5 tipů, jak rychle překonat nepříjemnou virózu

Dostatek vitamínů je pro útěk z nemoci klíčový Silviarita / Pixabay

Trápí vás nemoc? Zatočte s ní! Je čas odpočívat a řídit se našimi osvědčenými tipy, abyste byli co nejdříve fit. Jak se snadno a rychle dostat zpátky do hry? Naordinujte si náš článek s vitamínovou dávkou inspirace.

Přečtěte si také

Pokojovky do koupelny patří. Stačí vědět, kterým se ve tmě bude dařit
Pokojovky do koupelny patří. Stačí vědět, kterým se ve tmě bude dařit

Nemoci jsou tolik nepříjemné – překonávají se zpravidla pomalu a obtížně. Nutí vás zastavit se a dát tělu prostor pro regeneraci. Umíte to? Pokud ne, nevadí. Zkuste se navnadit našimi 5 tipy, které vám pomohou přeprat bacily co nejdříve.

Pozor na signály

První a většinou pravdivý signál, který křičí vaše tělo, když onemocníte: Zastav, člověče, já už nemůžu! Když je toho na lidský organismus příliš, snadněji podlehne jakékoli nákaze. Pokud tedy víte, že často bojujete se stresem, máte toho hodně doma i v práci a nevíte, kam dřív skočit, buďte jednoduše laskavější ke svému tělu. Nemoc vám dává příležitost zastavit a pár dní nic nedělat. Dostatek spánku, odpočinku a relaxace vám pomohou rychle se zbavit příznaků. Nechte dělat tělo, co umí – dopřejte mu na to klid, který pro regeneraci potřebuje.

Aromaterapie? Voní a pomáhá

Esenciální oleje přímo z lůna přírody nejsou jen příjemnými vůněmi, které mohou protkat váš domov příjemnou atmosférou. Mnohé z nich mají blahodárný vliv na zdraví i psychiku člověka. Rostlinné poklady, jako jsou například levandulová, tea tree nebo eukalyptová silice, vám dokonale uvolní dýchací cesty a pomohou rychleji se zbavit virů. Jak je používat? Pokud nemáte aroma lampu, dopřejte si několik kapek esence v horké vaně nebo ve sprše. Do sprchy stačí umístit vatový tampon s pár kapkami olejíčku.

Tip: Celá rodina využije obličejovou saunu, která pomáhá uvolnit dutiny. Napářka uleví od rýmy i nachlazení, proto sledujte akční nabídky elektro prodejen na Kupi, aby vám neutekla ta pravá pro vaši domácnost.

Odpočívejte. Kdy jindy než teď? Claudio_Scott / Pixabay

Podpořte léčbu, pijte horké nápoje

Není čaj jako čaj. V případě nachlazení, chřipky nebo virózy mohou pomoci dary z přírody. Některé horké nápoje fungují jako silné dryáky, které vám uleví už během několika málo hodin nebo dnů. Ochutnat můžete třeba zlaté mléko z kurkumy, v zahraničí populární rajčatový čaj nebo klasiku v podobě zázvorového hot drinku. Přidejte do jídelníčku také česnek, chilli nebo kajenský pepř – i koření dokáže nemoc vyhnat z těla. 

Tip: Bylinkový horký nápoj Samahan vychází z ajurvédy a dokáže na počkání dělat doslova zázraky. Ve vaší lékárničce se neztratí, pořídíte jej například v online lékárnách Benu, Lekarna.cz nebo Pilulka.cz za cenu od 69 Kč za 10 balení.

Doplňujte vitamíny a minerály

Pocením při nemoci tělo ztrácí nejen vodu, ale i důležité živiny. Proto nezapomínejte na jejich doplňování – vitamíny C, D, zinek, B komplex by měly být součástí vaší lékárničky. Použít můžete také multivitamíny určené pro podporu imunity. Pravidelná dávka doplní do organismu chybějící prvky – a brzy vyhrajete nad protivnou nemocí.

Dodržujte rutinu a máte vyhráno

Udělejte si z léčby rutinu a brzy budete zase fit. Pravidelný odpočinek, spánek, vitamíny, horké nápoje nebo léčiva pomohou překonat nepříjemné příznaky virózy. Snažte se citlivě naslouchat tomu, co vaše tělo potřebuje a možná, že příště se vám bacily vyhnou.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz