Koupit nábytek v IKEA je téměř nemožné. Počet online objednávek na den je omezen

Třebaže jsou obchodní domy IKEA již delší dobu zavřené, její e-shop funguje. Nyní však s omezeními Ymgerman / Dreamstime

Obchodní domy IKEA jsou od 22. října 2020 uzavřeny v souladu s nařízením vlády. Jak na svých stránkách společnost uvádí, i nadále můžete plánovat a nakupovat on-line z pohodlí svého domova, zboží se však jen tak brzy nedočkáte. IKEA nestíhá vyřizovat objednávky, a tak se čekání na novou postel nebo komodu může protáhnout až na několik týdnů. Nově švédský gigant zavedl i otevírací dobu pro e-shop, který otevírá v 7:00 hodin a přijímá pouze omezený počet objednávek za den.

Přečtěte si také

10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!
10 tipů, jak ušetřit za topení: pořiďte si termostat a otužujte se!

E-shop se naplní i za pár minut

Kvůli vládním nařízením musí švédská firma IKEA nechat všechny své prodejny zavřené. I přesto, že již několik let funguje v Česku její e-shop, má společnost s vyřizováním objednávek velké problémy. V posledních dnech tak sociální sítě zaplavují stížnosti nespokojených zákazníků, kteří marně čekají na svůj objednaný nábytek několik týdnů.

Výrobce švédského nábytku přiznává, že se potýká s velkým náporem objednávek, které není schopen vyexpedovat v čas, a omezil tak i příjem dalších zakázek ve svém e-shopu. Webové stránky tak nově „zdobí“ oranžový pruh, ze kterého se zákazník dozví, že on-line nákup je dostupný každý den od 7:00 hodin až do naplnění kapacity. Ta je ale bohužel plná i pár minut po tom, co e-shop otevře. 

Tip: Katalog IKEA si můžete prolistovat i online v pohodlí svého domova. 

Na stránkách řetězce IKEA nyní naleznete zprávu upozorňující na omezení online prodeje IKEA

Kdo dřív klikne, ten bude montovat

IKEA se snaží odbavit všechny zakázky, na které jejich zákazníci čekají, a až do odvolání zavedla ve svém e-shopu otevírací hodiny a omezenou kapacitu objednávek. Lidé mohou nakupovat každý den od sedmi hodin ráno až do naplnění denní kapacity. Bohužel, ani my jsme neměli štěstí, když jsme se snažili kolem desáté hodiny dopoledne vytvořit objednávku s vyzvednutím v Brně nebo Ostravě.

Z ohlasů na Facebooku Ikea Česko je zřejmé, že problém je i v jiných městech. Je prakticky nemožné vytvořit v odpoledních hodinách objednávku, takže se na většinu zájemců se nedostane. „Množství zákazníků, které dokážeme obsloužit, úzce souvisí i s kapacitami našich dopravců a celkovou situací na trhu. Poptávka zákazníků v současnosti naše kapacity převyšuje a velmi nás mrzí, že i přes veškerou naši snahu nemůžeme obsloužit všechny,“ vzkazuje svým zákazníkům IKEA, která na své Facebookové stránky umístila omluvný post.

IKEA se omlouvá, že není dokonalá Facebook IKEA

Výdejní místa IKEA praskají ve švech

Jan Váchal, finanční ředitel IKEA ČR, říká, jak aktuálně vypadá situace ve výdejních místech: „Mohu potvrdit, že nám stoupl podzimní počet online objednávek ve srovnání s první vlnou koronaviru o dvě třetiny. Pokud budeme stejné období srovnávat s loňskem je nárůst objednávek dokonce dvanáctinásobný. Nyní vyřizujeme zhruba čtyři tisíce objednávek denně, které naše kapacity kompletně vytěžují. Maximálně vytížené jsou teď i naše výdejní místa v regionech v Hradci Králové, Liberci a Zlíně. I v době pandemie je ale nadále rozšiřujeme, v listopadu jsme otevřeli nové v Českých Budějovicích,“ říká Váchal.

Vzhledem k velikému náporu zákazníků se v současnosti na mnoho nakupujících nemusí vůbec dostat řada Ikea.cz

Jestliže se naplní maximální denní počet objednávek, webové stránky zákazníkovi oznámí, ať zboží zkusí objednat později. „Také mám stejný problém, jako většina lidí tady. Celý týden sedím ráno v 7 hodin u počítače a když si konečně objednám, tak mi to napíše zkuste to později,“ píše do komentářů pod příspěvek na Facebooku IKEA paní Radmila.

Pod jejím postem se následně obratem objeví několik desítek podobných komentářů. „Stejný problém, celý týden obě pražské IKEA hlásí v 7:00 hodin, že je plná kapacita a nic se tam nezměnilo ani na x pokusů během celého týdne i v dalších časech,“ stěžuje si paní Hana, která přirovnává šanci na úspěch vytvořit objednávku v e-shopu s nábytkem k šanci vyhrát ve Sportce

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz