Při nákupu školních pomůcek se vyplatí počkat na slevy. Ty letošní už začaly

Nástup do školy je pro děti velká událost Canva

Máte doma budoucího školáka? Zajeďte mu společně nakoupit školní potřeby dříve, než vám rychlejší rodiče ty nejlepší kousky vyfouknou. Během prázdnin totiž mívají obchody výhodné akce a slevy. A my vám v článku poradíme, co bude vaše dítko potřebovat, kde to seženete a jak co nejvíce ušetříte. Na vybavení prvňáčka byste si totiž měli nachystat alespoň 4 500 Kč!

Přečtěte si také

Kam a kdy letos vyrazit na samosběr jahod?
Kam a kdy letos vyrazit na samosběr jahod?

Kam a kdy letos vyrazit na samosběr jahod?

Školní batoh 

Kvalitní školní batohy a aktovky bývají poměrně drahé, nenechte se ale vyšší cenou odradit. Popruhy musejí být široké a polstrované, s nastavitelnou délkou, běžný je už i hrudní pás. A záda, ta by měla být rozhodně zpevněná a anatomicky tvarovaná. Pamatujte, že investicí do kvalitnějšího batohu investujete i do zdraví svého dítěte.

Pro bezpečnou cestu do školy i domů je důležité, aby měl batoh dostatek reflexních prvků. Uvnitř by měly být alespoň dvě komory a dostatek dalších kapes, síťka na láhev a v ideálním případě také kapsička na jmenovku a rozvrh hodin. Hmotnost by se měla pohybovat kolem 1 200 g, ideálně však i méně. Cena takto vybavených, kvalitních výrobků od osvědčených značek pak bývá kolem zhruba 1 500 Kč

Penál a jeho výbava

Penály se prodávají v různých provedeních. Praktičtější jsou ty bez poutek, děti jsou totiž obvykle líné pastelky a propisky pečlivě zastrkávat, takže se jim potom vysypávají do aktovek nebo na zem.

Kolik to bude stát? 

Penál vás vyjde přibližně na 300 Kč. Za tři trojhranné tužky, sadu pastelek o 12 barvách, gumu a ořezávátko zaplatíte zhruba dalších 170 Kč. Pokud vám záleží i na designu, využijte například značku Topgal, která nabízí školní aktovky i s penály v sadě ve stejném provedení. 

Kolik stojí nákupy do školy? Canva

Výtvarné potřeby a jejich ceny 

Prošli jsme nabídku několika papírnictví a zjistili následující ceny: 

 • Vodové barvy s 12 odstíny – 60 Kč 
 • Temperové barvy s 10 odstíny – 120 Kč
 • Sada školních štětců – 40 Kč 
 • Lepidlo v tyčince 20 g – 30 Kč 
 • Kelímek na vodu – 25 Kč 
 • Dětské nůžky – 50 Kč 
 • Zástěra – 150 Kč 
 • Igelitový ubrus – 40 Kč 
 • Kufřík na výtvarné potřeby – 250 Kč 

Celkem: 765 Kč 

Pozor! Zjistěte si, co vše dostane vaše dítě přímo od školy, abyste zbytečně neutráceli. Typicky se jedná například o čisté či barevné papíry na malování a stříhání.

Tělesná výchova 

Oblečení pravděpodobně zvládnete vykouzlit ze stávajícího šatníku. Navíc ale budete potřebovat: 

 • Vak na oblečení – 250 Kč 
 • Halovou obuv – od 600 Kč (záleží na značce)
 • Sportovní obuv na ven – od 600 Kč 

Celkem: 1 450 Kč 

Další výbava, na kterou byste neměli zapomenout

 • Obaly na sešity, 12 ks – 60 Kč 
 • Box na sešity velikosti A4 – 75 Kč
 • Box na sešity velikosti A5 – 65 Kč
 • Přezůvky – od 200 Kč 
 • Krabička na svačinu – 150 Kč
 • Láhev na vodu – 250 Kč 

Celkem: 800 Kč 

Do školy se dětem někdy moc nechce Canva

Co nabízejí letáky? 

Při nákupu školních pomůcek se vyplatí nakupovat ve slevách. Například obchody Billa a Tesco začaly s akcemi „Back to school“ již koncem července. 

V Tescu si nenechte ujít obaly na sešity, v akci za pouhých 2,90 Kč za kus. Nůžky Maped Essentials Soft, které jsou anatomicky přizpůsobené dětské ruce, najdete za 19,90 Kč. Za výhodnou cenu narazíte i na trojhranné pastelky od značky Maped. Sada dvanácti barev a ořezávátka vyjde na 59,90 Kč. Na rozdíl od obyčejných školních pastelek mají vyšší obsah pigmentu, díky čemuž jsou malby z nich mnohem výraznější a kvalitnější. Vodové barvy seženete za 12,90 Kč, kelímek na vodu v různých barvách za 16,90 Kč. A s trochou obezřetnosti můžete v Tescu koupit i školní batoh – jejich cena začíná na 799 Kč. 

V Bille kupte ubrus na výtvarnou výchovu za 25 Kč a dětskou zástěru za 49,90 Kč. Hodit se bude i sportovní láhev Strike s objemem 630 ml za 49,90 Kč. A jestli máte kromě prvňáčka i staršího žáka nebo studenta, přijde vám vhod taktéž sleva na pravítka, kružítka, zvýrazňovače či propisky.

Správná výbava je základ pro každého školáka

Nakoupením uvedených položek v Bille a Tescu ušetříte oproti původnímu výpočtu asi 1 000 Kč. Oba obchody samozřejmě nabízejí mnohem širší sortiment školních potřeb, seženete v nich tedy veškerou výbavu i spoustu bonusů navíc. Za zmínku stojí třeba velmi levné sešity nebo krabičky na svačinu s různými motivy. 

Nástup dítěte do školy se celkem prodraží. Předem počítejte s dalšími výdaji, jako jsou například příspěvek do třídního fondu, placení obědů nebo školní družiny. Dobrou zprávou je, že výbavu budete v dalších letech pouze obměňovat a doplňovat. Začátky školního roku tak budou pokaždé opět o něco levnější.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz