza pro každého by měly být samozřejmostí!

Nový domov je velká věc! Nezapomeňte stěhování náležitě oslavit.

Oslavte to

Zvládli jste to! Sice sedíte na krabicích, ale už v novém bydlení. Nebojte se, vybalování vám nikam neuteče. Oceňte svoji těžkou práci a odměňte se třeba lahví sektu nebo šampaňského. Člověk se přece nestěhuje každý den! Posledních pár dní bylo přeci jen vysilujících. Tak si hoďte nohy na krabice a připijte si na novou kapitolu svého života.

Tip na pravé šampaňské:

V akčním letáku Kauflandu na Kupi.cz jsme našli pravé francouzské šampaňské - Champagne Brut Francois de Rozay s 50% slevou za 299,90 Kč / 0.75 l a když koupíte celý karton 6 ks, vyjde vás láhev na 199 Kč. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz