Zásilkovna hlásí rekordy: 550 tisíc odbavených zásilek za den. V brzké době ji čeká robotizace

Zásilkovna trhá rekordy v počtu odbavených balíků Zásilkovna

Pandemie koronaviru, blížící se Vánoce a celkový vzrůst oblíbenosti nákupů přes internet. Zásilkovna díky tomu trhá rekordy v počtu odbavených balíčků. Logistická firma má u zákazníků úspěch. Jak se s množstvím podaných zásilek vypořádává? 

Přečtěte si také

Chcete si vyrobit dokonalou zmrzlinu? Pořiďte si zmrzlinovač
Chcete si vyrobit dokonalou zmrzlinu? Pořiďte si zmrzlinovač

Zásilkovna skokově roste

Nákupy přes internet jsou stále oblíbenější. Zásilkovně přihrávají zákazníky a stále vyšší obraty. Aby je zvládala odbavovat, otevřela nové depo v Nehvizdech u Prahy.

Všech 14 dep v České republice má dohromady 33 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá velikosti jednoho evropského Amazonu. Firma roste o desítky procent. Skupina Packeta, která Zásilkovnu vlastní, hlásí obrat o 1,45 miliardy korun, což v meziročním srovnání činí neuvěřitelných 121 procent

Přes e-shopy letí hlavně elektro

Brzy přijde robotizace

Rostoucí společnost neustále přichází s novými zlepšováky, které zefektivňují přepravu zásilek. V loňském roce přišly tři velké novinky. Krokem kupředu je vznik služby Mezi námi, díky níž je možné posílat balíčky mezi fyzickými osobami. Do té doby doručovala společnost pouze zboží z e-shopů. K registraci zásilek slouží mobilní aplikace, která je dostupná pro Android i iOS.

Doručování zásilek se z České republiky rozšířilo do zahraničí – přeprava je možná do celé Evropy, Ruska a USA. Skvělou inovací je rovněž vznik automatických výdejních míst Z-BOT, které fungují podobně jako bezobslužné výdejny obchodů Alza či Mall. Zákazník zadá heslo, případně zaplatí zásilku kartou, a automat mu ji vydá. První Z-BOT umístili do pražského obchodního centra Chodov.

V novinkách se Zásilkovna rozhodně nezastavuje. Nyní pracuje na systému, který má usnadnit práci v depech. „Chceme úplně přeskočit automatizaci jako vývojovou etapu a půjdeme rovnou do robotizace. Až tady budeme spolu mluvit za pár měsíců, tak ty procesy, co dělají teď lidé, budou robotizované,“ popisuje svou vizi zakladatelka Simona Kijonková v depu Nehvizdy Seznam Zprávám. Podle vedoucího tohoto depa, Lukáše Meisla, pobočka odbaví 40–50 palet zásilek během pouhé hodiny. Tímto tempem se pracuje ve dne i v noci.

  • Každým dnem v Zásilkovně čekají, že padne nový denní rekord: 550 tisíc zásilek za den a za celou skupinu Packeta 800 tisíc. Dosavadní rekord 390 tisíc balíčků za den už padl před týdnem
Zásilkovna má rozlohu 33 tisíc metrů čtverečních Zásilkovna

Úspěšná firma s krátkou historií

Možnost odeslat zboží přes Zásilkovnu dnes vidíte ve velké spoustě internetových obchodů. Její historie se přitom píše teprve od roku 2010. Čím to je, že se z ní za deset let existence stala úspěšná mezinárodní firma? Pro zákazníky je dostupná, a to jak nízkou cenou dopravy, tak blízkosti výdejních míst, která neustále přibývají. Pro provozovatele prodejen je spolupráce se Zásilkovnou výhodná. Mají díky ní možnost zviditelnit se, a navíc získávají provizi z každého vydaného balíčku

K jeho vyzvednutí stačí znát heslo, a tak není nutné, aby chodil na pobočku adresát osobně. Zásilky je také možné nechat si s drobným příplatkem poslat až domů. Pokud na doručeném zboží najdete závadu, reklamaci provedete jednoduše opět přes Zásilkovnu. A k dispozici je rovněž sledování zásilky online a telefonická podpora. 

A jak si necháte vánoční dárky doručit vy? 

Vzhledem k pandemii se letos nakupují vánoční dárky přes internet. Kurýrní služby tak mají žně. Nemáte po ruce pobočku Zásilkovny? Nechte si balíček doručit domů či do práce společností PPL nebo DPD – čas a místo lze libovolně upravit přes internet. A pokud necháte doručení na České poště, doporučujeme využít Balíkovnu. Dodání i vyzvednutí zásilky je takto rychlejší. Na poště navíc nepotřebujete občanku – stačí nadiktovat kód, a tak můžete vyzvednutím pověřit někoho jiného.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz