Novinky v doručování nákupů: rychlejší dovážka i rozšiřování služeb

Kurýr předává ženě papírovou tašku se zeleninou a pečivem Canva

Úspěšný start-up Bolt se zatím zaměřoval na sdílenou taxislužbu a dovoz jídel z restaurací, nyní ale chystá i rozvoz potravin a drogerie. Nová country manažerka firmy Soňa Stloukalová slibuje doručení už do 15 minut. Je takový čas vůbec reálný? A jak na to reagují další online supermarkety a platformy pro objednávání jídla?

Přečtěte si také

Jak nejlépe připravit steak z tuňáka? Na pánvi, v troubě i na grilu
Jak nejlépe připravit steak z tuňáka? Na pánvi, v troubě i na grilu

Potraviny si přes Bolt objednáte ještě letos

Vedení Boltu hodlá s rozvozem nákupů začít do konce roku, a to v menší části Prahy, kde bude mít i sklad. Díky tomu vám přiveze nákup za neuvěřitelných 15 minut.

Podle výsledků testovacího provozu pak službu rozšíří do dalších částí hlavního města a později i mimo něj.

Rohlik.cz rozšíří nabídku

Zavedené internetové supermarkety ale namítají, že při takové rychlosti je potřeba počítat s omezeným sortimentem. Ambiciózní plány Boltu tedy berou s rezervou. Rohlik.cz dokonce avizuje i rozšíření nabídky s doručením do hodiny.

„V Rohlíku se orientujeme na plnohodnotné každodenní nákupy, náš sortiment čítá sedmnáct tisíc položek. Naše ambice je vozit i větší nákupy do šedesáti minut, což nikde jinde na světě není,“ říká generální ředitel Rohlik.cz Olin Novák.

Nákupní košík, ve kterém jsou rajčata, papriky, cuketa a další zelenina Unsplash

Lovebrand, nebo rychlé doručení?

Zatímco ještě před 5 lety byl rozvoz jídla v začátcích, dnes jde o velmi konkurenční prostředí. Do velké míry to urychlila i pandemie koronaviru. Šéfka Boltu si tento fakt uvědomuje, přesto se nenechá odradit. Věří, že zákazníci nebudou věrni zavedeným značkám, ale dají přednost rychlosti.

„Je nám jasné, že se vydáváme do naprosto konkurenčního boje, ale naše divize Food už nějakou dobu funguje. Doufáme, že v boji o zákazníka uspějeme. Chceme být jedničkou na trhu,“ říká Stloukalová.

V letošním roce začalo s dovozem potravin a dalšího spotřebního zboží také Dáme jídlo, a to pod názvem Dáme market s intervalem do 30 minut. Možná je tedy o něco pomalejší, na rozdíl od Boltu ale funguje už ve více než 20 městech po celé České republice. Rychlejší expanzi brání hlavně nedostatek kurýrů, ale to se týká všech služeb v tomto segmentu.