Zásilkovna hlásí rekordy: 550 tisíc odbavených zásilek za den. V brzké době ji čeká robotizace

Zásilkovna trhá rekordy v počtu odbavených balíků Zásilkovna

Pandemie koronaviru, blížící se Vánoce a celkový vzrůst oblíbenosti nákupů přes internet. Zásilkovna díky tomu trhá rekordy v počtu odbavených balíčků. Logistická firma má u zákazníků úspěch. Jak se s množstvím podaných zásilek vypořádává? 

Přečtěte si také

Máslo rychle zdražuje: Vyplatí se akce nebo privátní značky řetězců?
Máslo rychle zdražuje: Vyplatí se akce nebo privátní značky řetězců?

Zásilkovna skokově roste

Nákupy přes internet jsou stále oblíbenější. Zásilkovně přihrávají zákazníky a stále vyšší obraty. Aby je zvládala odbavovat, otevřela nové depo v Nehvizdech u Prahy.

Všech 14 dep v České republice má dohromady 33 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá velikosti jednoho evropského Amazonu. Firma roste o desítky procent. Skupina Packeta, která Zásilkovnu vlastní, hlásí obrat o 1,45 miliardy korun, což v meziročním srovnání činí neuvěřitelných 121 procent

Přes e-shopy letí hlavně elektro

Brzy přijde robotizace

Rostoucí společnost neustále přichází s novými zlepšováky, které zefektivňují přepravu zásilek. V loňském roce přišly tři velké novinky. Krokem kupředu je vznik služby Mezi námi, díky níž je možné posílat balíčky mezi fyzickými osobami. Do té doby doručovala společnost pouze zboží z e-shopů. K registraci zásilek slouží mobilní aplikace, která je dostupná pro Android i iOS.

Doručování zásilek se z České republiky rozšířilo do zahraničí – přeprava je možná do celé Evropy, Ruska a USA. Skvělou inovací je rovněž vznik automatických výdejních míst Z-BOT, které fungují podobně jako bezobslužné výdejny obchodů Alza či Mall. Zákazník zadá heslo, případně zaplatí zásilku kartou, a automat mu ji vydá. První Z-BOT umístili do pražského obchodního centra Chodov.

V novinkách se Zásilkovna rozhodně nezastavuje. Nyní pracuje na systému, který má usnadnit práci v depech. „Chceme úplně přeskočit automatizaci jako vývojovou etapu a půjdeme rovnou do robotizace. Až tady budeme spolu mluvit za pár měsíců, tak ty procesy, co dělají teď lidé, budou robotizované,“ popisuje svou vizi zakladatelka Simona Kijonková v depu Nehvizdy Seznam Zprávám. Podle vedoucího tohoto depa, Lukáše Meisla, pobočka odbaví 40–50 palet zásilek během pouhé hodiny. Tímto tempem se pracuje ve dne i v noci.

  • Každým dnem v Zásilkovně čekají, že padne nový denní rekord: 550 tisíc zásilek za den a za celou skupinu Packeta 800 tisíc. Dosavadní rekord 390 tisíc balíčků za den už padl před týdnem
Zásilkovna má rozlohu 33 tisíc metrů čtverečních Zásilkovna

Úspěšná firma s krátkou historií

Možnost odeslat zboží přes Zásilkovnu dnes vidíte ve velké spoustě internetových obchodů. Její historie se přitom píše teprve od roku 2010. Čím to je, že se z ní za deset let existence stala úspěšná mezinárodní firma? Pro zákazníky je dostupná, a to jak nízkou cenou dopravy, tak blízkosti výdejních míst, která neustále přibývají. Pro provozovatele prodejen je spolupráce se Zásilkovnou výhodná. Mají díky ní možnost zviditelnit se, a navíc získávají provizi z každého vydaného balíčku

K jeho vyzvednutí stačí znát heslo, a tak není nutné, aby chodil na pobočku adresát osobně. Zásilky je také možné nechat si s drobným příplatkem poslat až domů. Pokud na doručeném zboží najdete závadu, reklamaci provedete jednoduše opět přes Zásilkovnu. A k dispozici je rovněž sledování zásilky online a telefonická podpora. 

A jak si necháte vánoční dárky doručit vy? 

Vzhledem k pandemii se letos nakupují vánoční dárky přes internet. Kurýrní služby tak mají žně. Nemáte po ruce pobočku Zásilkovny? Nechte si balíček doručit domů či do práce společností PPL nebo DPD – čas a místo lze libovolně upravit přes internet. A pokud necháte doručení na České poště, doporučujeme využít Balíkovnu. Dodání i vyzvednutí zásilky je takto rychlejší. Na poště navíc nepotřebujete občanku – stačí nadiktovat kód, a tak můžete vyzvednutím pověřit někoho jiného.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz