Supermarkety odmění své zaměstnance mimořádnými bonusy v řádech milionů

Penny Market své zaměstnance mimořádně odmění Penny Market

Kaufland, Lidl nebo Penny mimořádně odmění pokladní i další zaměstnance. Řetězce si uvědomují, že lidé pracující v supermarketech podstupují každý den velké riziko. Za jejich odvahu pracovat v době ohrožení koronavirem jim tedy vyplatí milionové bonusy. Například jeden zaměstnanec Kauflandu získá až 4 tisíce korun navíc.

Přečtěte si také

Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu
Kuřecí kousky bez kuřete. KFC představilo rostlinnou novinku, McDonald's a Burger King nejsou pozadu

Češi se v posledních týdnech zásobili potravinami, a supermarketům tak výrazně vzrostly tržby. Vedoucí řetězců navíc oceňují, s jakým nasazením jejich zaměstnanci pracují, i když jsou vystaveni vyššímu riziku nákazy koronavirem než většina lidí. Rozhodli se tedy přidat jim k březnovým výplatám mimořádné odměny.

Kaufland nechává své zaměstnance nad 65 let doma za 100% mzdu 

„Jsme si dobře vědomi toho, že stávající situace je pro naše zaměstnance mimořádně náročná, a i touto cestou jim chceme velmi poděkovat,“ říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. „Nesmírně si vážíme, jak každý den neúnavně pracují na tom, aby zajistili dostupnost zboží na všech našich prodejnách,“ dodává. Odměny se týkají jak pokladních, tak všech dalších zaměstnanců operativního provozu, například skladníků nebo pracovníků v lahůdkách.

Kmenoví zaměstnanci Kauflandu nad 65 let naopak mohou po celou dobu koronavirové krize zůstat doma. Firma jim bude zasílat náhradu jejich mzdy v plné výši.

Řetězce si váží svých zaměstanců a odměňují je Penny Market

Lidl a Penny také odměňují 

Svoje zaměstnance odmění také Lidl, výše bonusů bude i zde závislá na počtu odpracovaných hodin, s prázdnou ale neodejde nikdo.

Penny plošně navýšilo mzdy o 15 % a k výplatě za březen navíc dostanou všichni zaměstnanci poukázku na nákup v hodnotě 1 500 Kč. Vyšší platy jsou zatím schválené do konce dubna, vedení řetězce je ale připraveno opatření prodloužit, pokud by se situace nezlepšovala.

„Nesmírně si vážíme všech, kteří nám v této době pomáhají zajistit zásobování obyvatel potravinami a udržet naše prodejny otevřené. Nechceme přistupovat k jednorázové plošné odměně za práci v tomto složitém období. Považujeme za spravedlivější navýšit všem, kteří v tuto dobu zajišťují chod všech prodejen a centrálních skladů, odměnu za každou odpracovanou hodinu o 15 %. Znamená to, že si zaměstnanci mohou polepšit až o několik tisíc korun měsíčně,“ vysvětluje Mathias Mentrop, jednatel společnosti Penny Market. 

Výzva: Potěš pokladní

Poděkovat a potěšit pokladní můžete i vy, jak na to? Přečtěte si článek Na internetu koluje nová výzva: Poděkuj své pokladní. Zapojte se i vy ještě dnes, ve kterém se dozvíte, jak můžete udělat radost pokladním při každém nákupu potravin.