Zachrání vás před průšvihem: 4 důvody, proč si pořídit kameru do auta

Autokamera vám může přinést hned několik výhod 453169 / Pixabay

Nezáleží na tom, jak často řídíte nebo jak dlouho máte řidičský průkaz. Vždy můžete narazit na někoho nebo na něco, co je velmi obtížné vysvětlit. Opačná strana se na vás nevěřícně kouká, nebo dokonce tvrdí, že neříkáte pravdu. „Co teď,“ říkáte si? Pro příště se možná poučíte a pořídíte si kameru do auta. Proč byste to měli dělat? Důvodů je více.

Přečtěte si také

Nejvyšší soud rozhodl, že výdejny e-shopů mohou fungovat o státních svátcích. Alza a další se radují
Nejvyšší soud rozhodl, že výdejny e-shopů mohou fungovat o státních svátcích. Alza a další se radují

Důkaz o zavinění nehody

Představte si tuto situaci – jedete na dálnici a najednou vás někdo předjede zprava. Udělá myšku a zabrzdí. Vy to nečekáte a nabouráte do něj zezadu.

Policie si bude říkat, že nebyla dodržena bezpečná vzdálenost. To samé bude tvrdit i řidič auta, který nehodu zavinil. A pro vás bude rázem velmi těžké celou situaci vyřešit. Kdybyste ale disponovali kamerou, stačilo by ukázat záznam a policie by náhle byla na vaší straně.

Autokamera vám při nehodě může velmi pomoct Michael Jin / Unsplash

Identifikace pachatele

Parkujete ve městech a často na svém autě vidíte nové čmouhy? Někdo vám bok auta přejel klíčem? Pokud nemáte kameru do auta, chodit na policejní stanici téměř nemá smysl – pachatel by totiž s největší pravděpodobností nebyl nalezen.

Když ale budete mít v autě kameru s čidlem nebo baterií, máte téměř vyhráno. Při detekci pohybu se totiž kamery zapnou a nahrají pachatele. A tím může být jak nějaký recidivista či vandal, tak i pouhý nepozorný řidič, který nehodu způsobí omylem, ale z místa ujede. Na motivu však nezáleží – kamera do auta poskytne důkaz tak či tak. 

Zjednodušení činností za volantem

Pokud vás dosavadní argumenty stále nepřesvědčily, možná by vás k pořízení autokamery mohlo motivovat to, jakými způsoby vám může usnadnit řízení a ovládání vašeho vozidla. Různé typy autokamer totiž nabízí i všelijaké užitečné funkce – jmenovat můžeme například parkovací asistenty, asistenty jízdních pruhů či kamery usnadňující couvání.

Autokamera natočí i krásnou přírodu, kterou byste jinak mohli za volantem přehlédnout Holly Mandarich / Unsplash

Zážitky z cest

Kamera do auta ale nemusí sloužit jen jako důkazní prostředek. Představte si, že jedete autem na dovolenou a před vámi se objeví silnice, na jejímž konci vidíte obrovské hory. Nebo silnice, po níž chodí zvířata, která se v našich krajích normální nevyskytují. Když pak budete popisovat tyto situace známým nebo přátelům, s videem to bude jednoznačně větší zážitek.

Jakou kameru pořídit?

  • Mezi levnější kamery patří například Yi Smart Dash Camera. Ta disponuje automatickým zapnutím, G-senzorem a pamětí 64 GB. Natáčí video v rozlišení 1920x1080 a její zorný úhel je 165`. Pořídit ji lze již od cca 1300 Kč.
  • Autokamera TrueCam A7s je nejlepším modelem ze série TrueCam. Video je nahráváno v rozlišení 2304x1296 a pozorovací úhel je 130`. Kamera detekuje pohyb, jízdní pruhy, rychlostní radary i vozidla. Nakoupit ji můžete od zhruba 2500 Kč.
  • Další možností je pořízení kamery Eltrinex LS500 GPS. Ta má pozorovací úhel 170`, magnetický držák včetně napájení, nahrává video v rozlišení 2560x1080 a v neposlední řadě má i HDMI výstup. Nejlevněji ji lze pořídit za cenu kolem 4500 Kč.
  • Prozkoumejte rozličné obchody s elektronikou či autopříslušenstvím a z mnoha řad a typů autokamer si vyberte tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Raději dříve, nežli později.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz