Muž naplnil vozík zbožím za 15 tisíc a vypochodoval z pražské prodejny bez placení

Policie ČR prosí o pomoc při identifikaci osoby na obrázku. Policie ČR

Tomu se říká odvaha! Policie ČR zveřejnila fotografie i video muže, který si přišel do prodejny v Praze Radotíně „nakoupit“ bez placení. Poté, co si naplnil nákupní vozík zbožím v hodnotě bezmála 15 000 Kč, s ním vyšel z obchodu. Policie požádala veřejnost o pomoc při pátrání.

Přečtěte si také

Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny
Alza v Chrášťanech otevřela nové logistické centrum. Mall Group a HP Tronic obsadili Jirny

Platit se mu nechtělo

Ke krádeži došlo v obchodním centru na náměstí Osvoboditelů v Praze 5. „Muž se v prodejně choval jako běžný zákazník, jezdil mezi regály a vybranou elektroniku, potraviny a drogerii ukládal spořádaně do nákupního vozíku. Nakupoval, ale platit se mu nechtělo. Nepozorovaně tak projel mimo prostor pokladen a i se zbožím obchod opustil, “ informoval mluvčí policie Jan Rybanský.

Policie zveřejnila video

Štěstí zkusil i podruhé

Jednou se to muži povedlo, a tak nabral odvahu čin zopakovat. „Podobný způsobem přišel „nakupovat“ o čtrnáct dní později do stejné prodejny. Za tímto účelem změnil svou vizáž i oblečení, ale nepovedlo se, a byl odhalen,“ řekl mluvčí Rybanský s tím, že muž s nepořízenou a prázdným košíkem obchod opustil.

Policie prosí o pomoc při pátrání

Policisté z Radotína po zloději pátrají už od středy 10. února, zatím však bezvýsledně. O pomoc při identifikaci muže tak prosí i veřejnost. Pokud podezřelého na záběrech poznáváte nebo víte, kde se zdržuje, kontaktujte linku 158.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz