Jak vybrat správnou sedací soupravu pro celou rodinu

Jak vybrat správnou sedací soupravu pro celou rodinu

Jde o komfortní středobod obytné zóny, kde se často setkává nejen celá rodina, ale také přátelé a děti. Proto by sedací souprava měla splňovat hned několik požadavků. Trh nabízí nepřeberné množství různých druhů sedacích souprav – proto vsaďte na naše tipy, které vám usnadní výběr vhodného nábytku pro váš interiér.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

Nevíte si rady s výběrem vhodné sedací soupravy pro vaši rodinu? Dopřejte si maximální komfort. Ideální nábytek k sezení totiž snoubí estetičnost s praktičností. Jak snadno a rychle najít tu pravou? Zkuste to třeba s našim návodem.

Na velikosti záleží

Na velikosti skutečně záleží a my Vám k tomu dáme hned dva důvody. Prvním je prostor, kam pohovku nebo sedací set umístíte. Druhým je jednoduše počet členů domácnosti, kteří budou sedací soupravu využívat. Proto nejprve změřte velikost volného prostoru tak, aby sedací souprava zapadla do interiéru také esteticky. Nezapomeňte zvážit, kolik členů domácnosti pravidelně sedí pohromadě a sleduje třeba televizi. Potřebujete také navíc místo na přespání? Pak by měla být sedací souprava rozkládací pro maximální užitek. A když tyto parametry znáte? Nezbývá než si určit maximální výši investice.

Věděli jste, že...

... optimální pozorovací vzdálenost mezi televizorem a sedací soupravou má svůj vzorec? Obecně platí, že vzdálenost mezi místem, odkud se na televizi díváte, a televizí samotnou by měla být 2,3 až 3násobkem úhlopříčky televize. Zajímá vás, jak vysoko umístit televizi? Ideálně se doporučuje, když je střed obrazovky ve výši očí, resp. kousek nad.

Není domácnost jako domácnost

A není materiál jako materiál. Jaký povrch se vám líbí? Jaký materiál vám vyhovuje vzhledem a odolností? Pokud žijete v domácnosti s malými dětmi a domácími mazlíčky, je potřeba brát ohled na možné znečištění a zvýšenou zátěž. Potahový materiál by měl být dobře udržovatelný a samozřejmě odolný. Někdo dává přednost eko kůži nebo dražší a vysoce odolné kůži, jiný volí strukturované potahové látky. Výrobci často uvádějí vlastnosti jednotlivých materiálů, a proto není tak těžké najít takový, který potěší nejen na pohled, ale odolá i přítomnosti velké rodiny. Dokonce včetně čtyřnohých kamarádů.

sedací soupravy, které jsou rohové umí rozčlenit místnost

TIP: Máte doma zvířecí kamarády, kteří však neodolají sedací soupravě a rádi tráví čas ve vaší blízkosti? Pořiďte vhodný přehoz, který ochrání sedací nábytek před poškozením i znečištěním srstí. Krásné kousky nabízí IKEA.

Pro dokonalý interiér

Kromě velikosti sedací soupravy bývá neméně důležitý také její tvar a vzhled. Vybírejte proto tak, aby dokonale zapadla do koncepce místnosti, aniž by narušila interiérový design. Vybírat lze z klasiky: sofa, prostorná rohová sedačka nebo souprava ve tvaru U. Každá varianta má své přednosti. Nebojte se navštívit některou z prodejen osobně, kde vám jistě rádi poradí. Na místě můžete často objevit akční zboží z letáků, které si však vyzkoušíte. Navíc můžete rozpoznat kvalitu, komfort a možnosti úprav v podobě barvy, různých potahů a podobně. Najdete tak ten pravý sedací nábytek. Třeba i se stylovým "ušákem" pro partnera.

TIP: Odvážný vzor a pestré barvy nabízí řada Natalia v nepřehlédnutelném patchwork stylu. Vneste do domácnosti eleganci spolu s designem. Nahlédněte do letáku prodejen Sconto, který platí až do 24.9. Najdete tam třeba tuto jedinečnou sedací soupravu a samozřejmě další slevy ve výši 40 % na čalouněný nábytek.

INSPIRACE: A na závěr nezapomeňte nahlédnout do nového katalogu IKEA, kde najdete celou řadu sedacích souprav a inspirace. A to nejen pro obývací pokoj. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz