Jak chutnají jablka v supermarketech? Některé druhy se hodí jen na pečení a šťávu

Pěstování jablek

Jablka patří v našich zeměpisných šířkách k nejvíce konzumovanému ovoci. Existuje asi 2 000 druhů odrůd jabloní. Výraznou chuť jablek způsobuje směs kyselin, zejména jablečné, citrónové a octové. K čemu se odrůdy hodí a co o jablcích asi nevíte? Podívejme, proč jíst jablka, jak je skladovat a upravovat.

Jablka

Přečtěte si také

Barborky už zítra! Co tato tradice znamená a jak na to, aby vám větvičky barborek do Vánoc rozkvetly?
Barborky už zítra! Co tato tradice znamená a jak na to, aby vám větvičky barborek do Vánoc rozkvetly?

Jablka pochází ze střední Asie. V současné době u nás existuje 60 odrůd jablek povolených k pěstování na prodej. Při trávení působí jablka mírně zásadotvorně a mají na tělo velmi osvěžující, tzv. termický efekt.

Účinné látky

Jablka obsahují 8 ze 13 známých vitamínů, zejména vitamin C, důležitý antioxidant. Z minerálů je to draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík, mangan, měď, fluor, jód, selen, zinek, vápník a železo. Draslík pomáhá udržovat hladinu vody v těle, podporuje funkčnost ledvin a svalů. Polyfenoly jsou prevencí nádorových onemocnění a dny, brání poškození buněčných stěn a oxidaci tuku, čímž zpomalují stárnutí. Jablka obsahují až 85 % vody a velké množství rozpustné vlákniny v podobě pektinu. Množství 100 g jablek obsahuje 13 g sacharidů, převážně fruktózy, která se vstřebává pomaleji a pomáhá udržet stálou hladinu cukru v krvi. K tomu 5 g vlákniny. Množství energie představuje 200 kJ.

Hlavní účinek jablek

  • snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a krevních tuků
  • posilují imunitu, srdce a krevní oběh
  • snižují nervozitu, podporují spánek i myšlení
  • stabilizují hladinu cukru v krvi
  • posilují cévy a slabé žíly
  • posilují dásně
  • čistí střeva a podporují rychlost metabolismu
  • jablečný ocet pomáhá redukovat tuk
Červená jablka

Cripps Pink

Hodí se k přímé konzumaci. Jablka vyžadují dlouhou vegetační dobu a horké podnebí. Slupka je růžová, dužina křupavá, velmi sladká a šťavnatá.

Pink Lady

Hodí se k přímé konzumaci. Jablka vyžadují dlouhou vegetační dobu a horké podnebí, mají růžovou barvu, křupavou dužinu a jemnou, velmi sladkou chuť.

Golden Delicious

Hodí se k přímé konzumaci. Barva plodu je zelená, později žlutá, někdy s jemně narůžovělým líčkem. Dužina je šťavnatá, křehká, sladká a velmi jemně aromatická.

Red Jonaprince

Hodí se k přímé konzumaci. Plody jsou středně velké s výrazným červeným zbarvením. Dužina vyniká krémovou barvou, šťavnatostí, křehkostí a aromatičností. Slupka je tenká a mírně mastná.

Rajka

Hodí se ke skladování i přímé konzumaci. Slupka je hladká, žluté zbarvení je většinou překryto červenou barvou. Dužina je velmi chutná, krémová, se sladce navinulou chutí.

Spartan

Hodí se ke skladování i přímé konzumaci. Plody jsou kulaté, střední velikosti. Slupka je zbarvena do červena s náznakem fialové barvy. Dužina je bílá se sladkou navinulou chutí.

Gloster

Hodí se ke skladování i přímé konzumaci. Plod je kuželovitý a velký. Slupka je hladká a světle zelená, překrytá tmavě červenou barvou s žíháním. Dužina je bílá až nazelenalá se sladce navinulou chutí.

Fuji

Hodí se k přímé konzumaci a vynikají velmi dlouhou trvanlivostí. Plody jsou kulaté a velké. Slupka je žlutorůžová s červeným žíháním, dužina sladká a křupavá.

Zelená jablka

Gala

Hodí se na odšťavnění, pečení i sušení. Plody jsou červené a středně velké. Existuje mnoho barevných variant, jako je Brookfild, Backet, Gala Must, Schniga, Royal a Royal Baut. Dužina je křupavá, aromatická, sladká a šťavnatá.

Jonagold - Jonagored

Hodí se zejména na odšťavnění a pečení. Mají zelenožlutou a červenou barvu. Má několik variant, například Jonagored a Jonaprince. Mají měkčí, křupavou a šťavnatou dužinu. Chuť je aromatická, nasládlá, jemně kyselá s vyváženým poměrem cukrů a kyselin.

Šampion - Champion

Hodí se pro odšťavnění i pečení. Plody jsou zelenožluté s oranžovo-červeným líčkem. Dají se skladovat do Vánoc, pak moučnatí. Dužina je žlutobílá, šťavnatá, křehká, s harmonickým poměrem cukrů a kyselin.

Rubín

Hodí se na odšťavnění nebo pečení. Plody jsou kulaté a velké. Slupka je hladká a mírně mastná, zelenožlutá, z části překrytá červenou barvou ve formě proužků a žíhání. Dužina je nažloutlá, křupavá, pevná a šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická.

Granny Smith

Hodí se hlavně do salátů a studené kuchyně i ke skladování. Plody jsou kyselejší, vhodné i na pečení, nejlépe do štrúdlu. Mají sytě zelenou barvu se slabým voskovým povlakem. Dužina je pevná, bílá a šťavnatá. Mají typické aroma po trávě.

Red Delicious - Red Velox

Hodí se ke skladování, do salátů a studené kuchyně. Barva plodu je tmavě červená s typickými hrbolky v oblasti kalichu naproti stopce. Existují barevné mutace, jako Red Cup nebo Jeromine. Dužina je pevná, šťavnatá, křupavá a příjemně sladká.

Braeburn

Hodí se na pečení, jsou vhodné ke skladování a mají mimořádnou odolnost proti otlačení. Zelená slupka plodu je překryta tmavě oranžovou barvou. Mají sladkou a šťavnatou dužinu pevné konzistence a krémové barvy.

Idared

Hodí se k dlouhodobému uskladnění. Plody jsou intenzivní červené barvy. Dužina je jemná, středně šťavnatá, bílá, sladká a aromatická.

Skladování jablek

Upozornění při nákupu

Zejména jablka z jihoevropských zemí jsou během pěstování ošetřována chemickými prostředky, kam patří i postřiky podporující růst a obávané pesticidy. Před přepravou je povrch opatřen šelakem, voskem, benzoovými a dalšími pryskyřicemi. Plody tyto rostlinné jedy dál vstřebávají do slupky i dužiny. U citlivých jedinců mohou vyvolat alergické reakce jako puchýře v ústech, kožní vyrážky a poruchy trávení. Jablka před konzumací důkladně omyjte horkou a pak studenou vodou. Lepší je vyhnout se nákupu dovážených jablek a kupovat raději tuzemská.

Skladování a konzumace

Jablka se skladují v chladu, například ve sklepě a konzumují nejlépe syrová. Při tepelné úpravě ztrácí až 70 % vitamínu C a dalších živin. V zimě je můžete konzumovat v sušené podobě, aby vás syrová zbytečně neochlazovala. Vysušením se přírodní cukry koncentrují a sušená jablka jsou zdrojem rychle přeměnitelných sacharidů na energii. Sušená jablka obsahují 6x více kalorií než čerstvá, proto si dejte pozor na konzumované množství.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz