Víte jak správně nosit podpatky a jak vám mohou pomoci?

Víte jak správně nosit podpatky a jak vám mohou pomoci?

V čem tkví úspěch žen s vysokým podpatky? Je to jednoduché, žena v takových botech vypadá atraktivněji a sexy než v mokasínách. Vysoké podpatky také zeštíhlují nohy a pro muže je pohled na ženu na podpatcích zajímavým vjemem s vysoce erotickým nábojem, který si nechtějí nechat ujít. Žena na vysokých jehlových podpatcích bude na ulici jistě nepřehlédnutelnou osobou. Je však taková chůze zdravá?

Přečtěte si také

Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí
Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí

Vysoký versus nízký podpatek

Neumíte-li si svou obuv představit jinak než s vysokým podpatkem, pak byste měla zbystřit pozornost. Některé studie totiž dávají do souvislosti chůzi na vysokém podpatku s artrózou kolene nebo bolestmi v zádech. Je to celkem pochopitelné, když uvážíte, že na takovém podpatku je koleno v nepřirozené poloze a páteř musí neustále vyrovnávat těžiště těla. Dochází k přetěžování kloubů a jejich následnému vyššímu opotřebování. Na druhou stranu však ani ploché baleríny nejsou pro chodidlo tou nejlepší volbou, protože neposkytují oporu nožní klenbě. Kde je tedy ten zdravý střed?

Jednoznačně vše hovoří pro to, aby si žena boty s podpatky vybírala. Je však vhodné volit ty, jejichž výška je maximálně 5 cm a jsou širší. V takové obuvi je chůze ještě zdravá a opěrný systém těla, šlachy a klouby tolik netrpí. Boty by měly mít širší zaoblenou špičku, v níž nejsou prsty stísněné. Nižší podpatek také znamená menší sklon boty a mírnější tlak na prsty.

Když se bez jehel neobejdete

Schválně se podívejte z boku na sebe v zrcadle, až budete mít obuté boty extra vysokými jehlovými podpatky. Vaše chůze probíhá prakticky pouze na malé ploše pod prsty, tedy ve skutečnosti chodíte po špičkách. Je to sice pěkné, sexy a elegantní, ale rozhodně ne zdravé. Jestliže se tedy bez svých "jehel" neobejdete, tak v nich nechoďte celý den. I nohy si potřebují odpočinout, tak jim to dopřejte. Přibalte si s sebou pohodlnou obuv, do nichž se budete moci přezout. V drogerii můžete také koupit speciální gelové polštářky do špičky bot, díky nimž bude chození v obuvi na podpatcích daleko příjemnější a pohodlnější.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz