Batoh s popruhem na skateboard a powerbankou. Usnadněte školákům život s těmito vychytávkami

Usnadněte dětem školní rok

Prázdniny jsou skoro pryč a brzy začne každodenní kolotoč. Ve všední dny škola, o víkendech dohánění náročné látky a příprava na pondělí. Jak to zařídit, aby se malému školáčkovi ulevilo a neměl to ve škole tak komplikované? Máme pár vychytávek!

Přečtěte si také

Chytrá karanténa začíná v pondělí na Moravě! Přijde vám SMS, že jste prošli kolem nakaženého?
Chytrá karanténa začíná v pondělí na Moravě! Přijde vám SMS, že jste prošli kolem nakaženého?

Připravte se předem

Přípravu rozhodně nepodceňujte a přichystejte si všechno předem. Pokud máte prvňáčka, ideálně ho důkladně seznamte se všemi věcmi aby věděl, které jsou jeho a kde je najde. Pokud například ukládáte školní láhev na stejné místo ve vaší domácnosti, ukažte dítku, kde ji najde. Základní dávka samostatnosti neuškodí a vám to ušetří nervy navíc.

Co usnadní školní rok?

  • Domluva s učitelkami
  • Svačinový boxík
  • Láhev na vodu
  • Pytlík na přezůvky a jiné drobnosti
  • Desky
  • Organizéry

Tip z Kupi 

Batoh, který je IN 

Jak vybrat správný batoh jsme již radili. Dnešní děti jsou plné informací z internetu a tak není divu, že touží po něčem víc, než je jen obyčejná aktovka. Pro syna tak můžete vybrat školní skateboardový batoh vybavený popruhy na snadné připnutí skateboardu nebo přilby. Holky zase ocení batoh na kolečkách nebo všitou powerbanku i otvor pro sluchátka, díky kterým bude cesta ze školy pohodlnější. 

Domluva s učitelkami

Protože malí prvňáčkové musí nosit nejen svůj objemný batoh či aktovku, ale také svačinu a pití, bývá častým problémem přetížení dítka. Hromada učebnic a sešitů je leckdy skutečně neúnosná. Některé školy zavádějí tablety, které neváží tolik, a usnadňují manipulaci s batohem. Pokud je to i váš případ, máte vyhráno. Pokud ne, je na řadě domluva s učitelkami. Paní učitelky rády přivřou oko a žáčkům dovolí mít dvoje učebnice. Jedny na doma, druhé zůstávají ve škole. Hmotnost každodenního nákladu se tak značně snižuje.

Svačinový boxík

Svačinový boxík sice hmotnost aktovky nesnižuje, ba naopak. Umožňuje však neposednému dítku donést svačinu do školy vcelku. Igelitové pytlíky svačinu neochrání a navíc stojí peníze. Musíte myslet na to, zda jich máte dost. Boxík tyto starosti řeší. Našli jsme svačinový box s potiskem, který v prodejnách Albert pořídíte často za akční cenu 39,90 Kč.

Učebnice bývají těžké. Požadujte dvoje!

Láhev na vodu

Láhev na vodu je základ. Ideální variantou je větší objem lahve, který vaší ratolesti vydrží po celý den. Pokud žijete blízko školy, dítě si může nechávat lahev ve škole. Tím sníží hmotnost svého batohu. Každé ráno si doplní čistou vodu a je vystaráno. Doporučujeme vám láhev s vyluhováním Purity od značky Tescoma. Nabízí možnost přidat do čisté vody ovoce, které vodě dodá chuť. Láhev o objemu 700 mililitrů koupíte často za akční cenu 299 korun.

Pytlík na přezůvky

Pytlík na přezůvky nemusí sloužit jen jedinému účelu. Hodí se také na výtvarné pomůcky a další drobnosti, které by se školáčkovi mohly ztratit. Můžete ho buď zakoupit, nebo vyrobit doma. Maminky kutilky jich zvládnou ušít spoustu. Výhodou je rozmanitost provedení. Podaří-li se vám vytvořit originální pytlík, který si školák zamiluje, zpříjemníte mu tak fádní školní den. Pokud nepatříte mezi podnikavce, potěšíme vás akční cenou pytlíků na přezůvky s motivem Start Wars. V prodejnách Tesco je pořídíte často za pouhých 44,90 Kč.

Desky

Desky jsou častým pomocníkem v dětských aktovkách. Slouží hlavně k tomu, aby sešity nebyly pomačkané a vydržely celý školní rok. Ve vyšších ročnících už se od nich odpouští, protože zvyšují hmotnost batohu. To by však neměl být důvod, proč je nevyužívat. Naopak. Pomoc desek docílíte přehlednějšímu uchovávání papíru a dítku vnesete do školního života trochu organizace a řádu. Není nic horšího, než vystresovaná paní učitelka, která okamžitě vyžaduje určitý list, a vaše dítko ho nemůže najít. Pokud ví, že pracovní listy najde v deskách s pejskem, bude klidnější a méně ve stresu. Doporučujeme vám desky na dokumenty. V prodejnách Penny market seženete sadu desek velikosti A4 a A5.

organizéry pro školáky

Organizéry

Pomocníkem hlavně na doma jsou organizéry. Dobře urovnané pracovní prostředí zbytečně nerozptyluje pozornost a urychluje práci, protože ratolest nemusí nic hledat. Vše má své místo. Našli jsme pro vás organizéry do šuplíku, které koupíte často za akční cenu 19 korun v prodejnách UNI HOBBY.