Zavřené restaurace a bary v noci a nákupy s rouškou: V Praze dnes platí nová bezpečnostní opatření

Zábava po půlnoci? V barech a restauracích se nenapijeme. Opatření se bude týkat Prahy Free-Photos/ Pixabay

Aktuální situace s koronavirem se v Praze nelepší a pokud nenastane změna, hrozí zavírání barů a restaurací po 23. hodině. Podle epidemiologa a vládního zmocněnce zatím nejsou v plánu další striktní opatření – možná povinnost roušek ve školních lavicích bude záviset na vývoji nákazy i přístupu ředitelů školských zařízení.

Přečtěte si také

AŽ 67 000 Kč za rok vás může stát protékající toaleta. Opravu přitom zvládne každý svépomocí
AŽ 67 000 Kč za rok vás může stát protékající toaleta. Opravu přitom zvládne každý svépomocí

Podle Romana Prymuly zůstávají rizikovými oblastmi právě gastro a zábavní zařízení, kam se řadí restaurace, kavárny a bary. Opatřením je tak nařízená zavírací doba o půlnoci pro všechny jmenované podniky, která se týká právě hlavního města Praha. Epidemiolog však upřesnil, že se jedná o opatření v návaznosti na tzv. semafor. Aktuálně má na něm Praha oranžovou barvu.

Roušky nasadí Pražané i v obchodech a nákupních centrech

S platností od 9. září až do odvolání je pro celou Prahu zavedena i povinnost nosit roušku při nákupu v obchodech a nákupních centrech. 

Billa zavedla povinnost nosit roušky pro všechny své zaměstnance už o letních prázdninách, jak jsme psali již dříve v našem článku. Nově ale platí povinnost nasadit při nákupu roušku například i pro zákazníky zlínské pobočky Terno, jak obchod informuje na svých stránkách.

Nejen Praha – pro přísnější bezpečnostní opatření se rozhodl třeba i obchod Terno ve Zlíně Terno

Školáci nasadí v Praze roušku od 14. září

Zpřísněná opatření se dotknou i pražských dětí. Ty musí od poloviny září povinně nosit ve společných prostorách škol (prozatím s výjimkou tříd) roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest.

Kromě úpravy otevírací doby a roušek pro Prahu přísnější změny zatím v plánu nejsou. Uzavírání hranic, jako se tomu stalo například v Maďarsku, nehrozí. Jediným možným problémem tak zůstávají kontroly na hranicích, které mohou nařídit jednotlivé státy. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz