Špatným vysoušením si vlasy nenávratně ničíte. Jak správně fénovat

Fénujte své vlasy opatrně!

Je léto a my máme mnoho příležitostí okouzlit okolí svou krásnou hřívou. Ale taky krásná být nemusí! Stačí, když porušíte několik zásad správného sušení a místo hebkých vlasů máte na hlavě seschlé polámané roští. Jak se správně o vlasy starat?

Přečtěte si také

Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch
Luxusní alkohol na vzestupu: Limitované edice koňaků a rumů mají úspěch

Tomuhle se vyhněte!

Venku praží slunce, jste na koupališti a užíváte si letní hravou atmosféru. Vaše promočené dlouhé vlasy se lepí k hlavě, ale vám je to fuk. Vždyť o nic nejde. Jenže pak se rozezní telefon! Za hodinu vás čeká kamarádka a společně vyrážíte na kávu. Pořádný fén nikde, vlasy promočené. Co teď? Svážete je do ledabylého drdolu, však ony uschnou po cestě… Poznáváte se v tom? Chyba!

Mokré vlasy jsou citlivé!

Jakmile se vlasy namočí, stává se z nich velmi citlivá část těla. Jsou choulostivé na přetrhnutí, lámání i třepení. Jakýkoli nevhodný zásah je v tomto stavu osudný. Mokré vlasy potřebují speciální péči, která začíná výběrem vhodné kosmetiky. Nepodceňujte to!

Krásné vlasy jsou chloubou každé ženy. Starejte se o ně správně!

Tohle vlasům nedělejte!

Tření ručníkem

Spěcháte a fén nikde? Nejspíš si řeknete, že se jednou nic nestane. Záhy už třete své vlasy ručníkem do stran a různými “šmrdlavými” tahy se je snažíte co nejdříve vysušit. Stop! Takové chování vaše vlasy jednoznačně poničí. Polámané prameny v nejednotné délce nepůsobí dobře.

Motání do drdolu

Mokrým vlasů je nejlépe tak, jak jsou. Alespoň do okamžiku absolutního vyschnutí. Pokud je mokré či vlhké zamotáte do jakéhosi patvaru, časem se dočkáte velké spousty potrhaných a roztřepených vlasů. Nedělejte to.

Česání ještě za mokra

Nikdy! S použitím nevhodného hřebenu či kartáče si plno vlasů zbytečně vytrháte a ty zbylé polámete. Navíc vlasy ztratí veškerý objem a zůstanou rovné jako hřebíky. Pokud je to cílem, v pořádku. Pokud toužíte po objemu, je taková činnost nejen zbytečná, ale pro vlasy také škodlivá.

Ždímání

Vlasy nikdy, ale opravdu nikdy neždímejte! Není to prádlo. A ani tomu to příliš nesvědčí. Pokud se chcete zbavit přebytečné vody, vlasy lehce pomačkejte. Voda vyteče sama.

Dopřejte vlasům výživu!

Pro zdraví a vitalitu svých vlasů používejte vhodné kosmetické přípravky. My jsme pro vás našli přírodní balzám na vlasy od značky Alverde v prodejnách drogerie dm.

Sušte své vlasy správně!

Pro zdravé vlasy dodržujte během sušení fénem, či jinými horkovzdušnými přístroji, pár jednoduchých zásad.

  • Fén držte zhruba 30 centimetrů od hlavy.
  • Používejte kondicionéry a ochranné přípravky.
  • Volte raději chladný vzduch. Horký vlasy vysušuje.
  • Kartáč vyměňte za hřeben s většími mezerami mezi hroty.
i muži musí o své vlasy pečovat

Co když nemáte po ruce fén?

Sušit vlasy bez pomoci fénu může být oříšek. Zvlášť, pokud spěcháte a z vaší bujné kštice crčí voda. Co s tím? Vyzkoušejte naše tipy!

  • Zamotejte vlasy do ručníkového drdolu a nechte všechnu vodu vpít do látky. Pokud máte ručníků více, proces schnutí urychlíte výměnou mokrého ručníku za suchý.
  • Nechte vlasy přírodně uschnout. Za horkého počasí a mírného větříku to bude hned. Pak už stačí jen rozčesat a hotovo.
  • Pokud se vám příčí představa promočených vlasů, se kterými kráčíte po ulici, zkuste vlasy velmi jemně rozmotat prsty a zaplést do volného copu. Hned po příchodu domů však vlasům dopřejte vhodnou péči!

Věděli jste, že…

… blond vlasy v chlorované bazénové vodě získávají zelený nádech? 

Poznatky z praxe

  • Mikádo vám zcela uschne během jediné hodiny, aniž byste museli sahat po fénu.
  • Vlasy napuštěné kondicionérem schnou mnohem déle.
fénování je věda

A co muži? Jak pečovat o účes

Vlasy nejprve umyjte a po vysušení ručníkem na ně aplikujte stylingový přípravek. Může to být gel, mořská sůl nebo objemová pěna. Vlasy vyfoukejte do požadovaného tvaru. Pak na ně použijte pomádu, matnou pastu, lak, gel nebo třeba vosk. O přípravku se ale poraďte se svým kadeřníkem. Špatným výběrem produktu byste si akorát uškodili. Přípravek nejprve zpracujte v dlaních a pro dobrou fixaci vetřete rovnoměrně po celé délce vlasů a vytvarujte prsty. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz