Fazole Goya, které pobouřily Ameriku. Prezident Donald Trump influencerem?

Produkty Goya jsou spojovány s prezidentem Trumpem Instagram

Včera se podařilo americkému prezidentu Donaldu Trumpovi jedinou fotkou od stolu v oválné pracovně pobouřit velkou část Ameriky. Na svém instagramovém účtu zveřejnil fotografii, kde dává dva palce nahoru výběru produktů v konzervách značky Goya. Ve stejný čas Američané již lynčovali jeho dceru Ivanku za podobný příspěvek. Kritikou lidé poukazují, že se chování hlavy států vůbec neshoduje s americkým etickým kodexem, který vládním zaměstnancům podporu soukromých firem zakazuje.

Přečtěte si také

Potraviny, které čistí cévy, pomáhají předcházet infarktu a mrtvici
Potraviny, které čistí cévy, pomáhají předcházet infarktu a mrtvici

Agentura Reuters před pár dny uvedla, že dcera a poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka nejspíš porušila vládní etická pravidla, protože zveřejnila na svých sociálních sítích fotografii, kterou propaguje výrobky potravinářské firmy Goya Foods. Včera na svůj instagramový účet přidal podobnou fotografii i její otec, americký prezident Donald Trump. Američané se bouří, že je jejich chování zcela neetické, a v diskuzích pod fotografiemi spekulují, proč propagují vládní zaměstnanci právě potravinářskou firmu Goya Foods.

Dcera prezidenta Trumpa, kterou má se zlínskou rodačkou Ivanou, na fotce drží plechovku fazolí. Svůj post doplnila komentářem: „Je to Goya, tak to musí být dobré.“ Svým postojem tak reagovala na výzvy k bojkotu firmy, jejíž ředitel je velkým příznivcem prezidenta. Ředitel Robert Unanue minulý týden navštívil Trumpa v Bílém domě, kam přijel podepsat dekret o sestavení poradního panelu, jehož úkolem bude podnítit blaho hispánské komunity, a veřejně prohlásil: „Nám všem bylo opravdu požehnáno, když máme vůdce, jako je prezident Donald Trump.“ Na Twitteru pak pod hesly #Goyaway a #BoycottGoya začala kampaň vyzývající k veřejnému bojkotu firmy.

Co je zač tolik mediálně známá značka Goya?

Jedná se o latinskoamerickou společnost Goya Foods, která vznikla již v roce 1936. Věnuje se výrobě a distribuci kvalitních kokosových vod, ale také potravin v konzervách, jako jsou zmíněné fazole, marinády, oleje, rýže, dochucovadla nebo sušenky.

Fazole Goya propaguje americký prezident Donald Trump Mario Anzuoni / Reuters

Dají se u nás v Česku koupit fazole Goya? A čím se liší od jiných?

Ano, i u nás můžete koupit a uvařit si americkou prezidentskou rodinou propagované fazole. Goya červené fazole s olivovým olejem, rajčaty a česnekem (425 g) koupíte za 45 Kč na internetu i v kamenných obchodech. Fazole v omáčce jsou vhodné na přípravu tortilly. 

Složení: Malé červené fazole 55 % vody, zelený pepř, rajská pasta 1%, sůl, aroma (E621), sójový olej, dehydrovaná cibule, granulovaný česnek 1%, přírodní aroma šunky, aroma šunky, koriandru, bílkovin, hydrolyzované kukuřice, 1% olivový olej, cibulový prášek, mleté oregano, antioxidant (E385), karbonát sulfit amonný (E150d), přírodní aroma kouře a koření 

Obsahuje: Oxid siřičitý a siřičitany, sóju

Výrobce uvádí, že fazole jsou s nízkým obsahem tuku a bez cholesterolu.

Fazolová polévka z plechovky Canva

Po podrobném prozkoumání se fazole od těch, které jsou vyráběny u nás v Česku, neliší. Stejně dobře si tak můžete pochutnat i na fazolích v plechovce, které seženete běžně ve vašem supermarketu. 

Rychlá fazolová polévka z plechovky

Budete potřebovat:

  • 2 plechovky fazolí v tomatové omáčce
  • 1 cibuli
  • 3 plátky slaniny
  • 2 lžíce oleje
  • 1 kostku bujonu (použít můžete BIO bujon z Albertu)

Postup:

Ve větším hrnci na oleji zpěňte cibulku a orestujte společně s nadrobno nakrájenou slaninkou. Přidejte 2 plechovky fazolí v tomatovém nálevu a dolijte vodou podle toho, jak máte rádi hustou polévku. Přidejte kostku bujonu a nechte probublávat zhruba 15 minut. Podávejte s pečivem.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz