5 tipů jak změnit svůj byt na designový skvost. Za pár korun!

Nemusíte utratit tisíce, abyste bydleli ve snovém interiéru.

Přestěhovali jste se do nového pronájmu a ještě se v něm necítíte doma? Nebo vás prostě nudí váš stávající byt? Díky pár jednoduchým trikům to hravě změníte. A nebude vás to stát více než pár stovek!

Přečtěte si také

Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?
Proslulá salcburská čokoládovna končí. Které značky také smetl koronavirus?

Ať už ve svém bytě bydlíte roky nebo jste zrovna podepsali nájemní smlouvu, máte pravděpodobně jasnou představu o tom, jak by mělo vaše vysněné bydlení vypadat. Nezoufejte, pokud vám na jeho rekonstrukci nezbývají peníze nebo vám ji majitel bytu nechce povolit. Existují jednoduchá řešení a vychytávky, které interiér vylepší doslova na počkání. 

Budiž světlo

Osvětlení bytu bývá často opomíjenou součástí jeho vybavení. Přitom je vaší tajnou zbraní v boji za stylový interiér! Správný výběr a rozmístění světel v prostoru je zásadní a rozdíl poznáte hned. Místo jediného lustru zvolte několik stojacích a stolních lamp. Ty vytvoří více úrovní světla a zároveň vykouzlí útulnou atmosféru, v které se vám bude dobře bydlet. 

Vytvořte více úrovní světla za pomocí menších lamp a svíček.

Tetování na kachličky

I když udržujete kuchyň a koupelnu v perfektní čistotě, oprýskané kachličky se zastaralým dekorem byste radši neviděli. Rekonstrukce těchto dvou místností bývají nejnáročnější a finančně velmi nákladné. Nudným a ošklivým kachličkám ale vylepšíte tvář díky dekorativním samolepkám. Vybírat můžete z širokého množství motivů a tak svoje obklady můžete převlékat donekonečna.  

Spát jako v nebi

Není nic lepšího, než si po náročném pracovním dni lehnout do vlastní postele. Abyste se v ní cítili příjemně a ložnice působila útulně, pořiďte si stylové čelo postele. Nejenže tím ochráníte zdi, ale vytvoříte si pocit bezpečí a tepla. A pozor, fantazii se meze nekladou! Patříte-li mezi zručnější typy, vrhněte se směle do výroby polstrovaného čela. Stejně dobře vám poslouží i polštáře na závěsné tyči nebo natřená dřevěná paleta. 

Starý nábytek v novém kabátu

Nové kusy nábytku bývají často nejdražšími položkami při zařizování interiéru. Starší stolek nebo skříň se ale mohou stát stylovou dominantou vašeho domova, když jim věnujete extra péči. Díky barvě na dřevo a pár vrstvám nátěru získáte nový originální kousek, který jen tak někdo nemá. Na trhu dnes najdete širokou škálu barev a staronový nábytek tak dokonale sladíte s ostatním vybavením bytu. 

Dobrá rada na závěr 

Před natíráním nábytek nezapomeňte očistit a obrousit brusným papírem. Pak pokračujte natíráním univerzální barvy Balakryl Uni Mat nebo Lesk ve 2 – 3 vrstvách. Aby barva na nábytku opravdu držela a dobře se udržoval, na závěr jej přetřete ještě bezbarvým interiérovým lakem Balakryl Sportakryl.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz