5 tipů, jak rychle překonat nepříjemnou virózu

Dostatek vitamínů je pro útěk z nemoci klíčový Silviarita / Pixabay

Trápí vás nemoc? Zatočte s ní! Je čas odpočívat a řídit se našimi osvědčenými tipy, abyste byli co nejdříve fit. Jak se snadno a rychle dostat zpátky do hry? Naordinujte si náš článek s vitamínovou dávkou inspirace.

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Nemoci jsou tolik nepříjemné – překonávají se zpravidla pomalu a obtížně. Nutí vás zastavit se a dát tělu prostor pro regeneraci. Umíte to? Pokud ne, nevadí. Zkuste se navnadit našimi 5 tipy, které vám pomohou přeprat bacily co nejdříve.

Pozor na signály

První a většinou pravdivý signál, který křičí vaše tělo, když onemocníte: Zastav, člověče, já už nemůžu! Když je toho na lidský organismus příliš, snadněji podlehne jakékoli nákaze. Pokud tedy víte, že často bojujete se stresem, máte toho hodně doma i v práci a nevíte, kam dřív skočit, buďte jednoduše laskavější ke svému tělu. Nemoc vám dává příležitost zastavit a pár dní nic nedělat. Dostatek spánku, odpočinku a relaxace vám pomohou rychle se zbavit příznaků. Nechte dělat tělo, co umí – dopřejte mu na to klid, který pro regeneraci potřebuje.

Aromaterapie? Voní a pomáhá

Esenciální oleje přímo z lůna přírody nejsou jen příjemnými vůněmi, které mohou protkat váš domov příjemnou atmosférou. Mnohé z nich mají blahodárný vliv na zdraví i psychiku člověka. Rostlinné poklady, jako jsou například levandulová, tea tree nebo eukalyptová silice, vám dokonale uvolní dýchací cesty a pomohou rychleji se zbavit virů. Jak je používat? Pokud nemáte aroma lampu, dopřejte si několik kapek esence v horké vaně nebo ve sprše. Do sprchy stačí umístit vatový tampon s pár kapkami olejíčku.

Tip: Celá rodina využije obličejovou saunu, která pomáhá uvolnit dutiny. Napářka uleví od rýmy i nachlazení, proto sledujte akční nabídky elektro prodejen na Kupi, aby vám neutekla ta pravá pro vaši domácnost.

Odpočívejte. Kdy jindy než teď? Claudio_Scott / Pixabay

Podpořte léčbu, pijte horké nápoje

Není čaj jako čaj. V případě nachlazení, chřipky nebo virózy mohou pomoci dary z přírody. Některé horké nápoje fungují jako silné dryáky, které vám uleví už během několika málo hodin nebo dnů. Ochutnat můžete třeba zlaté mléko z kurkumy, v zahraničí populární rajčatový čaj nebo klasiku v podobě zázvorového hot drinku. Přidejte do jídelníčku také česnek, chilli nebo kajenský pepř – i koření dokáže nemoc vyhnat z těla. 

Tip: Bylinkový horký nápoj Samahan vychází z ajurvédy a dokáže na počkání dělat doslova zázraky. Ve vaší lékárničce se neztratí, pořídíte jej například v online lékárnách Benu, Lekarna.cz nebo Pilulka.cz za cenu od 69 Kč za 10 balení.

Doplňujte vitamíny a minerály

Pocením při nemoci tělo ztrácí nejen vodu, ale i důležité živiny. Proto nezapomínejte na jejich doplňování – vitamíny C, D, zinek, B komplex by měly být součástí vaší lékárničky. Použít můžete také multivitamíny určené pro podporu imunity. Pravidelná dávka doplní do organismu chybějící prvky – a brzy vyhrajete nad protivnou nemocí.

Dodržujte rutinu a máte vyhráno

Udělejte si z léčby rutinu a brzy budete zase fit. Pravidelný odpočinek, spánek, vitamíny, horké nápoje nebo léčiva pomohou překonat nepříjemné příznaky virózy. Snažte se citlivě naslouchat tomu, co vaše tělo potřebuje a možná, že příště se vám bacily vyhnou.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz