Svačina, pinzeta a levandule. Co ještě nesmí chybět v kabelce správné maminky?

Co je důležité mít s sebou, když s dítětem někam jdete?

Děti vám život hodně změní. Nejprve vyměníte kabelku za batoh, poté se přezujete do sportovní obuvi a nakonec zjistíte, že s sebou taháte spoustu věcí, „které by se mohly hodit.“ Jenže z pečlivé péče vás začne bolet nejprve hlava a pak ramena. Co skutečně máte mít s sebou?

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Malé dítě, velká taška

Může se zdát, že takový prcek toho zase až tak moc nepotřebuje. Jenže opak je pravdou. Čím menší dítě je, tím více věcí potřebujete. Pokud jste zastánci kočárku, zabalte vše do tašky na kočár. Jestliže dítě nosíte v klokance, je vhodná investice do kvalitního batohu. A co tedy s sebou?

 • náhradní plínka, krém na pokožku, igelitový pytlík na použitou plínu (koše bývají v nedohlednu), nepromokavá podložka výhodou
 • náhradní oblečení
 • oblíbená hračka, případně dudlík
 • látková plena + kolíčky na prádlo + pevnější gumička do vlasů - šíře použití je nepřeberná - od ryze praktického stínítka, po rychlou panenku
 • pokud už dítě pije z lahve, pak lahvičku s vodou + další prázdnou na umělou výživu (vodu ve vhodné teplotě lze vzít i do termosky, prášek si rovnou odměřte do malé krabičky)
Aby dítě nezlobilo, je třeba ho zabavit. Co mít s sebou?

Každé dítě miluje svačinku

Vězte, že ať už dítě vyzvedáte po obědě či po svačině ze školky a nebo školní družiny, první na co se vás zeptá je, zda máte něco k jídlu. Po pár krocích začne mít žízeň. Mějte tedy s sebou nějakou potravinovou výbavu, třeba ovocnou kapsičku, v krabičce nakrájené jablko, mrkev, ořechy, nakrájený sýr, sušené či sezónní ovoce a nebo müsli tyčinku. Pokud míříte na hřiště, tak tam klidně přibalte něco navrch. Skvělé jsou sendviče z toustového chleba, které vykrajovátky upravíte do dětských motivů a projde vám v nich i zelenina. Pokud míříte k vodnímu živlu, vezměte i náhradní oblečení.

Když hrozí čekání a nebo dlouhá cesta

Krizové momenty nastávají, pokud vyrážíte někam, kde se předpokládá delší čekání nebo omezený pohyb. Může se jednat o čekárnu dětské ordinace, restauraci a nebo cestu vlakem k babičce. Nestárnoucí jsou pastelky, blok s tvrdými deskami (ne vždy je k dispozici stůl), omalovánky, dokreslovačky, kniha dle věku a vaší ochotě číst, interaktivní sešity s úkoly, dětské sudoku a nebo hlavolam. Zvážit můžete i cestovní verzi dětských her či mariášové karty. Naučte své děti hrát prší. Zvládnou to i čtyřleťáci a vám v kabelce ubude váha. Čím dál více oblíbené jsou i digitální LCD tabulky pro kreslení a psaní. Jedná se o malé ultratenké psací desky, které stisknutím tlačítka vymažete, součástí balení je i pero a pořídit se dají už od 500 Kč. 

Dbejte na bezpečnost a vždy s sebou noste lékárničku. Co do ní, aby se vešla do kabelky?

Co vždy s sebou navzdory věku dítěte?

Vězte, že svačina, karty i pastelky jsou sice pro klid žádoucí, ale to, co byste s dětmi měli mít vždy po ruce se víceméně vejde do vaší kabelky. Jedná se o malou lékárničku. Co by zde nemělo chybět?

 • jehla a pinzeta (třísky či včelí žihadlo se jinak špatně řeší)
 • dezinfekce (ideálně s rozprašovačem)
 • sada náplastí
 • oční kapky - například Omisan Baby oční kapky pro děti (použití už od novorozence v Dr.Max za 220 Kč)
 • prostředek na ošetření štípanců, vhodný je gel Fenistil
 • kvalitní éterický olej z levandule - pokud jím dítěti potřete kotníky a zápěstí, pomůže odpuzovat komáry a klíšťata
 • tyčinky do uší, mastný krém, jelení lůj, případně pinzeta na klíšťata
 • balíček papírových kapesníků
 • alternativně prášek na bolest hlavy či horečku
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz