Vinařské perpetuum mobile? Vinaři by mohli využívat vlastní CO2 uvolňované při kvašení

Moderní nerezové barely ve vinném sklípku, kde probíhají kvasné procesy Unsplash

V průběhu kvasných procesů, jež jsou třeba pro výrobu vína, se uvolňuje značné množství CO2, který se bez užitku vypouští do ovzduší. Vědcům z Mendelovy univerzity v Brně se nyní ve spolupráci se společností M-ex Production s.r.o. podařilo vyvinout technologii, díky níž vinaři ušetří, a navíc přitom pomohou naší planetě. Tento proces jim totiž umožní využít CO2 pro další úkony spojené s výrobou vína.

Přečtěte si také

Pivaři během pandemie přešli na bublinky. Obliba sektů vzrostla dvojnásobně
Pivaři během pandemie přešli na bublinky. Obliba sektů vzrostla dvojnásobně

Nová technologie vyřeší zbytečné ztráty

Ať už patříte mezi milovníky vína, nebo tomuto nápoji příliš neholdujete, pravděpodobně víte, že se víno vyrábí fermentací, tedy procesem kvašení. Během tohoto procesu se kromě alkoholu uvolňuje i oxid uhličitý a další plyny, které vinaři nechávají bez užitku uniknout.

Právě tyto plyny však mohou být použity při celé řadě dalších kroků, které následují v procesu přípravy oblíbeného moku. Vědci z Mendelovy univerzity v Brně nyní přišli na to, jak tyto plyny jímat a nadále využívat a šetřit tak peníze i životní prostředí.

Využití CO2 při výrobě vína

Mnohá moderní vinařství již přistoupila k použití CO2 a dalších plynů při zpracování hroznů, skladování, lahvování vína či dezinfekci. Přestože objem přirozeně jímaných plynů při procesu kvašení není zanedbatelný, vinaři tyto plyny paradoxně draze nakupují.

Z pouhého litru vinného moštu se přitom při průměrné cukernatosti a teplotě kvašení uvolní až 60 litrů endogenního CO2, který se bez užitku rozptýlí. Nová technologie to pomůže změnit a z celého procesu vytvoří jakési vinařské perpetuum mobile.

Vysoké sklenky, do kterých je naléváno šumivé víno Pixabay

Ekonomicky i ekologicky

Pomocí jímání vlastního oxidu uhličitého si může vinařství již během několika týdnů trvání vinobraní vytvořit zásobu tohoto plynu třeba i na celý rok provozu a výrazně tak ušetřit náklady. Plyn je totiž možné použít při stále oblíbenější kryomaceraci, skladování vína nebo výrobě populárních šumivých vín.

Užijte si večer společně a levněji

Kupte se slevou Sekty Mucha.

Porovnat slevy

Dalšími benefity jsou vyšší bezpečnost provozu, ve kterém nedochází k nežádoucímu uvolňování CO2 do vzduchu a tím ohrožení pracovníků vinařství, a v neposlední řadě ekologická stránka celého procesu. Díky ohromnému množství kvasných plynů, které lze najímat v podstatě bezděky, se z těchto plynů stává vysoce ekologická a velmi široce využitelná komodita s vysokými ekonomickými ambicemi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz