Potraviny, které se vyplatí koupit do zásoby. Máte je také doma?

Některé druhy potravin se oplatí nakupovat domů do zásoby

Určitě to také znáte, že přijdete do supermarketu a zrovna mají v akci za výhodnou cenu některou z potravin, kterou jste zrovna neměli v plánu kupovat. Jenže její cena je příliš lákavá, takže vezmete raději hned tři kusy. U některých druhů produktů se toto jistě vyplatí, protože vám takový nákup ušetří měsíčně i stovky korun. Víte, které to jsou?

Přečtěte si také

Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít
Znáte ruční šicí stroj? Vejde se do kapsy, vypadá jako sešívačka a skutečně umí šít

Při nákupu do zásoby dbejte na trvanlivost potravin

Supermarkety o svého zákazníka bojují nabídkou nejrůznějších slev. Někdy se vyplatí takové zboží nakoupit i ve vícero kusech. Pozor byste si však měli dávat u potravin, jimž bude končit v nejbližší době trvanlivost. Aby se vám nestalo, že vám doma zůstane prošlé jídlo. Toto se týká hlavně nákupu jogurtů a podobných druhů výrobků, určených k rychlé spotřebě. Na druhou stranu, je-li právě v akci mletá káva a vy patříte mezi nadšené kafaře, není třeba váhat s jejím nákupem do zásoby.

I u kávy sledujte akční ceny a nakupte si ji se slevou po více kusech

Levněji lze nakoupit i maso

Když se snažíte ušetřit každou korunu a nakupujete výhradně v akcích, jistě máte dokonalý přehled, kde dobře nakoupíte. V domácnosti lze uspořit peníze hlavně výhodnou koupí potravin. K těm dražším patří například čerstvé vepřové, hovězí nebo drůbeží maso. U něho je navíc ta výhoda, že si ho můžete dát do mrazáku a uchovat na pozdější dobu. Je-li tedy právě v akci maso, není třeba váhat. Když pak později budete moci uvařit z levnějších potravin, na vašem domácím rozpočtu se to hned pozná.

Některé akční zboží nemusí být tak výhodné

Supermarkety velice často nabízejí v akci rohlíky. Zde se však nabízí otázka, stojí-li uspořené finance v řádech korun za to. To už lépe uděláte, když za výhodnou cenu nakoupíte čerstvé máslo nebo některý z rostlinných tuků. Rohlík vám do druhého dne ztvrdne, kdežto máslo dáte do mrazničky na horší časy. V případě, že máme prostor v mrazáku, můžeme dát do igelitového sáčku zamrazit i pár rohlíků. Ty pak stačí jen nechat rozmrazit a chutnat budou stále skvěle. 

V akci najdete také čokolády nebo nápoje. U těchto potravin hodně záleží na tom, patříte-li mezi jejich věrné konzumenty. Jestliže ano, pak i je si nakupte ve více kusech. Za výhodnou cenu se vyplatí pořídit také alkohol. U něho je sleva už hodně patrná, a navíc se alkohol nekazí.

Alkohol se vám většinou nezkazí.

Chcete ještě více ušetřit? Plánujte

Jestliže je vaším cílem nakupovat efektivně, pak byste měli:

  • plánovat své nákupy s ohledem na vaše potřeby
  • nenechat se zviklat k pořízení zboží v akci, které vlastně nepotřebujete
  • mít dokonalý přehled o cenách nejčastěji nakupovaných produktů - jedině tak budete totiž vědět, že sleva je opravdu slevou a ne jen reklamním trikem supermarketu 
  • znát, které zboží v akci se ve vaší rodině oplatí kupovat ve větším množstvím (trvanlivé mléko, jogurty, máslo, káva apod.)

Rozhodně se tedy vyplatí sledovat stránky Kupi.cz, nebo si stáhnout do mobilu aplikaci, kde najdete všechny letáky pohromadě online a také si můžete produkty přidat do oblíbených v nákupním seznamu, Aplikace mimo jiné nabízí i možnost nahrání věrnostních karet, takže už nebudete muset v peněžence nosit desítky karet s sebou