Zavřené restaurace a bary v noci a nákupy s rouškou: V Praze dnes platí nová bezpečnostní opatření

Zábava po půlnoci? V barech a restauracích se nenapijeme. Opatření se bude týkat Prahy Free-Photos/ Pixabay

Aktuální situace s koronavirem se v Praze nelepší a pokud nenastane změna, hrozí zavírání barů a restaurací po 23. hodině. Podle epidemiologa a vládního zmocněnce zatím nejsou v plánu další striktní opatření – možná povinnost roušek ve školních lavicích bude záviset na vývoji nákazy i přístupu ředitelů školských zařízení.

Přečtěte si také

Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?
Které bankovní poplatky letos vyhrály v anketě absurdních ceníkových položek?

Podle Romana Prymuly zůstávají rizikovými oblastmi právě gastro a zábavní zařízení, kam se řadí restaurace, kavárny a bary. Opatřením je tak nařízená zavírací doba o půlnoci pro všechny jmenované podniky, která se týká právě hlavního města Praha. Epidemiolog však upřesnil, že se jedná o opatření v návaznosti na tzv. semafor. Aktuálně má na něm Praha oranžovou barvu.

Roušky nasadí Pražané i v obchodech a nákupních centrech

S platností od 9. září až do odvolání je pro celou Prahu zavedena i povinnost nosit roušku při nákupu v obchodech a nákupních centrech. 

Billa zavedla povinnost nosit roušky pro všechny své zaměstnance už o letních prázdninách, jak jsme psali již dříve v našem článku. Nově ale platí povinnost nasadit při nákupu roušku například i pro zákazníky zlínské pobočky Terno, jak obchod informuje na svých stránkách.

Nejen Praha – pro přísnější bezpečnostní opatření se rozhodl třeba i obchod Terno ve Zlíně Terno

Školáci nasadí v Praze roušku od 14. září

Zpřísněná opatření se dotknou i pražských dětí. Ty musí od poloviny září povinně nosit ve společných prostorách škol (prozatím s výjimkou tříd) roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest.

Kromě úpravy otevírací doby a roušek pro Prahu přísnější změny zatím v plánu nejsou. Uzavírání hranic, jako se tomu stalo například v Maďarsku, nehrozí. Jediným možným problémem tak zůstávají kontroly na hranicích, které mohou nařídit jednotlivé státy. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz