Jak zařídit pokoj pro hosty, aby se u vás cítili jako doma

Nechte vaše hosty, aby se u vás cítili jako doma

Čekáte velkou nebo vzácnou návštěvu? Připravte se na ni. Dokažte hostům, že jste těmi nejlepšími hostiteli – a to nejen co se týká vynikající večeře nebo zábavy. Sepsali jsme pár rad, na co nesmíte zapomenout, když se u vás návštěva rozhodne přespat. 

Přečtěte si také

Dali jste si předsevzetí, že omezíte kávu? Vyzkoušejte povzbuzující nápoje, které vám dodají energii
Dali jste si předsevzetí, že omezíte kávu? Vyzkoušejte povzbuzující nápoje, které vám dodají energii

Připravte nezbytné

Připravte návštěvníkům vše, co je nezbytné pro jejich pohodlí. V pokoji pro hosty by neměly chybět připravené čisté ručníky a další hygienické pomůcky. Vybavte ložnici také papírovými kapesníčky, krémem na ruce, odličovačem a tampónky – hosté jistě ocení vaši péči a starost. Navíc budou mít vše při ruce.

Zútulněte místnost

Řekněte hostům, že chcete, aby se u vás cítili skvěle. Nebojte se zapojit fantazii. Uvítací nápis, svíčky, čerstvé květiny, hřejivé plédy a něco dobrého na zub – i takto můžete srdečně vítat své blízké. Zútulněte místnost a vybavte ji tak, jak byste si sami přáli být ubytovaní v cizím prostředí.

Připravte pokoj pro hosty, kde se vaši přátelé nebo příbuzní budou cítit komfortně – zkrátka a dobře tak trochu jako doma. Přinášíme hned několik tipů, jak zvelebit místnost, určenou pro přespání vašich hostů. Udělejte z jejich noclehu perfektní zážitek – víme, jak na to!

Čistota jako základ

Estetika místnosti bez úklidu? Tak takhle by to nešlo. V rámci příprav pokoje pro hosty nezapomeňte na dokonalý úklid a výměnu ložního prádla. Voňavé povlečení zabezpečí příjemný a ničím nerušený spánek vašich blízkých. Kromě voňavého pracího prostředku a aviváže, která se postará o sladké sny vašich hostů, můžete místnost po úklidu provonět svíčkami nebo osvěžovači vzduchu. Ideálně těmi přírodními – někteří lidé mají citlivý nos. 

Pro chvíle soukromí

Myslete také na potřeby soukromí. I vaši nejbližší mohou ocenit chvíli pro sebe. Místnost pro hosty by měla umožňovat také okamžiky strávené o samotě. Pro tyto příležitosti můžete připravit třeba něco na čtení – ať už knihy nebo časopisy. I hosté si tak budou moci odpočinout – a cítit se jako doma. I když s vámi a u vás. Nakonec váš společný čas bude naprosto dokonalý – a dokonce i ten, který hosté stráví v pokoji pro hosty. 

Nezapomeňte před tím, než nabídnete návštěvě přespání, převléct peřiny.

Nenechte se zaskočit (ne)čekanou návštěvou 

Aby vás nezaskočila žádná návštěva, pořiďte si vakuové pytle. Do nich dejte peřiny i s vypraným a vyžehleným povlečením pro návštěvy, ideálně s nějakou vůní určenou pro textil do skříní.  Dobře poslouží i větvičky levandule nebo tymiánu a vysavačem vzduch z pytle odsajte. Nejen, že nebudou peřiny pro hosty zabírat prostor, takže je můžete skladovat prakticky kdekoli najdete skulinku - pod postelí, nebo na skříni. Ale budou vždy připravené a voňavé i pro (ne)ohlášené návštěvy. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz