Desítky tisíc brigádníků čekají bohaté Vánoce. Firmy se o ně právě teď předhánějí! Kde platí nejvíc?

Desítky tisíc brigádníků čekají bohaté Vánoce. Firmy se o ně právě teď předhánějí! Kde platí nejvíc?

Na vánoční svátky se celý rok těší děti i dospělí, ale jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná. Poznáváte se v tomto lidovém přísloví? Nezoufejte, protože právě teď vrcholí vánoční šílenství všech personalistů, obchodů, e-shopů a přepravních společností, které potřebují doslova obratem obsadit volná místa brigádníky na krátkodobé i dlouhodobé brigády.

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Vzhledem k velmi nízké nezaměstnanosti, se dobří brigádníci shánějí firmám a agenturám velmi těžce. Každý rok se před Vánoci hledají desítky tisíc lidí, což na trhu práce v dnešní době není jednoduché. Dochází tak k přetahování brigádníků mezi firmami, které se předhánějí s benefity pro tyto vánoční pomocníky. 

Flexibilní pracovní doba a dobré platové podmínky 

Pokud jste maminka na mateřské dovolené, student nebo důchodce, jste ideální kandidát na pozici brigádníka, můžete si tak přijít před Vánoci na pořádnou finanční injekci. Tradičně největší hlad na trhu je po lidech, kteří pracují v logistických centrech společností provozujících e-shopy. V podstatě se jedná o skladníky, pracovníky balicích linek a kurýry. Ženy zase najdou uplatnění především v maloobchodních sítích, které se snaží ustát předvánoční nápor zákazníků. Poptávka je tak po pokladních a lidech, kteří zajišťují doplňování zboží. V oblasti přímého prodeje je velký zájem také o hostesky a promotéry na předvánočních akcích a prodejce na trzích, kdy se částka hodinové odměny pohybuje bez problémů kolem 200 Kč.

Zájem o brigádníky v období vánočních svátků je už od listopadu

Společnost PPL

Jednou z nejvíce využívaných služeb pro doručování zásilek z e-shopů je společnost PPL. I ta, v předvánočním období, hledá ve velkém sezónní pracovníky. Stát se tak můžete brigádně pracovníkem expediční linky nebo řidičem. PPL láká na výkonnostní odměny, flexibilní pracovní dobu, garantovanou základní hodinovou mzdu, s výplatou již kolem pátého dne následujícího měsíce a náhradou vlastních nákladů.

Česká pošta

Česká pošta ve své náborové kampani Tvoje budoucnost, nabízí až 190 Kč za hodinu práce. Výše odměny závisí na pozici a počtu odpracovaných hodin. V roce 2018 nabrala Česká pošta až 2500 brigádníků. I letos se tak můžete na pár týdnů stát skladníkem, expedientem, obsluhou balicí linky, kurýrem nebo doručovatelem, a přijít si na pěkné peníze.

Alza 

Nabíráme v Alze stovky brigádníků, a to po celé České republice. Co se týká odměny, ta standardní je kolem 140 korun, přičemž brigádník si ale může vydělat i více,” přiblížila podmínky brigády mluvčí Alzy Patricie Šedivá. Za tímto účelem Alza vytvořila mobilní aplikaci Mikropráce, která je určena lidem starším 18 let a umožňuje uživatelům velmi rychle si najít požadovanou práci. Stačí stáhnout mobilní aplikaci do telefonu a přihlásit se do ní. V menu aplikace si pak vyberete danou pozici a vidíte i svou pracovní dobu, kterou si stačí zarezervovat a dostavit se na směnu. V rámci přihlášení budete požádáni o vyplnění osobních a platebních údajů.

Vánoce jsou svátky, které nám z peněženek vytáhnou spoustu peněz

Amazon

Jistě jste v televizních reklamách zaznamenali náborový spot firmy Amazon s lákavými benefity. Mluvčí Amazonu Miroslava Jozová vysvětluje, jak to bude s brigádníky letos. „Nabíráme tento rok tři tisíce sezónních pracovníků, je to ještě více než loni a předloni, kdy jsme jich nabírali 2500. Brigádníci budou mít stejnou mzdu jako stálí pracovníci.” Velkou výhodou práce u Amazonu je nabídka na bezplatnou dopravu do/z práce z více než 100 zastávek v Praze, Středočeském a Ústeckém kraji. Pokud máte zájem o brigádu, stačí navštívit stránky Amazonu a vyplnit online registraci, která vám nezabere víc než 2 minuty. Lákavá je i finanční odměna, vydělat si zde můžete 160 Kč za hodinu a získat navíc až 10% bonus. 

Čas jsou peníze

Zaměstnavatelé v těchto dnech finišují s náborem na vánoční výpomoc. Zdá se vám to předčasné? Kdepak! Mnohdy je potřeba zaškolení a nováčci se často adaptují v týmu i několik týdnů, a tak je právě konec října klíčovým časem pro zajištění potřebných kapacit. Personalisté z agentur a firem proto doporučují neotálet se zajištěním brigády a přihlásit se nejlépe ihned.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz