Nový koncept obchodu Globus nevydržel ani rok. Po 10 měsících se kvůli pandemii uzavře

Prodejna Globus Fresh na Pankráci nevydržela ani rok. Po 10 měsících se kvůli pandemii uzavře Globus

Letos v únoru představil Globus prodejny Fresh nové generace. Zákazníci tu na jednom otevřeném prostoru najdou potraviny, kavárnu, bar, řeznictví i vinotéku. První taková prodejna, která vznikla v Praze na Pankráci, ovšem nečekaně teprve po 10 měsících od otevření zavírá. Dostihla ji totiž vládní omezení související s pandemií. Co přesně za uzavřením prodejny stojí, a dostihne stejný osud i další prodejny Globus Fresh?

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Moderní městská prodejna nabízí vše na jednom místě

Globus Fresh je nový formát malých městských prodejen, které řetězec představil letos na jaře. V jejích prostorách se zákazníci mohou volně pohybovat mezi jednotlivými úseky, jako je restaurace, kavárna, bar, vinotéka, pult uzenářství, řeznictví, cukrářství a lahůdky i prodejna potravin. Platba za všechno nakoupené (či snězené a vypité) zboží potom probíhá souhrnně až na závěr.

V prodejnách Globus Fresh najdou zákazníci na jednom otevřeném prostoru kavárnu, bistro, restauraci i řeznictví nebo pult lahůdek a zákusků Globus

Prodejnu na Pankráci položili chybějící zákazníci z kanceláří i vládní uzavírání stravovacích zařízení

Koncept cílí na mladé, aktivní lidi a pracovníky z kanceláří, kteří potřebují mít během vytíženého pracovního dne vše po ruce na jednom místě. To se však prodejně umístěné v okolí administrativních budov na pražském Pankráci stalo v době pandemie osudným. Kanceláře zejí prázdnotou, protože většina lidí pracuje na home office, a tím pádem prodejně chybí i většina zákazníků. Navíc kavárnu s restaurací musel Globus tento rok již dvakrát uzavřít.

Jak celou situaci objasnila Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace společnosti Globus ČR: „Nikdo netušil, že se toho letos v okolí Fresh na Pankráci tolik změní. V únoru, kdy jsme jej otevřeli, byla lokalita plná zaměstnanců v kancelářích, pro nás tedy potencionálních zákazníků. Ale o měsíc později se oblast vylidnila, lidé z okolních kancelářských budov začali pracovat na home office. A hlavní provozy Freshe na Pankráci – restaurace, kavárna a bar, jsme museli z důvodu nařízení uzavřít“, uvedla Volfová.

Provoz Globus Fresh na Pankráci bude ukončen do konce tohoto roku. Aktuálně je již uzavřena kavárna a restaurace, prodejna potravin bude uzavřena po doprodání zboží. 

Globus plánuje rozšiřovat službu Click&Go, výdej online objednávek zatím funguje pouze v pražském hypermarketu na Zličíně Globus

Koncept Fresh bude pokračovat dál, další prodejny budou přibývat

Volfová současně potvrdila, že koncept nových prodejen jako takových nekončí a Globus ho chce i nadále rozvíjet. Druhá prodejna tohoto formátu se aktuálně nachází v Pardubicích a vede si dobře. Je totiž situována v blízkosti sídliště a místní obyvatele láká především na čerstvé pečivo a řeznické výrobky. Řetězec plánuje postupně otevírat i další Freshe. Bude je umisťovat do spádových oblastí všech svých 15 českých hypermarketů.

Globus chce rozšiřovat i vyzvedávání zboží „Click&Go“

Podle jednatele společnosti Hanse J. Baurea nevylučuje Globus do budoucna ani rozvážku nákupů k zákazníkům. A rozšiřovat chce také svou stávající službu „Click&Go“ spojenou s internetovým obchodem iGlobus, v rámci které si mohou zákazníci objednat jídlo v e-shopu a vyzvednout si ho na prodejně – nyní pouze v Praze na Zličíně.

Podobnou službu „Klikni+Vyzvedni“ aktuálně nabízí také Tesco. Kromě klasické možnosti vyzvednout si svůj online nákup na prodejně ovšem zařadilo i novinku, a to donášku objednaného zboží přímo do kufru auta. Tento takřka bezkontaktní způsob vyzvedávání aktuálně funguje ve dvanácti prodejnách Tesco, z nichž tři jsou v Praze.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz