Jak zařídit pokoj pro hosty, aby se u vás cítili jako doma

Nechte vaše hosty, aby se u vás cítili jako doma

Čekáte velkou nebo vzácnou návštěvu? Připravte se na ni. Dokažte hostům, že jste těmi nejlepšími hostiteli – a to nejen co se týká vynikající večeře nebo zábavy. Sepsali jsme pár rad, na co nesmíte zapomenout, když se u vás návštěva rozhodne přespat. 

Přečtěte si také

Obchody stahují z prodeje závadné vlašské ořechy, rozinky a med. Nemáte je doma také?
Obchody stahují z prodeje závadné vlašské ořechy, rozinky a med. Nemáte je doma také?

Připravte nezbytné

Připravte návštěvníkům vše, co je nezbytné pro jejich pohodlí. V pokoji pro hosty by neměly chybět připravené čisté ručníky a další hygienické pomůcky. Vybavte ložnici také papírovými kapesníčky, krémem na ruce, odličovačem a tampónky – hosté jistě ocení vaši péči a starost. Navíc budou mít vše při ruce.

Zútulněte místnost

Řekněte hostům, že chcete, aby se u vás cítili skvěle. Nebojte se zapojit fantazii. Uvítací nápis, svíčky, čerstvé květiny, hřejivé plédy a něco dobrého na zub – i takto můžete srdečně vítat své blízké. Zútulněte místnost a vybavte ji tak, jak byste si sami přáli být ubytovaní v cizím prostředí.

Připravte pokoj pro hosty, kde se vaši přátelé nebo příbuzní budou cítit komfortně – zkrátka a dobře tak trochu jako doma. Přinášíme hned několik tipů, jak zvelebit místnost, určenou pro přespání vašich hostů. Udělejte z jejich noclehu perfektní zážitek – víme, jak na to!

Čistota jako základ

Estetika místnosti bez úklidu? Tak takhle by to nešlo. V rámci příprav pokoje pro hosty nezapomeňte na dokonalý úklid a výměnu ložního prádla. Voňavé povlečení zabezpečí příjemný a ničím nerušený spánek vašich blízkých. Kromě voňavého pracího prostředku a aviváže, která se postará o sladké sny vašich hostů, můžete místnost po úklidu provonět svíčkami nebo osvěžovači vzduchu. Ideálně těmi přírodními – někteří lidé mají citlivý nos. 

Pro chvíle soukromí

Myslete také na potřeby soukromí. I vaši nejbližší mohou ocenit chvíli pro sebe. Místnost pro hosty by měla umožňovat také okamžiky strávené o samotě. Pro tyto příležitosti můžete připravit třeba něco na čtení – ať už knihy nebo časopisy. I hosté si tak budou moci odpočinout – a cítit se jako doma. I když s vámi a u vás. Nakonec váš společný čas bude naprosto dokonalý – a dokonce i ten, který hosté stráví v pokoji pro hosty. 

Nezapomeňte před tím, než nabídnete návštěvě přespání, převléct peřiny.

Nenechte se zaskočit (ne)čekanou návštěvou 

Aby vás nezaskočila žádná návštěva, pořiďte si vakuové pytle. Do nich dejte peřiny i s vypraným a vyžehleným povlečením pro návštěvy, ideálně s nějakou vůní určenou pro textil do skříní.  Dobře poslouží i větvičky levandule nebo tymiánu a vysavačem vzduch z pytle odsajte. Nejen, že nebudou peřiny pro hosty zabírat prostor, takže je můžete skladovat prakticky kdekoli najdete skulinku - pod postelí, nebo na skříni. Ale budou vždy připravené a voňavé i pro (ne)ohlášené návštěvy. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz