Zasněžený či purpurový. Netradiční vánoční stromečky, které můžete koupit v obchodech

Vánoční stromeček je důležitou součástí těchto kouzelných svátků. Vyberte si pro letošní rok nějaký výjimečný

V České republice si na zdobení vánočního stromečku potrpí snad každá rodina. Vybíráním a kombinací barev a vzorů dokážou lidé trávit hodiny, ale co samotný stromek? Víte, že si nemusíte pořizovat jen živý, nebo umělý, který vypadá jako právě přinesený z lesa? Existuje mnoho dalších barev a typů stromečků, které možná okouzlí i vás.

Přečtěte si také

Trpí vaše pokojovky kvůli škůdcům? Poradíme vám, jak se jich přírodní cestou zbavíte
Trpí vaše pokojovky kvůli škůdcům? Poradíme vám, jak se jich přírodní cestou zbavíte

Živý stromek

Živý stromeček k Vánocům prostě a jednoduše patří. Není nic kouzelnějšího než vůně jehličí, která se přes tyto svátky line všemi místnostmi. Jenže jaký si vybrat? Jedle dokáže dlouhou dobu vydržet i v teplejším prostředí. Stříbrný smrk zase opadává méně než ostatní druhy stromů. A borovice má snad ze všech druhů nejkrásnější barvu a vzhled, protože má pevné větve a širokou korunu. Ať už si vyberete jakýkoliv z výše zmíněných stromů, měli byste vědět, že existuje také výživa pro vánoční stromky – ty poté díky ní vydrží déle a voda ve stojanu se nekazí a nezapáchá (výživu na vánoční stromky Agro seženete v UNI HOBBY za 49 Kč).

Tip: Jedli 110–150 cm koupíte v Hornbachu už od 299 Kč. Stejnou velikost jedle seženete i v Mounfieldu za 349 Kč.

Bílý vánoční stromek

Pokud jste fanoušky moderního bydlení, možná vás bílý stromek okouzlí právě jednoduchostí, která z něj vyzařuje. Nevypadá sice úplně přírodně, za to ale rozhodně upoutá pozornost každé návštěvy, která k vám zavítá. Působí skvěle s různobarevnou dekorací a díky svému vzhledu nepotřebuje ani velké množství ozdob. Pokud si vyberete pro letošní Vánoce tento bílý stromek, nezapomeňte pořídit i stojan ve stejné barvě. Jiné barvy by mohly rušit celkový vzhled a stromeček by nedělal až tak dobrý dojem. 

Tip: Bílý vánoční stromek se často kombinuje se světle růžovou, pastelově modrou či zlatou. Set plastových růžových ozdob seženete za 115 Kč v Hornbachu, sadu 24 koulí ve zlaté za 219 Kč v Kika.

Bílý stromek může ozvláštnit vánoční výzdobu o mnoho více než jen nové ozdoby. Troufnete si na něj?

Zasněžený vánoční stromek

Zasněžený stromek je kompromisem mezi klasickým živým a velmi výrazným bílým stromkem. Mnoho firem vyrábí zasněžené stromky, které vypadají, jako byste je právě přinesli z lesa. Speciální pěna napodobuje sníh, který ovšem v tomto případě nikdy neroztaje. Díky svému vzhledu není potřeba stromek výrazně zdobit, protože je sám o sobě opravdu kouzelný. 

Tip: Trochu zasněžit si můžete i doma. Stačí, když koupíte umělý sníh ve spreji – rázem doma vykouzlíte ze svého zeleného stromku krásně zasněžený jehličnan. 

Svítící stromek

Tento extravagantní vánoční kousek není pro každého. Ač se to může zdát v době plné minimalismu zvláštní, existují stromky, které se takovému stylu vymykají. A to opravdu výrazně. Na trhu jsou totiž k dostání umělé stromky s optickými vlákny. Tato vlákna mají mnoho barev a navíc svítí, takže stromek opravdu září sám o sobě. Je rozhodně výhodný, protože neutratíte ani korunu za další výzdobu. 

Barevný stromek

V neposlední řadě existuje spousta barevných variant umělých stromků, které si můžete vybrat tak, aby se hodily do vašeho interiéru. V českých e-shopech najdete například purpurový nebo růžový. Otázkou je, zda má takový stromek ještě něco společného s vánoční tradicí, nebo se jedná jen o zajímavý doplněk. 

Tip: Pokud si potrpíte na luxus, navštivte stránku svetstromku.cz. Kromě zmíněné purpurové (nyní v akci za 4 974 Kč) zde najdete i mnoho dalších barev a tvarů, ze kterých si určitě vyberete ten pravý. 

Nemáte dostatek místa? Vyrobte si vánoční stromek na zdi

Tip od Kupi.cz 

Nemáte místa nazbyt, a přesto se nechcete vzdát svítícího stromečku? Stačí, když si pořídíte LED světelný řetěz a oboustrannou páskou nebo připínáčky upevníte na zeď světýlka do tvaru stromečku. Potáhnout ho můžete pak i zeleným vánočním řetězem. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz