Jak ušetřit na mateřské dovolené a nestrádat

Jak ušetřit na mateřské

I když pobíráte rodičovský příspěvek či peněžitou pomoc v mateřství, těžko vám tyto příspěvky pokryjí běžné výdaje. Proto vám přinášíme několik rad a tipů, které vám pomohou ušetřit peníze během mateřské dovolené. Jak tedy ušetřit? 

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Řekněte, co chcete

Pokud má dítě narozeniny, nebo jsou Vánoce, řekněte si, čím chcete být obdarováni. Začněte už před narozením miminka a domluvte se na dárcích s příbuznými či známými. Klidně si připravte seznam věcí online. Tam si každý může předem rezervovat, co zakoupí. Pak se vám nesejde jedna věc víckrát a nebudou se vám hromadit zbytečnosti.

Nákup a prodej

Malé děti velmi rychle rostou. Většina dětských oblečků vypadá jako nová, i když je koupíte z druhé ruky. Zkuste sociální sítě a webové stránky pro matky s dětmi. Seženete i hračky, kočárek, autosedačku, odráželo nebo kolo. Vyzkoušet můžete i privátní značky řetězců s dostupnými cenami. Oblečení nekupujte dopředu. Zimní oblečení kupované v létě dítěti nemusí padnout.

Pozor na slevy a akce

Nepřeceňujte nabízené slevy, které mnohdy nejsou až tak výhodné, jak se zdá. U plenek sledujte cenu za kus a počet kusů v balení, zda se vám nákup opravdu vyplatí. Akce typu 2 + 1 možná nabízejí zboží, které vůbec nevyužijete. Ceny porovnejte v internetových srovnávačích. Prodejte oblečení, do kterého se už po porodu nevejdete, malé dětské oblečení, pomůcky a hračky.

Ušetřit se dá snadno

Zvládněte to sami

Něco si můžete levněji vyrobit či uvařit. Nekupujte drahé dětské výživy a pochutiny. Zdravé a jednoduché ovesné sušenky si připravíte i sami a budete vědět, co obsahují. Do bílého jogurtu si přidejte vlastní ovoce. Různé dětské mléčné dezerty obsahují spoustu cukru, konzervantů, barviv a dalších látek. Pokud máte domácí přebytky ze zahrady, zvládnete si vyrobit i dětskou výživu. Doma nemusíte používat vlhčené ubrousky, voda je pro dítě nejzdravější. Něco si třeba zvládnete i ušít.

Akce a programy pro děti

Ušetřit lze i díky různým věrnostním programům v drogeriích. Po zaregistrování nakoupíte dětský sortiment levněji. Často obdržíte i uvítací balíček pro miminko. Zjistěte si také, na co vám přispívá zdravotní pojišťovna. Může jít o autosedačky, očkování i kurzy plavání. Vyzkoušejte třeba i bezplenkovou komunikační metodu, kterou lze zavést už od narození.

Vsaďte na opakovaně používané pomůcky

Silikonové lahvičky pro děti umožňují vymáčknout obsah stejně jako z oblíbených kapsiček. Silikon hravě umyjete a je zdravotně nezávadný. Díky opakovanému použití ušetříte. Pomůže vám také balit sebou do dóziček jídlo na cestu a pití do lahve. Nákup jídla na výletech se často notně prodraží.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz