Zasněžený či purpurový. Netradiční vánoční stromečky, které můžete koupit v obchodech

Vánoční stromeček je důležitou součástí těchto kouzelných svátků. Vyberte si pro letošní rok nějaký výjimečný

V České republice si na zdobení vánočního stromečku potrpí snad každá rodina. Vybíráním a kombinací barev a vzorů dokážou lidé trávit hodiny, ale co samotný stromek? Víte, že si nemusíte pořizovat jen živý, nebo umělý, který vypadá jako právě přinesený z lesa? Existuje mnoho dalších barev a typů stromečků, které možná okouzlí i vás.

Přečtěte si také

Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické
Obchodní řetězce zavádí nové účtenky: vydrží až 30 let a jsou ekologické

Živý stromek

Živý stromeček k Vánocům prostě a jednoduše patří. Není nic kouzelnějšího než vůně jehličí, která se přes tyto svátky line všemi místnostmi. Jenže jaký si vybrat? Jedle dokáže dlouhou dobu vydržet i v teplejším prostředí. Stříbrný smrk zase opadává méně než ostatní druhy stromů. A borovice má snad ze všech druhů nejkrásnější barvu a vzhled, protože má pevné větve a širokou korunu. Ať už si vyberete jakýkoliv z výše zmíněných stromů, měli byste vědět, že existuje také výživa pro vánoční stromky – ty poté díky ní vydrží déle a voda ve stojanu se nekazí a nezapáchá (výživu na vánoční stromky Agro seženete v UNI HOBBY za 49 Kč).

Tip: Jedli 110–150 cm koupíte v Hornbachu už od 299 Kč. Stejnou velikost jedle seženete i v Mounfieldu za 349 Kč.

Bílý vánoční stromek

Pokud jste fanoušky moderního bydlení, možná vás bílý stromek okouzlí právě jednoduchostí, která z něj vyzařuje. Nevypadá sice úplně přírodně, za to ale rozhodně upoutá pozornost každé návštěvy, která k vám zavítá. Působí skvěle s různobarevnou dekorací a díky svému vzhledu nepotřebuje ani velké množství ozdob. Pokud si vyberete pro letošní Vánoce tento bílý stromek, nezapomeňte pořídit i stojan ve stejné barvě. Jiné barvy by mohly rušit celkový vzhled a stromeček by nedělal až tak dobrý dojem. 

Tip: Bílý vánoční stromek se často kombinuje se světle růžovou, pastelově modrou či zlatou. Set plastových růžových ozdob seženete za 115 Kč v Hornbachu, sadu 24 koulí ve zlaté za 219 Kč v Kika.

Bílý stromek může ozvláštnit vánoční výzdobu o mnoho více než jen nové ozdoby. Troufnete si na něj?

Zasněžený vánoční stromek

Zasněžený stromek je kompromisem mezi klasickým živým a velmi výrazným bílým stromkem. Mnoho firem vyrábí zasněžené stromky, které vypadají, jako byste je právě přinesli z lesa. Speciální pěna napodobuje sníh, který ovšem v tomto případě nikdy neroztaje. Díky svému vzhledu není potřeba stromek výrazně zdobit, protože je sám o sobě opravdu kouzelný. 

Tip: Trochu zasněžit si můžete i doma. Stačí, když koupíte umělý sníh ve spreji – rázem doma vykouzlíte ze svého zeleného stromku krásně zasněžený jehličnan. 

Svítící stromek

Tento extravagantní vánoční kousek není pro každého. Ač se to může zdát v době plné minimalismu zvláštní, existují stromky, které se takovému stylu vymykají. A to opravdu výrazně. Na trhu jsou totiž k dostání umělé stromky s optickými vlákny. Tato vlákna mají mnoho barev a navíc svítí, takže stromek opravdu září sám o sobě. Je rozhodně výhodný, protože neutratíte ani korunu za další výzdobu. 

Barevný stromek

V neposlední řadě existuje spousta barevných variant umělých stromků, které si můžete vybrat tak, aby se hodily do vašeho interiéru. V českých e-shopech najdete například purpurový nebo růžový. Otázkou je, zda má takový stromek ještě něco společného s vánoční tradicí, nebo se jedná jen o zajímavý doplněk. 

Tip: Pokud si potrpíte na luxus, navštivte stránku svetstromku.cz. Kromě zmíněné purpurové (nyní v akci za 4 974 Kč) zde najdete i mnoho dalších barev a tvarů, ze kterých si určitě vyberete ten pravý. 

Nemáte dostatek místa? Vyrobte si vánoční stromek na zdi

Tip od Kupi.cz 

Nemáte místa nazbyt, a přesto se nechcete vzdát svítícího stromečku? Stačí, když si pořídíte LED světelný řetěz a oboustrannou páskou nebo připínáčky upevníte na zeď světýlka do tvaru stromečku. Potáhnout ho můžete pak i zeleným vánočním řetězem. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz