Batoh s popruhem na skateboard a powerbankou. Usnadněte školákům život s těmito vychytávkami

Usnadněte dětem školní rok Pixabay

Prázdniny jsou skoro pryč a brzy začne každodenní kolotoč. Ve všední dny škola, o víkendech dohánění náročné látky a příprava na pondělí. Jak to zařídit, aby se malému školáčkovi ulevilo a neměl to ve škole tak komplikované? Máme pár vychytávek!

Přečtěte si také

Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka
Vánoční cukroví? S těmito kuchyňskými pomocníky to letos bude hračka

Připravte se předem

Přípravu rozhodně nepodceňujte a přichystejte si všechno předem. Pokud máte prvňáčka, ideálně ho důkladně seznamte se všemi věcmi, aby věděl, které jsou jeho a kde je najde. Pokud například ukládáte školní láhev na stejné místo ve vaší domácnosti, ukažte dítku kam. Základní dávka samostatnosti neuškodí a vám i ušetří nervy navíc.

Co usnadní školní rok?

  • Domluva s učitelkami
  • Svačinový box
  • Láhev na vodu
  • Pytlík na přezůvky a jiné drobnosti
  • Desky
  • Organizéry

Batoh, který je IN

Jak vybrat správný batoh jsme již radili. Dnešní děti jsou plné informací z internetu, a tak není divu, že touží po něčem víc, než je jen obyčejná aktovka. Pro syna tak můžete vybrat školní skateboardový batoh vybavený popruhy na snadné připnutí skateboardu nebo přilby. Dívky zase ocení batoh na kolečkách nebo všitou powerbanku i otvor pro sluchátka, díky kterým bude cesta ze školy pohodlnější. 

Domluva s učitelkami

Protože malí prvňáčci musí nosit nejen svůj objemný batoh či aktovku, ale také svačinu a pití, bývá častým problémem přetížení dítka. Hromada učebnic a sešitů je leckdy skutečně neúnosná. Některé školy zavádějí tablety, které neváží tolik, a usnadňují manipulaci s batohem. Pokud je to i váš případ, máte vyhráno.

Pokud ne, je na řadě domluva s učitelkami. Ty totiž občas rády přivřou oko a žáčkům dovolí mít hned dvoje učebnice – jedny na doma, druhé zůstávají ve škole. Hmotnost každodenního nákladu se tak značně snižuje.

Svačinový box

Svačinový box hmotnost aktovky nesnižuje, ba naopak. Umožňuje však neposednému dítku donést svačinu do školy vcelku. Igelitové pytlíky svačinu neochrání, a navíc stojí peníze, jelikož jich neustále musíte mít dostatek. Boxík ale tyto starosti vyřeší.

Tip: Našli jsme pro vás svačinový box s potiskem, který pořídíte buď v prodejnách Globus za akční cenu 39,90 Kč, případně jej nabízí i dva další řetězce.

Učebnice bývají těžké. Požadujte dvoje! Pixabay

Láhev na vodu

Láhev na vodu je základ. Ideální variantou je ta s větším objemem, která vaší ratolesti vydrží po celý den. Pokud žijete blízko školy, dítě si ji může nechat i ve škole, čímž sníží hmotnost svého batohu. Každé ráno si pouze doplní čistou vodu a je vystaráno.

Tip: Doporučujeme vám láhev s luhováním myDRINK z prodejen Tescoma. Nabízí možnost přidat do čisté vody ovoce, které z ní rychle vytvoří chutný a zdravý nápoj. Láhev o objemu 700 mililitrů koupíte často za akční cenu kolem 300 Kč.

Pytlík na přezůvky

Pytlík na přezůvky nemusí sloužit jen jedinému účelu – hodí se také na výtvarné pomůcky a další drobnosti, které by se školáčkovi mohly ztratit. Můžete ho buď zakoupit, nebo vyrobit doma. Maminky kutilky jich zvládnou ušít spoustu, výhodou je rozmanitost provedení. Podaří-li se vám vytvořit originální pytlík, který si školák zamiluje, zpříjemníte mu tím fádní školní dny.

Tip: Pokud nepatříte mezi manuálně nadšené jedince, pytlíky na přezůvky s vybranými motivy teď nabízí hned několik obchodních řetězců. Jejich cena začíná už na 34,90 Kč, liší se však v závislosti na provedení.

Desky

Desky jsou častým pomocníkem v dětských aktovkách. Slouží hlavně k tomu, aby sešity nebyly pomačkané a vydržely celý školní rok. Ve vyšších ročnících se už od nich odpouští, protože zvyšují hmotnost batohu. To by však neměl být důvod, proč je nevyužívat. Naopak.

Pomocí desek docílíte přehlednějšímu uchovávání papíru a dítku vnesete do školního života trochu organizace a řádu. Není nic horšího než vystresovaná paní učitelka, která okamžitě vyžaduje určitý list, a vaše dítko ho nemůže najít. Pokud ví, že pracovní listy najde v deskách s pejskem, bude klidnější a méně ve stresu.

Organizéry pro školáky Pixabay

Organizéry

Pomocníkem hlavně na doma jsou organizéry. Dobře urovnané pracovní prostředí zbytečně nerozptyluje pozornost a urychluje práci, protože ratolest nemusí nic hledat. Vše má své místo.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz