Trápí vás nachlazení? Vsaďte na křen, zázvor a cibuli s česnekem

Trápí vás nachlazení? Vsaďte na křen, zázvor a cibuli s česnekem

Přepadl vás nepříjemný bacil? Vyžeňte ho, a to co nejdál od sebe! S našimi recepty a návody totiž nebude mít šanci. Uzdravte se s našimi tipy. Máme pro vás účinné babské rady i tipy z lékárny. Pryč s nachlazením!

chřipka umí pěkně potrápit

Přečtěte si také

Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru
Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru

Křen – bojovník za vaše zdraví

Čerstvý křen umí zázraky. Pravda je, že ne každému chutná, ale dokonale protáhne dutiny a vyžene bacily z těla. V začátcích nachlazení proto nastrouhejte kořen křenu a smíchejte jej se stejným množstvím, nejlépe domácího, medu. Tuto směs si dopřejte po lžících několikrát denně. Obě složky jsou bohaté na vitamíny a minerály, účinně dezinfikují a podporují imunitu. 

Klasika jménem zázvor

Zázvor je proslulý odvážný bojovník se zdravotními neduhy. Čaj který z něj snadno připravíte navíc skvěle chutná, a to obzvláště v zimě. Nastrouhaný kořen zalijte horkou vodou. Dochutit můžete citronem a medem. Tahle trojka vám zaručeně dodá sílu. Pijte několikrát denně při náběhu na nachlazení. 

Nechte se postavit na nohy

Skvělými pomocníky při nachlazení jsou také cibule a česnek. Jsou přírodními antibiotiky a složky které obsahují mají také antivirové a protiplísňové účinky. Na kašel vám pomůže nakrájená cibule s medem. Cibule pustí šťávu a hustý sirup tak pomáhá proti kašli. Z česneku si můžete uvařit čaj. Je pravdou, že nejde zrovna o voňavou záležitost, ale s medem a citronem po chuti nepoznáte, že jde o česnek. A aby se nachlazení co nejrychleji uvolnilo, můžete prolisovanou cibuli s česnekem nechat vedle postele. Dýchat, dýchat a dýchat!

TIP: Jak spolehlivě podpořit imunitu? To dokáže rybí olej od VitaHarmony nebo Omega 3 rybí olej Plus od Walmarku. Díky tobolkám nebude mít v nadcházející sezóně nemoc šanci! Hned 3 nenasycené mastné kyseliny mají příznivý účinek také na zrak, činnost mozku a srdce. Balení rybího oleje VitaHarmony najdete v lékárnách Benu, Omega 3 rybí olej Plus Walmark zakoupíte také v drogerii Teta. Sledujte akční letáky na Kupi.cz a nakupujte za zvýhodněnou cenu.

Inhalací nic nezkazíte

Máte inhalátor? Pokud ne, postačí hrnec. Několik kapek vhodných esenciálních olejů pomáhá při inhalaci urychlit uzdravení. Jsou skvělými a voňavými "nakopávači", a to při bolestech hlavy, rýmě i nachlazení. Bolest hlavy mírní například známá levandule či eukalyptus. Na bolest v krku můžete provonět byt (nebo inhalovat) šalvějí či sladkým pomerančem. S kašlem pak zatočíte, když použijete cypřiš, skořici nebo majoránku. Tyto oleje vás dokáží zbavit bacilů, rýmy i bolesti. Vyzkoušejte sami!

Jak na inhalaci? Do hrnce dejte vařit vodu a pár kapek esenciálního oleje. Nechte prohřát a poté se nad hrnec nakloňte s ručníkem přes hlavu a zhluboka dýchejte. Pára vám pomůže uvolnit dutiny, zmírnit rýmu a zlehčit průběh nachlazení.

Hurá pro vitamíny

Doplnit při nachlazení vitamíny? No jasně, ale samozřejmě všeho s mírou. Kromě ovoce, šťáv a silného vývaru přichází na řadu doplňky stravy. Pomoc v podobě vitamínu C můžete podpořit pravidelným a dlouhodobým užíváním rybího oleje. Ten často účinkuje natolik, že vás nachlazení obejde velkým obloukem. Rybí olej se dnes užívá ve formě tablet a můžete jej brát již před chřipkovou sezónou. 

Rychlá pomoc

Pokud je nachlazení příliš silné a ani babské rady nezabírají, pak můžete zavítat do lékárny. Léky s obsahem paracetamolu vám pomohou srazit horečku a vypotit se. Pomáhají ve formě tablet i horkých nápojů. Ale pozor, pokud je vám skutečně zle, nemusí jít o nachlazení. Může se jednat o chřipku nebo angínu. Netrapte se a raději navštivte svého lékaře. Obzvlášť, pokud nepřichází zlepšení. 

TIP: Rychlý nástup účinků přináší léčivé horké nápoje. V aktuálním letáku lékáren Dr. Max najdete v akci Paralen Grip horký nápoj za 139 Kč nebo Theraflu Forte horký nápoj za 159 Kč. Nápoje pomáhají při rýmě, kašli, horečce a nachlazení.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz