Chytré aplikace, které šetří peníze i čas. Máte je v mobilu všechny?

Chytré aplikace, které šetří peníze i čas. Máte je v mobilu všechny?

Vybrali jsme pro vás 10 mobilních aplikací, které ulehčují orientaci při nákupech. V dnešní době jsou moderní technologie na takové úrovni, že za vás umí hlídat slevy v obchodech, rozpoznají podle etikety, jak kvalitní víno pijete, nebo spočítají kalorie z jídla, které si právě objednáváte v restauraci. Všechny je můžete mít v mobilu, kdykoli po ruce.

Přečtěte si také

Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem
Mastercard fandí kryptoměnám: Klientům je umožní nakupovat i prodávat a věrnostní body nahradí bitcoinem

Když nakupujete 

Chcete-li si hlídat cenu a být o slevách vašich oblíbených produktů informováni ihned, jakmile se objeví v akčním letáku, pak si do mobilu stáhněte aplikaci Kupi.cz. Podle vaší aktuální polohy umí najít, kde v okolí mají vámi vybraný produkt v akci a dokonce umí vyhodnotit, jestli je akce skutečně výhodná, protože sleduje dlouhodobě vývoj cen. Mimo to, má aplikace denně aktualizované všechny letáky a katalogy velkých obchodů, takže pomůže ušetřit vaše peníze, čas i starosti s nakupováním potravin, drogerie a dalších produktů denní potřeby. 

Tip: zapomeňte na plastové kartičky v peněžence! Do aplikace Kupi.cz si můžete nahrát vaše věrnostní karty ze všech obchodů a mít je tak pohodlně kdykoli u sebe. 

Nová aplikace Foodgroot měří zdarma kvalitu potravin. Z čárového kódu zjistí složení potravin, certifikáty potravin, nebo výrobní postup. Takže už v obchodě víte, co kupujete a odpadá zdlouhavé hledání na internetu. Pokud si ujíždíte, na kvalitních potravinách - pak stáhněte aplikaci Regionální potravina, která vám ukáže, kde v okolí můžete nakoupit jídlo, které se pyšní tímto oceněním. Stažením kromě mapy prodejních míst získáte i přístup ke kalendáři akcí a pozvánkám. 

Pro všechny, kteří řeší éčka

Vyzkoušejte si stáhnout apku Fér potravina - stačí naskenovat čárový kód produktu a na obrazovce vám vyskočí kompletní přehled o složení, alergenech, cukrech - nebo jestli výrobek obsahuje tolik diskutovaný palmový olej. Právě testuji i aplikaci Potraviny na pranýři, která hlídá kvalitu potravin a zjistí, jestli splňuje všechna kritéria pro uvedení na trh. 

Hubnete?

Když toužíte shodit nějaká ta kila, aplikací pro snížení hmotnosti existuje nespočet, za všechny doporučuji vyzkoušet Kalorické tabulky, kdy naskenujete čárový kód z obalu a aplikace si přepočítá počet kalorií, které přijmete. Umí spočítat i energetickou náročnost jídel, které má uložené v paměti, takže stačí zadat svíčková s 5 knedlíky a hned víte, jak energeticky náročný oběd jste si právě objednali. Co je skvělé, že aplikace vám ukazuje průběžně během dne, kolik kalorií si ještě můžete dopřát. Výhodou je databáze českých a slovenských potravin, takže tam najdete v podstatě vše z obchodů. 

Co bude dnes k obědu?

Nechce se vám vařit? Nebo potřebujete objednat příteli jídlo do kanceláře přes celou republiku? Nevadí i já to občas tak mám, a proto mi v mobilu nesmí chybět aplikace Dáme jídlo. V podstatě se jedná o seznam podniků ve vašem okolí, kde si můžete prohlédnou aktuální jídelní lístek, přes mobil zaplatit kartou a jídlo vám dovezou na domluvený čas až domů, nebo do kanceláře. Kurýra můžete sledovat online, takže víte, kdy už vyjel, nebo vás upozorní na zpoždění. Příjemné jsou i slevy za objednávku. 

Abychom pořád jen nešetřili a nehubli, máme tady další tip na aplikaci pro milovníky vína

Vivino Wine Scanner - je aplikace, která je celosvětově uznávaná a vývojáři si dávají záležet na aktuálních informacích a obsahu. Jak funguje? V databázi je přes 9 miliónů vín. Jednoduše stáhnete do mobilu aplikaci a naskenujete etiketu vína o kterém chcete vědět víc. Zobrazí se vám průměrná cena za láhev, hodnocení, k čemu je vhodné víno pít a také jeho charakteristika. O kvalitě aplikace značí i fakt, že ji v současné době používá přes 30 miliónů uživatelů, 

Jste pivaři?

Pak vyzkoušejte aplikaci Pivní deníček - což je vlastně takový seznam hospod. Podle polohové služby najdete ty nejbližší ve vašem okolí, zjistíte přesnou otvírací dobu i jaké značky piva tam točí. 

Pro abstinenty 

Že alkoholu neholdujete, ale rádi podpoříte restaurace, kde šli cestou kohoutkové vody? Pak aplikace Kohoutková je tou pravou pro vás. Najde restaurace, kde vám ve vašem okolí nabídnou kohoutkovou vodu jako samozřejmost. Bohužel je tato aplikace zatím jen pro Iphony. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz