Jak v době koronaviru nahradit kadeřníka, pedikérku a manikérku

Nahradit kadeřníka jde i z pohodlí domova Canva

Na profesionální úpravu vlasů a nehtů si kvůli vládnímu omezení musíme ještě počkat. Kadeřnictví a nehtové salóny se podle nového rozhodnutí Vlády ČR otevřou sice už 11. května, ale ne každý vydrží čekat. Navíc po dvouměsíčním výpadku lze očekávat nápor a dlouhé čekací lhůty. Pokud jste ale zruční a šikovní, vyzkoušejte pomocníky z obchodů.

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Domácí péče o korunu krásy

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, ale teď mnozí z nás tento pocit nemají. Dámy i pánové se potýkají s přerostlými vlasy, které ztrácí svůj tvar.

Zřejmě málokdo si troufne na radikální zkracování svých kadeří, ale podle kadeřníků bychom si měli alespoň zastřihnout konečky. Na obyčejné nůžky však zapomeňte, vlasy spíše roztřepí. Sáhněte proto po kadeřnických nůžkách, které jsou pořádně ostré. Navíc jsou snadno dostupné i v drogeriích. Například drogerie dm nabízí efilační nůžky se speciálním zbroušením určené na prostříhávání hustých vlasů nebo stříhání přechodů a kontur. Stejný typ nůžek seženete také v drogeriích Rossmann. Ceny se pohybují od 200 Kč a výše. 

Pánové to mají při úpravě vlasů o něco jednodušší – mohou si je zastřihnout pomocí strojku na stříhání vlasů.

Sprej na zakrytí šedin a odrostů se v této době bude hodit L'Oréal

Další problém, se kterým se potýká řada z nás, je odrůstající barva na vlasech odhalující šediny nebo přirozený odstín vlasů. Na trhu je celá škála přípravků, ze kterých si vybere opravdu každý. Vyzkoušejte vlasový korektor, který odrosty nabarví požadovaným odstínem a sjednotí je s barvou vašich vlasů:

  • L’Oréal Paris Magic Retouch (sprej pro okamžité zakrytí odrostů), cena 180 Kč
  • Syoss Root Retoucher (tónovací barva na odrosty ve spreji), cena 139 Kč
  • Syoss Hair Mascara (řasenka pro okamžité zakrytí odrostů), cena 180 Kč

Nejedna generace zná klasické barvy na vlasy, na jejichž aplikaci teď máme dostatek času. Ať už si pořídíte permanentní, melírovou nebo tónovací barvu, dbejte na její složení. Některé složky, jako například peroxid, parafenylendiamin (PPD), amoniak či fenylendiamin mohou vyvolat alergickou reakci.

Svoji pozornost proto zaměřte například na výrobky obsahující přírodní barvy, případně hypoalergenní barvy bez amoniaku a peroxidu. Dobrou volbou jsou také výrobky s obsahem kyseliny hyaluronové, která chrání vlasy před poškozením. 

Alternativou klasických barev jsou pěnové barvy na vlasy. Jejich výhodou je snadná aplikace, pěna se na vlasy nanáší stejně jako šampon. Díky pěnové textuře navíc barva neodkapává a zůstává tam, kde má. Dalším bonusem je, že rovnoměrně překryje šediny. Vybírat můžete z celé škály produktů. Pěnové barvy nabízí Schwarzkopf či L’Oréal.

Lakování nohou i rukou zvládnete doma Canva

Ruce jsou naší vizitkou

Už déle než měsíc se musíme obejít i bez služeb manikérek a pedikérek. Péče o nehty ale není tak těžká, jak se může na první pohled zdát. Na trhu je celá řada výrobků, díky kterým budou vaše nehty vypadat jako od profesionálů.

Skvělým pomocníkem je gelový lak na nehty, k němuž nepotřebujete UV lampu ani jiný prostředek na zaschnutí. Výhodou tohoto typu laků je jejich trvanlivost a lesk, kterých docílíte aplikací dvou nátěrů. Nejprve na nehty naneste barevný lak a po jeho zaschnutí vrchní bezbarvý lak. Krásná a pevná barva na nehtech vydrží týden a více. A navíc je poté snadno odstraníte běžným odlakovačem.

Nezapomínejte ani na svá chodidla, která se po celodenním zápřahu také hlásí o péči. Mezi nejčastější neduhy patří suchá, šupinatá a zrohovatělá kůže na patách. Těchto nepříjemností vás zbaví pravidelné používání elektrických pilníků na paty, které jsou opatřeny rotační hlavicí. Poté aplikujte speciální exfoliační ponožky, které namáhanou pokožku zvlhčí a zklidní.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz