Co sbalit psovi, když jedete na výlet mimo domov?

Cestování autem se psem nemusí být náročné Canva

Mít doma pejska je radost, ale samozřejmě také starost. Když jej berete na delší pěší výlet, už nemůžete myslet jen na sebe, ale i na něj. Co pejskovi sbalit, pokud vyrážíte na celý den mimo domov, poradíme v 6 přehledných bodech.

Přečtěte si také

Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější
Pěstování konopí bude od nového roku jednodušší, léčivé produkty budou účinnější a levnější

1. Voda a krmení pro psa

Voda je základ, a zejména v parném létě byste měli dbát na to, aby měl pejsek neustálý přístup k čerstvé vodě. Na výlet sbalte klidně jen jednu PET láhev s vodou, ze které můžete pít vy i pejsek. K tomu přibalte cestovní misku pro psa, což je šikovná věcička. V batohu nezabere skoro žádné místo a v případě potřeby ji rychle vytáhnete i sbalíte. Silikonové cestovní misky začínají na ceně 60 Kč za kus, látkové nepromokavé misky stojí od 150 Kč výše. Nezapomeňte také na granule pro psa, pokud vás čeká delší výlet, například přes noc. 

Tip: Skvělou volbou na procházky je cestovní láhev s miskou na vodu pro psa. Láhev je vložena do misky, stačí tedy pouze odklopit, nalít vodu a podat psovi (500 ml koupíte za 79 Kč). 

Láhev s miskou na vodu pro psa Canva

2. Deka pro psa do auta a ručník 

Pokud na výlet jedete autem, nezapomeňte vzít pejskovi do auta deku, na kterou si bude moci lehnout. Díky tomu nebudete mít potahy samý chlup. Pokud pejska vozíváte na zadních sedadlech, bude se vám hodit deka do auta, kterou připnete za opěradla. Taková deka v autě může být pořád. Zároveň nezapomeňte vzít pejskovi ručník nebo starou osušku. Za špatného počasí jimi pejska otřete a opět snížíte pravděpodobnost znečistění auta blátem, vodou a podobně. Doporučujeme takový ručník vozit v autě pořád

3. Vodítko a obojek

Obojek by měl mít pes na sobě, abyste ho mohli kdykoliv snadno chytit. Na výlet nezapomeňte přibalit také vodítko, ať se psem můžete mezi lidi. Na vodítko byste psa měli zvykat už od štěněte a nezapomeňte, že by pes neměl tahat, což někdy může být při výcviku docela oříšek.

Tip: Aby pes netahal, doporučují výcvikoví poradci pořídit si řetízkový stahovací obojek nebo ohlávku. Pes tak při každém zatahání ucítí nepříjemný pocit kolem krku (u ohlávky bude tlak v oblasti tlamy), a pes se bude snažit chodit ukázněně. 

4. Hračka pro pejska

Pokud jezdíte se psem na výlety autem často, nechte mu v něm jednu nebo dvě hračky. Bude vědět, že v autě na něho tyto hračky čekají, a na jízdu se bude těšit. Samozřejmě, že na cestování autem je třeba psa zvykat už od štěněte, aby se nebál a nebylo mu špatně. Pokud máte štěňátko nebo psího puberťáka (1 až 2 roky věku psa), přibalte mu na výlet novou, neokoukanou hračku. Když bude nejhůř, spolehlivě ho zabaví.

Štěňata na výletě během dlouhé chvíle zabavíte novou hračkou Pixabay

5. Výcvikové pamlsky

Někteří chovatelé své mazlíčky cvičí bezpamlskovou metodou, ale pokud mezi ně nepatříte, určitě na výlet přibalte i pamlsky pro psa. Když poslechne, odměňte ho, obzvlášť pokud cvičíte štěně, které se na výletě socializuje. Nezapomeňte, že psa je třeba socializovat jak s lidmi, tak s ostatními psy. Abyste nemuseli pamlsky nosit po kapsách, můžete si pořídit tzv. pamlskovník, což je sáček, který si zavěsíte na pásek nebo za kalhoty. Pořídíte jej od 50 Kč. 

6. Batůžek pro štěně

Pokud se chystáte na celodenní výlet se štěnětem, přibalte pro jistotu batoh pro psa. V případě, že bude hodně unavené nebo usne, jednoduše ho do batůžku uložíte a část cesty poponesete. Nezapomínejte, že štěňata by neměla chodit moc dlouhé trasy, aby si neponičila klouby, toto je však individuální pro každou rasu.

Nyní už víte, co si sbalit na výlet se psem. Přejeme příjemně strávený čas!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz