Jak je to s venčením psa, když máte nařízenou karanténu?

Jak venčit psa v karanténě Adobe Stock / 323023504

Češi jsou národem pejskařů. Zhruba 40 % českých domácností má alespoň jednoho psa. Jak je to s jeho venčením, když se páníček dostane do karantény a musí dodržovat povinnou dvoutýdenní izolaci?

Přečtěte si také

Odhalili jsme tajemství krémových polévek. Osvojte si triky pro tu nejlepší chuť
Odhalili jsme tajemství krémových polévek. Osvojte si triky pro tu nejlepší chuť

Jestli máte doma pejska a byla vám nařízena karanténa, jistě vás bude zajímat, jak je to s venčením. Musíte se připravit na velkou změnu. Tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová situaci vysvětluje takto: ,,Psa lze venčit za určitých podmínek a jen v případě, že člověk nemá jinou možnost. Tedy že nemůže říct sousedovi nebo příbuznému, aby za něj psa vyvenčil. Pokud člověk žije sám a nemá nikoho, kdo by psa vyvenčil, může ven, ale platí, že musí jít ráno nebo večer a nezdržovat se venku dlouho.“ 

Tip: Nezapomeňte si před a po každém kontaktu se svým mazlíčkem umýt ruce dezinfekčním mýdlem. V akci je právě teď například Sanytol.

Zásady venčení psa, když jste v karanténě 

  • Majitel čtyřnohého mazlíčka, který jde venčit, by měl mít roušku!
  • Člověk v karanténě by měl od ostatních lidí udržovat bezpečnou vzdálenost, která by měla být minimálně 1,5 metru a ideálně 2 metry.
  • Páníček v izolaci, který jde venčit, také nesmí vyhledávat kontakt s jinými lidmi, aby dále nerozšiřoval koronavirus. Na popovídání se sousedy tak musí na nějakou dobu zapomenout. 

Státní zdravotní ústav (dále jen SZÚ) na svých stránkách vydal manuál Rady a doporučení pro domácí karanténu, který si přečtěte, ať už jste majitelem psa, či nikoliv.

Věděli jste, že za porušení opatření proti koronaviru hrozí pokuta až do výše 3 000 000 korun? 

SZÚ radí: Domácí zvířata

Snažte se od svých domácích mazlíčků držet dál. Pokud je to nevyhnutelné, myjte si ruce vždy před i po kontaktu s nimi.

Respirátor a dezinfekční gel Adobe Stock / 321121670

Na sociálních sítích a v médiích najdete plno fotek a videí s prázdnými regály v obchodech. Lidé vykupují mouku, těstoviny a konzervy ve velkém, ale ruku na srdce - máte doma dostatečné zásoby jídla i pro své čtyřnohé mazlíčky

Hlavně žádnou paniku

Premiér Andrej Babiš vyzval ve čtvrtek v živém televizním vstupu občany, aby zachovali klid. „Prosím, nenakupujte potraviny, nikdy nezavřeme obchody s potravinami, nikdy nezavřeme obchody s léky,“ řekl Babiš. Podle premiéra obchody aktuálně nezvládají velký nápor především na pokladnách a parkoviště jsou přeplněná, nakupování potravin do zásoby je podle něj zcela zbytečné.

Sleva na granule pro psy je tady!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz