Česká pošta a Zásilkovna určily datum, do kdy podat balík, aby dorazil do Štědrého dne

Česká pošta a Zásilkovna oznámily datum, do kdy podat balík, aby dorazil do Vánoc Canva

Vánoce jsou za dveřmi. Česká pošta společně se Zásilkovnou, jednou z největších společností na doručování zásilek v Česku, určily rozhodný den, do kdy je možné odeslat balík tak, aby byl doručen do Štědrého dne.

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

Česká pošta garantuje dodání do Štědrého dne

Zaměstnanci České pošty se v těchto dnech nezastaví a nervozita lidí, kteří čekají na své balíky, roste. Na velký nárůst převážně balíkových zásilek, které pošta v těchto dnech odbavuje, reagoval přepravce včerejší tiskovou zprávou, ve které informuje o garanci dodání balíků do Vánoc.

Česká pošta garantuje dodání do Vánoc:

  • u Balíku Na poštu a u Balíku Do balíkovny podaného do neděle 20. prosince
  • u Balíku Do ruky podaného do pátku 18. prosince

Uvedené termíny znamenají data převzetí zásilek Českou poštou do přepravy. Při objednávce v e-shopu je proto nutné dále připočítat čas, který e-shop potřebuje ke zpracování požadavku a k předání balíků do přepravy České pošty.

Tiskový mluvčí České pošty Ivo Vysoudil prozradil, že pošta zavedla mimořádnou otevírací dobu. Nově jsme na pobočkách zavedli otevírací dobu určenou pouze pro výdej balíků na 367 největších poštách po celé republice v mimořádných hodinách pro veřejnost, a to v sobotu 12. a 19. prosince od 13:30 do 17:30 hod, říká Vysoudil. 

Balíkovna České pošty posílila 

Pro klienty, kteří nechtějí trávit čas na pobočkách České pošty, nabízí společnost možnost vyzvednout si svou zásilku na jednom z 2 000 výdejních míst. Síť Balíkoven tak před Vánoci Česká pošta posílila o 1 500 nových externích výdejen. 

Česká pošta garantuje dodání do Štědrého dne Česká pošta

Zásilkovna chystá změny ve svých depech

Zeptali jsme se i Kamila Chalupy ze Zásilkovny, jak to bude s otevírací dobou jejich dep a poboček přes vánoční svátky. „Všechna výdejní depa Zásilkovny v souvislosti s Vánoci výrazně prodloužila otevírací dobu,“ uvedl pro Kupi.cz Chalupa. 

Až do 23. 12. jsou všechna depa Zásilkovny otevřena také o víkendu.

Důležitou zprávou však je, že aby zásilky dorazily zákazníkům do Štědrého dne, doporučuje se podat balíky na centrálních depech nejpozději:

  • V sobotu 19. 12. při doručení na adresu
  • V pondělí 21. 12. při doručení na výdejní místa

Všechna depa jsou nyní podací, ovšem od pondělí 14. prosince budou fungovat také jako výdejní.

Výdejní místa Zásilkovny, kterých má tato společnost aktuálně přes 4 000, jsou provozovány externími partnery – jejich otevírací doba je proto individuální. Zákazníci si jejich otevírací doby ale mohou jednoduše zjistit na stránkách Zasilkovna.cz/pobocky.

  • A co Z-BOXy? Tato automaticky samoobslužná výdejní místa Zásilkovny jsou otevřena 24 hodin denně i během vánočních svátků.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz