Jak je to s venčením psa, když máte nařízenou karanténu?

Jak venčit psa v karanténě Adobe Stock / 323023504

Češi jsou národem pejskařů. Zhruba 40 % českých domácností má alespoň jednoho psa. Jak je to s jeho venčením, když se páníček dostane do karantény a musí dodržovat povinnou dvoutýdenní izolaci?

Přečtěte si také

Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka
Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka

Jestli máte doma pejska a byla vám nařízena karanténa, jistě vás bude zajímat, jak je to s venčením. Musíte se připravit na velkou změnu. Tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová situaci vysvětluje takto: ,,Psa lze venčit za určitých podmínek a jen v případě, že člověk nemá jinou možnost. Tedy že nemůže říct sousedovi nebo příbuznému, aby za něj psa vyvenčil. Pokud člověk žije sám a nemá nikoho, kdo by psa vyvenčil, může ven, ale platí, že musí jít ráno nebo večer a nezdržovat se venku dlouho.“ 

Tip: Nezapomeňte si před a po každém kontaktu se svým mazlíčkem umýt ruce dezinfekčním mýdlem. V akci je právě teď například Sanytol.

Zásady venčení psa, když jste v karanténě 

  • Majitel čtyřnohého mazlíčka, který jde venčit, by měl mít roušku!
  • Člověk v karanténě by měl od ostatních lidí udržovat bezpečnou vzdálenost, která by měla být minimálně 1,5 metru a ideálně 2 metry.
  • Páníček v izolaci, který jde venčit, také nesmí vyhledávat kontakt s jinými lidmi, aby dále nerozšiřoval koronavirus. Na popovídání se sousedy tak musí na nějakou dobu zapomenout. 

Státní zdravotní ústav (dále jen SZÚ) na svých stránkách vydal manuál Rady a doporučení pro domácí karanténu, který si přečtěte, ať už jste majitelem psa, či nikoliv.

Věděli jste, že za porušení opatření proti koronaviru hrozí pokuta až do výše 3 000 000 korun? 

SZÚ radí: Domácí zvířata

Snažte se od svých domácích mazlíčků držet dál. Pokud je to nevyhnutelné, myjte si ruce vždy před i po kontaktu s nimi.

Respirátor a dezinfekční gel Adobe Stock / 321121670

Na sociálních sítích a v médiích najdete plno fotek a videí s prázdnými regály v obchodech. Lidé vykupují mouku, těstoviny a konzervy ve velkém, ale ruku na srdce - máte doma dostatečné zásoby jídla i pro své čtyřnohé mazlíčky

Hlavně žádnou paniku

Premiér Andrej Babiš vyzval ve čtvrtek v živém televizním vstupu občany, aby zachovali klid. „Prosím, nenakupujte potraviny, nikdy nezavřeme obchody s potravinami, nikdy nezavřeme obchody s léky,“ řekl Babiš. Podle premiéra obchody aktuálně nezvládají velký nápor především na pokladnách a parkoviště jsou přeplněná, nakupování potravin do zásoby je podle něj zcela zbytečné.

Sleva na granule pro psy je tady!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz