Jak na vánoční balíčky? Poradíme, jak zabalit dárky podle tvarů

Jak na vánoční balíčky? Poradíme, jak zabalit dárky podle tvarů

Vánoce nám už ťukají na dveře. Pokud máme nakoupeno, můžeme se pustit do balení dárků. Z této povinnosti si snadno můžeme udělat hravou zábavu. Stačí nám pečlivost, trocha fantazie, a radost z krásně zabalených vánočních balíčků na sebe nenechá dlouho čekat!

Přečtěte si také

Do spíže? Nebo spíše ne? Podívejte se, co patří a nepatří do spižírny
Do spíže? Nebo spíše ne? Podívejte se, co patří a nepatří do spižírny

Balení dárečků rozhodně nemusí být pro nikoho nuda. Nabízí se nám nepřeberné množství balicích papírů, stužek a dekorací. Můžeme si vybrat několik nápaditých motivů, a upřednostnit tak pestrost, nebo dárky zabalit do papíru se stejným vzorem, jestliže si chceme práci zjednodušit. Kdo má doma vše potřebné z minulého roku, ušetří čas strávený nakupováním.

Vsaďme na jednoduchost i hravost 

Nejdůležitějším krokem je vhodně zvolit balicí papír. Pro oko nejlépe vypadá jednobarevný bez obrázků nebo s jemnými motivy. Dárek darovaný od srdce určitě nepatří do kýčovitého obalu. Zároveň si můžeme pohrát s barvou odstínů papíru i dárků a sladit je dohromady.

Trendem letošních Vánoc jsou dárky zabalené v přírodním duchu

Jak zabalit různé tvary dárků 

Krabice a jiné „hranaté“ tvary

Nejjednodušší práci máme s balením výrobků, které jsou již v pevných krabicích. Stejně snadno můžeme zabalit také knížky, DVD a jiné dárky „hranatých“ tvarů. Potřebujeme tedy pouze trefit líbivý balicí papír, který doplníme stuhou nebo mašlí. Velmi elegantně působí zlatá či stříbrná barva. Pokud jsme kreativní, naše milované jistě potěší originální, vlastnoručně pomalovaný balicí papír nebo jiné ozdobné prvky na dárcích, např. drátky nebo smrkové větvičky. Nápaditosti se meze nekladou!

Alkohol 

Nejsnadnější způsob, jak zabalit třeba láhev vína, je vložit ji do dostatečně velké taštičky. Luxusně bude vypadat také v obalu s ozdobnými prvky ve zlaté, stříbrné nebo vínové a fialové barvě.

Měkké vánoční dárečky 

Jestliže jsme nakoupili našim drahým oblečení nebo jiný měkký materiál, například plyšáka, jednoduše ho zabalíme do krabice. Výhodou je, že zvenku nebude vůbec poznat, co je uvnitř.

Plyšáky i jiné měkké dárečky schovejte do krabice, budou se vám lépe balit

Netradiční způsob furoshiki

U nás méně známý, a v Japonsku osvědčený způsob balení vánočních dárků, je tzv. furoshiki. Předností této nekonvenční metody je, že nepotřebujeme žádné mašličky, provázky, lepenky nebo jiné podobné drobnosti. Navíc si s ní poradí opravdu každý! 

Do ozdobného šátku můžeme dát jakýkoliv materiál od krabic po láhve a dárky kulatých tvarů. Poté stačí jen diagonálně k sobě svázat cípy šátku a máme hotovo.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz