Škoda Auto umožní kurýrům DoDo, Zásilkovny a Alzy doručovat zásilky do kufrů zaparkovaných vozidel

Žena vyzvedává balík z kufru auta Škoda

Největší výrobce aut v Česku uzavřel spolupráci hned se třemi známými společnostmi. Škoda Auto se spojilo s dodací firmou Zásilkovna, rozvozem DoDo a také s e-shopem Alza. Nově nabízí službu dodání nákupu až do kufru vašeho auta. Jak to celé funguje, se dozvíte v tomto našem článku.

Přečtěte si také

Černý čaj a jeho účinky na zdraví. Snižuje cholesterol a zlepšuje soustředění
Černý čaj a jeho účinky na zdraví. Snižuje cholesterol a zlepšuje soustředění

Nová služba má zákazníkům ušetřit čas

Už se vám určitě stalo, že jste si objednali balíček a kurýr vás v danou dobu nezastihl. Poté vás čekala cesta na poštu, kde jste si museli vystát frontu, abyste svůj balíček konečně dostali. Tomu se už ale v dnešní době můžete jednoduše vyhnout.

Doba jde stále dopředu, a tak nyní máte možnost si nechat balíčky doručit až přímo do kufru svého auta. Tento nápad vznikl v roce 2017, byl testovaný roku 2019 a nyní, v roce 2021, je spuštěna jeho pilotní verze.

Výrobce aut Škoda se spojil s Alzou, Zásilkovnou a DoDem a společně vytvořili pro své zákazníky aplikaci, která jim tímto způsobem ušetří čas. Jak to celé funguje a co všechno potřebujete k tomu, abyste službu „dovoz do kufru“ mohli využívat?

Jak si balíček do auta objednat a jaké jsou podmínky?

Nová služba je k dispozici pro majitele Škodovek, které v sobě mají nainstalovanou funkci Care Connect a také vzdálené odemykání/zamykání auta. Tu mají většinou všechny modely vyrobené od roku 2019 a výše. Výjimkou jsou modely Enyaq iV, Kamiq a Scala – u nich bude služba k dispozici později. Poté už stačí jen si objednat to, co potřebujete. Ale pozor, každá ze zmíněných dodacích firem má jiný postup.

Zásilkovna – Pokud si objednáváte balíček přes Zásilkovnu, nejdřív musíte zadat svou běžnou dodací adresu. Poté vám přijde e-mail od logistického partnera a skrze něj můžete svou objednávku přesměrovat do kufru svého auta.

Alza – V tomto případě si musíte nejdřív propojit ŠKODA Care Connect se svým účtem na Alze. Potom si klasicky objednáte zboží a jako způsob doručení zvolíte „doručení do vozu“.

DoDo –U DoDo je postup asi nejjednodušší – jako způsob doručení si zkrátka zvolíte „dodání do vozu“.

Aby vám byla zásilka doručena do kufru vašeho auta, musíte splnit ještě tyto podmínky:

  • váš vůz musí být zaparkovaný na veřejně přístupném místě
  • vůz nesmí být zaparkovaný na místech, kde není mobilní signál (např. v garážích obchodních center apod.)
Kurýr dodávající balík do kufru auta HN

Tvůrci služby dbali na bezpečnost: nemusíte se bát

Na první dobrou vás možná napadne, že nikoho cizího do svého auta pouštět nechcete – navíc, když nebudete u toho. Nemusíte se ale bát. Tvůrci této služby dbali i na bezpečnostní opatření:

  • Sami si zvolíte hodinu, ve kterou vám kurýr zboží do auta doručí.
  • Kurýr dostane lokaci vašeho vozu jen hodinu před sjednaným časem doručení.
  • Kurýr může kufr vašeho vozu otevřít pouze jednou – víckrát mu to aplikace nepovolí. Do auta se dostane právě díky funkci vzdáleného otevírání/zamykání vozu.

Služba doručování balíčků do kufru auta funguje zatím jenom v Praze, jedná se o pilotní verzi. V lednu 2022 by se ale měla rozšířit i do dalších měst v České republice. První doručení můžete vyzkoušet zdarma, poté je služba za 149 Kč.