Které věci by vám na chalupě neměly chybět, aby byla stylová?

Krása chalupy je v detailech. Použijte květinové vzory, stylové nádobí nebo záclonky.

Chalupářská sezóna je definitivně zahájena. Už jste možná stačili vymést poslední pavučiny, vyndat květiny na okna a zasadit vše podstatné. Teď je čas na vyladění detailů. Protože, právě ty vytvářejí atmosféru dokonalosti. Jak na ně?

Přečtěte si také

Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít
Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít

Interiéry jako z pohádky

Rustikální styl, jak se nazývá pohoda navozující pocit útulnosti, se vyznačuje zejména dřevěnými podlahami, lehce „omláceným“ nábytkem, který můžeme nazvat patinovaným, kachlíky s jemným vzorem a samozřejmě velkou dávkou drobností. Můžete začít nařasenými záclonkami, kterými ozdobíte nejen okna, ale také dvířka skříněk v kuchyni. Také kupte stylové nádobí (nemusí být staré). Akční cenu má momentálně Kitos, který nabízí sadu sedmi kusů nádobí v červené barvě a s keramickým povrchem za 1 499 Kč. Dokoupit si můžete i ladící puntíkaté retro kastroly s pokličkou za 179 Kč. Právě červená (či zelená), puntíky a proužky do rustikálního stylu patří. Stejně jako drobné kvítky, lístečky a nebo zvířata. Můžete vzor opakovat na hrnečcích, talířích i utěrkách.

Využijte vůně i krásu bylin a nebo ozdobte kořenky a nádoby na potraviny.

Krásný i praktický zelňák

Skvělou ozdobou do kuchyně jsou „těžší“ keramické nádoby s víčkem (zelňáky, kyseláky...). K dostání jsou klasické hnědé nádoby a nebo zdobené. A navíc, mohou být funkční! Domácí zelí nebo kvašená okurka, nakládaný sýr či zelenina je přeci lahůdkou. Zajímavou nabídku má například Orion, kde je 2,5l hrnec k dispozici za 349 Kč a 6l nádoba za 699 Kč. Kromě krásných hrnců získáte i dřívka na zatížení, těžítka či dřevěnou pinzetu. Radost pohledět a pak i ochutnat. Variantou může být keramický demižon.

Příroda je mocná čarodějka

Vezměte si na pomoc přírodu. Pokud vám z loňska zbyly česnekové paličky, svažte je a zavěste jako dekoraci. Podpořit je můžete navázanou cibulí a nebo si usušte kukuřici a svažte ji do „kytice.“ Do dřevěné mísy a nebo do rozbitého hrnce nasypte ořechy. Už ty samy jsou krásné na pohled. Samostatnou kapitolu tvoří byliny, které zde můžete ve svazcích uvázat (květem dolů) jako chutnou dekoraci. Zároveň místnost provoní. Další variantou jsou stylové kořenky a nádoby na potraviny. Ty průhledné můžete ozdobit malými látkovými čepičkami s gumičkou. Nebojte se být hraví. Tomuto stylu to dodá na útulnosti. Například červené fazole nebo usušená bylina v takové dóze od Kitos (mají různé velikosti a ceny jsou příjemné od 49 Kč), a opatřena třeba jen lýkovou šňůrkou s cedulkou, místnost doslova pozdvihne. Zvolit dokonce můžete kulatou nebo hranatou variantu.

Z rozbité nádoby lze vytvořit skvělý květník. Vy si můžete koupit novou.

Zahrada také volá

Nezapomeňte ani na zahradu, tam sice hlavní roli hrají rostliny, tráva, plody, slunce a prostor, ale můžete jim trošku pomoci. Pokud se vám nějaký kus nádobí rozbil, zasaďte do něj květinu a nebo tam nasypte kamínky. Zkuste zde umístit malou či větší sošku, stylové krmítko pro ptáky a nebo třeba lucernu. Skvělou zahradní lucernu (Knoppsvane v rozměrech š23 x h38 x v70 cm) je k dispozici v Jysku a to za akční cenu 750 Kč. Své pohodlí můžete podpořit i ozdobnou houpací sítí Bergfink s nosností 100 kg. Momentálně ji dostanete za 500 Kč (Jysk). V ROSSMANN drogerii koupíte látkovou houpací síť Ideenwelt až do 18. 6. za 389 Kč.